Повоєнні українські міста можуть бути схожими на Лондон чи Гданськ: урбаністи запрошують на онлайн-лекцію про відбудову країни
Думками про те, як варто відбудувати міста після війни, на відкритій онлайн-лекції поділиться український урбаніст Олександр Шевченко. Лекція матиме назву "Де програмують майбутнє українських міст і громад?" і відбудеться 10 листопада о 18:00
Про це повідомляють організатори, передає "Еспресо.Захід".
Організатори лекції наголошують, що деякі населені пункти України зруйновані майже повністю. Так у селі Горенка Київської області руйнування досягають 77%, а в Ірпені – 71%. Пошкодження інфраструктури у Маріуполі та на інших окупованих територіях України достеменно оцінити важко. Відтак на онлайн лекції обговорять, чи всі ці міста та села потрібно відбудовувати такими, якими вони були раніше. А також спробують дати відповідь на питання, що потрібно відновлювати, а які руйнування залишити, як пам’ять про війну.
"Наразі в Україні багато зруйнованих будівель, просторів. І вже зараз нам потрібно думати, що ми з ними будемо робити: руйнувати, реставрувати чи залишати, як є. За кордоном та в Україні є така практика, коли після воєнних дій у будівлях спеціально лишають сліди від куль – щоб наступні покоління пам’ятали. Але всі ці рішення, звісно, залежать від нашого суспільства. Тому ми організовуємо ці лекції – щоб якомога більше людей могли задуматись та, можливо, згодом доєднатись до повоєнної відбудови України", – розповідала одна з організаторок заходу, координаторка STEM is FEM Єлізавета Коренко.
Читайте також: Відбудовувати зруйновані міста "так, як було", не можна, – кураторка проєкту "Урбаністика" Коренко
Довідково. Олександр Шевченко заснував агенцію просторого розвитку Zvidsy та проєкт зі сталого відновлення України ReStart Ukraine. Також він консультує з питань містобудування Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), агентства ООН та онлайн-курс з урбаністики від STEM is FEM.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе