Садовий і депутати не домовились, хто має займатися містобудуванням
Питання про визначення уповноваженого органу містобудування та архітектури після дводенних дебатів на пленарному засіданні так і не змогли вирішити. Міський голова закрив сесію
28 вересня розгляд одного з найбільш обговорюваних питань сесії перенесли на її кінець, однак навіть після перерви компромісу не було досягнуто.
Зауважимо, що згідно з рішенням Львівського адміністративного суду видачу містобудів виконавчим комітетом було зупинено, визначено, що ці повноваження не належать до компетенції виконкому і їх потрібно передати Управлінню архітектури та урбаністики.
За проєктом ухвали, що його пропонував Садовий та юридичний відділ, містобудівні видаватиме Управління архітектури, але роль виконкому залишається визначальною передумовою для надання містобудівних умов та обмежень.
Зокрема, виконком залишав за собою виключне право надання висновків за результатами розгляду проектних пропозицій та/або інших документів заявника. І це рішення було обов'язковим для виконання управлінням архітектури.
Такий стан речей не влаштовує депутатів.
"Дістало слухати від львів'ян, що в нас містобудівні умови і обмеження видає кишеньковий виконком міського голови, де приймаються будь-які рішення, що вони собі захочуть", – зазначив на сесії депутат від ВО "Свобода" Андріян Гутник.
Він пропонував, аби висновки перед розглядом управління архітектури робив не виконавчий комітет, а Львівська міська рада. У сесійній залі правку не підтримали.
Як наголосила директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич, за законодавством містобудівними нормами повинні займатися виконавчі органи влади, а не депутати. Натомість, голова фракції ВАРТА Юрій Мартинюк вважає, що виконавчі органи – не обов'язково виконавчий комітет.
"Напівправда гірша від відвертої брехні. Всі прихильники видання містобудівних умов і обмежень виконавчим комітетом цитують виключно норму статті "Закону Про місцеве самоврядування", яка дійсно відносить повноваження видачі містобудівних умов і обмежень до повноважень виконавчих органів. Але ніхто цього й не оспорює. Ніхто не заперечує, що цим має займатися Управління архітектури та містобудування, яке очолює головний архітектор Коломєйцев. Управління, наче, належить до виконавчих органів. Якщо Управлінню потрібен дорадчий орган, то це має бути містобудівна рада", – пояснив він.
Якщо депутати не дійдуть до спільного висновку і не напрацюють вирішення по визначенню уповноваженого органу містобудування та архітектури, то, імовірно, відповідне рішення прийматиме інший орган – чи то районна, чи то обласна рада.
"Якщо ми з вами будемо настільки неспроможні домовитися, то за нас це буде вирішувати, згідно законодавства, інший орган. Районна рада, обласна. Але гріш нам ціна, якщо ми не домовимось. Якщо ми не приймемо, то завтра рішення прийматимуть не тут. Те, що ви (про Садового ред.) зараз по-новому вставили сюди виконавчий комітет – це дуже неправильно. Тому що суд вам встановив, що це незаконно і неправильно, а ви знову робите те саме. Як можна голосувати за те, що суд визнав незаконним?", – додав Петро Адамик.
Довідково
Містобудівні умови та обмеження - це документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва і є одним із складових вихідних даних для проектування. Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника.
Зараз у Львові їх не видають
- Актуальне
- Важливе