"Що довше ми воюємо, то гірші танки стають у росіян", – воїн 80-ї бригади Фокстрот
Із перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну з російськими танками борються воїни 80-ї десантно-штурмової бригади
Про цю боротьбу "Еспресо.Захід" розповіли у 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді.
Від перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну воїни 80-ї десантно-штурмової бригади безжально та професійно "палять" техніку ворога.
"Від 24 лютого наш підрозділ знищив 17 танків і 29 бойових броньованих машин, – розповідає командир протитанкового розрахунку із позивним Артист. – Це було на Півдні та Сході. Більше техніки підбили на Сході, бо там тривали інтенсивніші бої. Найбільше запам’ятався випадок, коли був уражений російський БТР із десантом на броні. Оператору "стугни" спочатку здалося, ніби він втратив зв’язок з ракетою і вона не пішла в ціль. Але в останню мить він знову "зловив" джойстиком ракету і завів її вже з тилу ворога просто в борт".
За словами воїнів, на озброєнні росіян були танки Т-73Б3 чи Т-90, а також старі радянські Т-80БВ.
Читайте також: "Міг бути ще один Іловайськ або Дебальцеве", – комбат 24 "королівської" бригади Ірис про вихід із Золотого.
"Що довше ми воюємо, то гірші танки в них стають, – про успіхи на службі розповідає командир батареї протитанкових керованих ракет 80-ї ОДШБ із позивним Фокстрот. – "Стугна" – дуже ефективний протитанковий комплекс на цій війні, з дистанційним керуванням та великою дальністю пуску. В мене був пуск на 5300 метрів – це ще більше, ніж заявлені характеристики. Попри свою масивність і необхідність обслуги кількома людьми, він має свої переваги. Якщо росіяни помічають нас і починають бити у відповідь, то здебільшого цілять по самій ракетній установці, а не по розрахунку. Ми можемо перебувати на відстані 50-60 метрів, біля пульта дистанційного управління. В інших ПТКР – "Фагот", "Метис" чи їхньому "Корнеті" – такого немає".
Підготовка професійних протитанкістів відбувається у спеціальних навчальних центрах. Але найкраще навчання – на полі бою.
"Тут і тактичне мислення, психологічна витримка – все те, чим має володіти хороший воїн, – додає протитанкіст із позивним Артист. – Є моменти з обстрілами "артою" або коли танк працює по наших рубежах. І тут важливо не дати страхові оволодіти собою. Коли сконцентруватися на цілі максимально, думати, як її уразити, страх стає другорядним".
Сьогодні протитанкісти 80-ї бригади – це злагоджений організм, який ставить перед собою амбітніші цілі. Підбивати танки для них тепер замало. Мріють підбити ворожий вертоліт. Наприклад, Ка-52, яких побратими з 95-ї бригади збили вже два. Вірять, що теж зможуть за нагоди.
- Нагадаємо, воїни 80-ки хочуть присвоїти бригаді ім'я Романа Шухевича.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал
- Актуальне
- Важливе