Сформували щелепу з ноги. Лікарі провели унікальну операцію 21-річній пацієнтці зі Самбора
Дівчину прооперували у Техасі (США), оскільки у Львові немає потрібного обладнання
Історією поділилися у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні "Охматдит", передає "Еспресо.Захід".
Коли Аня народилася, у неї діагностували злоякісну пухлину щелепи — тератому. Пухлина була дуже великою — 20 см завбільшки. На четвертий день після появи на світ дівчинку прооперували у Львівському "Охматдиті". Хірургічне втручання виконали щелепно-лицевий хірург, професор Іван Готь і завідувач хірургічного відділення Роман Стеник. Життя Ані врятували, але їй було важко дихати та їсти. Коли дівчинці виповнилося 9 років, їй провели реконструктивну операцію, але це було короткочасним рішенням. Проблему Ані вдалося вирішити аж через 12 років. Для цього львівські лікарі об'єднали зусилля з трансатлантичною командою хірургів.
У березні до "Охматдиту" втретє завітала команда хірургів зі США. Вони проконсультували понад 100 дітей й майже 20 — прооперували. Аня була єдиною пацієнткою, для якої медики не могли знайти рішення. Єдиним виходом для неї була складна реконструктивна операція із закриття дефекту з допомогою фрагменту кістки з ноги пацієнтки. Проте щоб виконати таке втручання, потрібне особливе обладнання, якого у Львові немає. Тож дівчину та її лікуючу лікарку Христину Пограничну (на фото зліва) з Міжрегіонального центру дитячої щелепно-лицевої хірургії запросили до Техасу (США). Підготовка до операції тривала пів року.
Автотрансплантацію пацієнтці виконали з малогомілкової кістки на судинній ніжці — відділили частину кістки ноги разом із судиною, яка надалі живитиме щелепу. Такі мікроваскулярні операції — клопітка й майже ювелірна робота, адже треба обережно відпрепарувати кістку з судинами та акуратно помістити в ділянку дефекту у щелепі, перед тим "підігнавши" її під анатомічні особливості скелетної структури. Оперували жительку Самбора провідні пластичні хірурги США, які спеціалізуються на таких хірургічних втручаннях — Джейсон Поттер і Ланс Оксфорд.
Сьогодні Аня впевнено відновлюється й вже повернулася додому. За необхідності, їй проведуть інші пластичні операції, щоб досягти максимального косметичного дефекту.
- Нагадаємо, пораненому бійцю львівські хірурги наново сформували череп. Чоловік отримав важке мінно-вибухове поранення голови
- Актуальне
- Важливе