Щодня від ускладнень коронавірусної хвороби на Львівщині помирає близько 30 людей
Летальність під час цієї хвилі – у півтора рази більша, ніж була під час попередньої.
Про це розповів під час пресбрифінгу директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, передає "Еспресо.Захід".
Водночас посадовець наголосив, що цифри, які оприлюднюються, є абсолютними. Кожна область має різну кількість населення і, відповідно, різну кількість осіб, які лікуються у стаціонарах. "Коли ми говоримо про 45 (летальних. – Ред.) випадків, про які було повідомлено сьогодні, – це суб’єктивний чинник, тому що ті померлі, які були на вихідні, вони пішли у вчорашню статистику. Відсоток летальності від COVID-19 на Львівщині становить 2,8%. Це – не критично високий показник. Аналізувати потрібно відносні цифри, а не абсолютні", – підкреслив Орест Чемерис.
За його словами, ситуація із захворюваністю на коронавірусну хворобу в області протягом останнього тижня стабілізувалася. Показники, визначені Постановою Кабінету міністрів, опустилися до граничної межі "червоної" зони.
"Це – логічно, бо вже минуло більш, як три тижні з моменту посилення карантинних обмежень. У нас було плато, після чого почалося зниження рівня захворюваності. Втім, відбувається це достатньо повільно і при послабленні карантинних обмежень є ризики, що захворюваність знову почне зростати", – зазначив головний медик Львівщини.
За станом на ранок вівторка, 23 листопада на стаціонарному лікуванні в області перебуває 2759 хворих. Попри те, що у відсотковому значенні завантаженість ліжок зменшується (з 5166 ліжок, відведених для пацієнтів з коронавірусною хворобою, зайнято 53%; минулої п’ятниці, 19 листопада було 57%), реанімаційні відділення продовжують залишатися завантаженими. У реанімаціях перебуває 222 хворих, з них 84 - на апаратах штучної вентиляції легень. Це – більше, ніж було у пікові навантаження під час весняної хвилі коронавірусної хвороби.
"Цього тижня повернулися на навчання учні старших класів. Мобільність населення зросла. Враховуючи те, що кількість контактів збільшується, зростають й ризики інфікування. Крім того, ми входимо у зимовий період і є ризики росту захворюваності на гострі респіраторні захворювання та, відповідно, погіршення епідситуації. На жаль, коли карантинні обмеження послаблюються, ми розслабляємося і думаємо, що раз хвиля вже минула, то можна робити все, що нам хочеться. Насправді ситуація є досить хиткою, – зауважив Орест Чемерис. – Штам "Дельта Плюс" на Львівщині підтвердили вже у понад 70 осіб. Всі вони перебувають на стаціонарному лікуванні. Достеменно не знаємо, як цей штам поведеться. Клінічний перебіг захворювання, викликаного цим штамом, не відрізняється від перебігу, який спостерігаємо під час цієї хвилі коронавірусної хвороби. Але є те, що нас тривожить. Штам "Дельта Плюс" – надзвичайно контагіозний. Навіть при незначних контактах хворий може заразити велику кількість осіб, а з моменту контакту до появи клінічних симптомів минає від трьох до п’яти днів. Тож усе залежить від того, як населення буде дотримуватися карантинних правил. Йдеться про носіння маски, гігієну рук і дотримання соціальної дистанції. Якщо хочемо повернутися до звичного способу життя, маємо бути відповідальними за себе і за оточуючих".
Також Орест Чемерис прокоментував заяву міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка про те, що Львівська область може покинути "червону" зону вже цього тижня. "Офіційно вивести територію Львівської області з "червоного" рівня епіднебезпеки може лише Державна комісія ТЕБ і НС, яка розгляне це питання на своєму позачерговому засіданні і прийме відповідне рішення. За інформацією МОЗ, таке засідання може відбутися вже цього тижня", – уточнив посадовець.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе