![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Щодо ввезення автівок нема комунікації між Мінсоцом та митницею, – волонтерка Уляна Кузик
Начальниця управління постачання ДУК "Правий сектор" каже, найбільші проблеми у ГО та БФ, які залишали автівки для своїх потреб, а також у тих, хто передавав їх особисто військовим
Про це вона розповіла у програмі "Війна і волонтери", журналістці Еспресо.Захід.
"Ми до першого грудня всі автомобілі ввозили на військову частину. Маємо також дві автівки, які ввезли на благодійний фонд і користуємося ними. Доставляємо допомогу хлопцям на фронт. Всі інші автівки ми ввозили виключно на військову частину з листом від військової частини, - розповідає Уляна Кузик. - Ми не мали досвіду ввезення машин на військових, я була категорично проти цього, розуміючи, що порушую закон України. Але в інших великі проблеми, бо більшість волонтерів передавали хлопцям-військовим машини і порушили закон. І що буде з ними з першого грудня, коли ввели нові правила гри. А старі хто буде виправляти? Люди завезли машини, віддали військовим, більшість машин згоріли в зоні бойових дій, їх списати не реально, бо вони не стояли на балансі військової частини. А що робити тим людям, які ці військові частини подавали? Вони ж всі зависли на них на митниці. Це дуже глобальне питання, яке би треба було вирішити перед тим, як створити нові проблеми і нові правила гри ввезення автомобілів".
За словами волонтерки, двома автівками вони використовують для потреб фонду. Але нещодавно в інтерв'ю українським ЗМІ пані міністр соціальної політики України Оксана Жолнович зазначила, що БФ та ГО не мали права такого робити. І це порушення закону.
"Я не знала, що так не можна. Тепер я розумію, що порушила. На баланс військової частини їх не посталю, бо це машини, які вже "доходять". Я їх тому й залишила в себе, бо хлопцям таке не хотілося давати, - каже Уляна Кузик. - Але тоді виникає питання, якщо не можна було так робити, то чому МРЕО дозволило реєструвати на тимчасові номери? Чому МРЕО їх ставила? Це ж державна установа. Чому вони не сказали, вибачте, фонди, ви не можете машини на тимчасовий облік ставити. Але вони ставили, давали тимчасовий техпаспорт і казали після закінчення війни у вас буде 90 днів розібратися, що робити з машинами. А тепер за словами пані Оксани, ми цього робити не могли і нам потрібно було одразу віддавати машини на військові частини".
Уляна Кузик також пояснює, що військові частини самі собі не будуть завозити машини.
"Ви собі уявляєте командира бригади, який буде заходити в онлайн декларацію, декларувати якісь машини, які їдуть на його військову частину, підписувати це електронним підписом і здавати за це звіт? Ви собі уявляєте військового, який це буде робити? Це жодна військова частина робити не буде. І всі ми це прекрасно розуміємо, - дивується Уляна Кузик. - Ми говоримо з волонтерами і інколи вже навіть смішно. Пані Оксана каже одне, митниця таМРЕО інше, а військова частина ще інше. Ми перетинаємо кордон, ніби все добре, а потім порушуємо. А коли передаємо машини, знову порушуємо. Система не допрацьована, вони мають всі разом сісти і напрацювати. А так волонтер в замкненому колі".
-
Нагадаємо, Уляна Кузик розповіла, з якими новими проблемами зіштовхнулася від запровадження електронної системи обліку гуманітарної допомоги.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)