Відбудовувати зруйновані міста "так, як було", не можна, – кураторка проєкту "Урбаністика" Коренко
Зруйновані українські міста та квартали після відбудови повинні бути кращими, ніж у довоєнні часи
Про це в коментарі для "Еспресо.Захід" розповіла голова ГО "STEM is FEM", кураторка проєкту "Урбаністика" Єлизавета Коренко.
Крім того, вона не вважає покращення інфраструктури шляхом відбудови позитивним моментом.
"Те, що ми маємо відбудовувати країну після війни – цього не мало статись і це є неправильно. Тут апріорі немає позитиву. Але якщо вже перед нами постало таке завдання, то ми мусимо винести з нього максимум. Якщо вже ми вимушені відбудовувати наші міста, то давайте зробимо їх міста кращими, аніж вони були до того. Бо в багатьох є така спокуса – мовляв. давайте зробимо так само, як було, просто полагодимо і все. А я вважаю, що це просто дуже емоційна реакція – зробити вигляд, ніби нічого не трапилось, це – хибний шлях", – зазначила Коренко.
Вона додає, що українські міста мають чимало проблем, тому варто вчитись на помилках, допущених раніше і виокремлює основні напрямки у майбутніх проєктах.
"У першу чергу ми говоримо про інклюзивність, безпечність та екологічність. Це – три ключові питання, за якими всі міста України можуть стати кращими. Вони безпосередньо стосуються тих проєктів, які ми втілюємо і підтримуємо. Треба визнати, що рівень інклюзивності українських міст є дуже низьким. Також ми просимо всіх враховувати у своїх проектах питання суспільної безпеки", – пояснила вона.
До прикладу, в контексті безпеки, йдеться про питання освітлення. За словами Коренко, у попередніх проєктах 27 з 30 дівчат його додали б більше.
"Очевидно, що ця проблема таки є і вона актуальна по всій Україні. Це теж можна владнати урбаністичними рішеннями, які широко впроваджуються всюди у світі іі підвищують безпечність районів", – наголосила кураторка проєкту "Урбаністика" Коренко.
Важливими та актуальними Коренко також назвала питання енергоефективності та переробки відходів.
- Нагадаємо, в Україні урбаністки створять проєкти для відбудови деокупованих територій
- Актуальне
- Важливе