Шкільних медсестер на Львівщині оминуло підвищення зарплати
Шкільні медсестри зможуть отримати вдвічі більшу заробітну плату ніж зараз – тобто 13 500 гривень. Утім не всі – шкільних медпрацівників Львова та Львівщини підвищення, найімовірніше, омине.
Як пояснили на сайті Міністерства охорони здоров'я постанову Кабінету міністрів України, оплату піднімуть лише при виконанні двох умов:
– якщо заклади мають відповідну ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики;
– якщо медичне обслуговування належить до основних видів діяльності закладу, згідно з установчими документами (статут, положення).
У Львові таких шкіл, які підпадають під ці дві умови – нема. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради, передає "Еспресо.Захід".
Тому, швидше за все, львівським шкільним медсестрам зарплату нараховуватимуть по-старому.
Щодо шкіл області, то наразі в департаменті освіти і науки Львівської ОДА детальної інформації не мають. Але, найімовірніше, на Львівщині, як і у Львові, немає закладів, що вже отримали ліцензію на провадження медичної практики, каже спеціалістка департаменту освіти Леся Босак.
"Стовідсотково зараз не можу сказати, але, думаю, на Львівщині немає закладів, які вже отримали таку ліцензію. Адже чітких вимог, щоби не допускати медсестер, якщо заклад не має ліцензії, не було. Але більшу заробітну плату медсестри можуть мати лише при умові, якщо школа буде мати таку ліцензію.
Зарплату медсестрам, які є в штаті школи, нараховує засновник, тобто місцева влада. Тим, що працюють по угоді – їм платить заробітну плату медичний заклад. От вони, теоретично, можуть отримати більшу заробітну плату, бо всі заклади охорони здоров'я мають ліцензію на провадження медичної практики", – пояснює чиновниця.
За її словами, через низький рівень оплати праці на Львівщині гостро бракує медпрацівників у закладах освіти. Медсестри працюють заледве в половині шкіл області.
"Для прикладу – Жовтанецька ТГ. У них є 9 закладів освіти й лише один заклад (Жовтанецький опорний) має медичну сестру в штаті. Всі інші їх або не мають, або мають укладену угоду з медичним закладом охорони здоров'я. Тобто тут ще й взагалі проблема наявності медичної сестри в школах.
Є багато закладів на Львівщині, де зовсім немає медичної сестри. В основному, це навчальні заклади в сільській місцевості.
Проблема з медсестрами в школах стоїть гостро, бо в нас, як завжди, все впирається в кошти. Якщо громади спроможні, то вони можуть ввести в штат школи посаду медичної сестри. Єдине – чи будуть такі працівники, які хочуть працювати за запропоновану заробітну плату. Я мала розмову з директором школи, в якій є медсестра – то вона отримала 6 тисяч гривень з усіма доплатами. А є випадки, коли медсестра в школі дуже потрібна".
Леся Босак додає, що директор школи може звернутися в відділ освіти з проханням, що їм необхідно медсестра і питання можна буде вирішити. Бо вважає, що ситуація, яка склалася останнім часом з пандемією коронавірусу, а зараз і випадки поліомієліту – загрозлива.
"Це гостре питання. Раніше також його піднімали – власне, брак медичних сестер. І ця проблема, на превеликий жаль, залишається", – підсумували у департаменті.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе