Словацькі перевізники заявили про намір повністю заблокувати пункт пропуску на кордоні з Україною
Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) заявив, що готовий повністю заблокувати прикордонний пункт "Вишнє Нємецьке – Ужгород", якщо ситуація зі скасуванням системи дозволів для українських далекобійників не буде вирішена
Про це йдеться у відповідній заяві, передає "Еспресо.Захід".
За словами перевізників, вони усвідомлюють, що шлях до вирішення проблеми не є простим, однак на їхню думку, поточна ситуація є неприйнятною.
"Саме тому UNAS залишається у стані готовності до страйку, і у випадку, якщо не буде іншої альтернативи для вирішення ситуації, UNAS готовий повністю заблокувати прикордонний пункт "Вишнє Нємецьке – Ужгород" в обох напрямках", – йдеться в повідомленні.
Перевізники подякували міністру транспорту Словаччини Йозефу Ражу за порушення проблеми скасування дозвільної системи для українських перевізників та його впливу на автомобільний транспорт Словаччини в Брюсселі.
"Ми також хотіли б подякувати йому за те, що він зустрінеться з представниками UNAS в четвер, 7 грудня, де ми також обговоримо вплив цієї ситуації та будемо шукати рішення, щоб її змінити", – йдеться в заяві.
Раніше у коментарі агентству Reuters голова Союзу словацьких перевізників (UNAS) Станіслав Скала заявив, що блокада на пункті пропуску "Вишнє Нємецьке – Ужгород" була перервана через занепокоєння щодо безпеки та доступу екстрених служб після того, як деякі далекобійники, які чекали в черзі, що розтягнулася на десятки кілометрів, погрожували перекрити дороги далеко від прикордонного переходу, що перекриє доступ до місцевих сіл на цьому шляху
"Поки ми перервали (блокаду - Ред.), у колоні деякі українські вантажівки почали перекривати дорогу", – сказав Скала.
За його словами, перерва також була призначена для того, щоб дорога, якою тягнеться низка вантажівок на багато кілометрів, могла звільнитися.
Також UNAS опублікувала відкритого листа, у якому закликала прем'єр-міністра Словаччини не виконувати угоду з ЄС про автомобільні перевезення на користь України. У Союзі зазначили, що цей документ звільнив від відповідальності українські транспортні компанії при виході на транспортний ринок ЄС щодо дозволу на транспортування.
"Закликаємо прем'єр-міністра Словацької Республіки рішуче протестувати проти цієї диктатури з боку ЄС. Заступитися за словацьких перевізників, бо проблема руху – це проблема всього ЄС, а захист словацького транспортного ринку має бути пріоритетним для словацького уряду. Водночас ми закликаємо його відмовитися від контракту на перевезення вантажів, тому що лише відмова може мати захисний вплив на транспортний ринок Словаччини та десятки тисяч робочих місць у транспорті та логістиці у Словаччині", – йдеться у листі.
Нагадаємо, вранці 5 грудня стало відомо, що українсько-словацький кордон розблокували для руху вантажівок. Його словацькі перевізники почали блокувати 1 грудня.
Страйки на кордоні з Україною: що відомо
6 листопада польські перевізники розпочали страйк на польсько-українському кордоні. У Мінінфраструктури заявили, що польські перевізники не передали Києву жодних офіційних вимог.
Станом на вечір 7 листопада польські перевізники повністю заблокували проїзд вантажного автотранспорту на двох пунктах пропуску на кордоні з Україною.
9 листопада у Польщі відбулася зустріч урядовців і перевізників, які блокують кордон з Україною, однак вона завершилася нічим. Водночас черги з вантажних транспортних засобів стають все довшими. Відтак Україна запропонувала польській владі запустити смуги для порожніх вантажівок і очікує на відповідь з їхньої сторони.
15 листопада відбулися тристоронні перемовини з Польщею та Єврокомісією щодо розблокування пунктів пропуску, однак вони не принесли результатів. Натомість Європейська комісія може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не вирішить питання з блокуванням перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.
16 листопада словацькі перевізники провели попереджувальну акцію і на годину заблокували перетин кордону українським колегам, приєднавшись до аналогічної польскої блокади. Перевізники заявили, що чекатимуть на реакцію упродовж семи днів, а в разі її відсутності погрожують повністю перекрити пункт пропуску "Вишнє Нємецьке - Ужгород".
Згодом польські перевізники пообіцяли посилити блокаду на кордоні з Україною. Крім того, митники почали фіксувати збільшення черг вантажівок на словацькому напрямку.
Україна та Польща готують позови щодо відшкодування збитків, завданих блокуванням прикордонних автомобільних пунктів пропуску через мітинг перевізників. Крім того, стало відомо, що польські перевізники не пропускають гумдопомогу і небезпечені вантажі.
За словами віце-президента Асоціації міжнародних автоперевізників Володимира Баліна, польські перевізники порушують умови страйку, що може допомогти добитися його скасування. Водночас українська економіка за цей час зазнала збитків вже на понад €400 млн.
Аграрний експерт розповів, які продукти можуть зникнути з полиць українських магазинів через блокаду кордонів.
Тим часом в уряді Польщі закликали Україну скасувати реєстрацію в е-черзі для порожніх вантажівок. Також польська міністерка зустрілася з протестувальниками і запропонувала їм компромісне вирішення питання.
1 грудня заблоковані українські водії на польському кордоні провели перемовини з консулом. Про що домовились читайте тут.
У понеділок, 4 грудня, в пункті пропуску "Угринів-Долгобичув", що на українсько-польському кордоні, відкрили проїзд для порожніх вантажівок.
- Актуальне
- Важливе