Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові із 6 по 12 травня: Флюгери Львова та Coffee, books & vintage festival

11 травня, 2024 субота
14:07
Зміст

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Форуми та фестивалі

VI Всеукраїнський форум військових письменників

Упродовж 9 – 12 травня, у Бібліотеці Іваничука (пл. Ринок 9) відбуватиметься VI Всеукраїнського форуму військових письменників.

"Наші автори – воїни. Наші воїни – автори, які діляться своїми думками, почуттями і буднями, фіксуючи історії та емоції, слова і позивні. З цих цеглинок буде збудовано мур, який навіки розділить нас з ворогом", – кажуть організатори.

Відкриття відбудеться у четвер, 9 травня, о 18:00.

Серед учасників форуму історик, науковець, письменник та воїн Тарас Мельник (Сергій Тимофійко), Історик, волонтер, письменник і воїн Володимир Регеша, письменниця та волонтерка Людмила Охоіменко, військова та письменниця Оксана Чорна, волонтерка, журналістка і письменниця Дарія Бура та багато інших.

афіша

Другий Всеукраїнський фестиваль камерної музики "Дзеркало"

У четвер, 9 травня, у Львівській національній опері відбудеться відкриття Другого Всеукраїнського фестивалю камерної музики "Дзеркало".

Цьогоріч фестиваль має підназву "Ілюмінації", яка походить від середньовічної техніки кольорової обробки коштовних манускриптів. Саму музику ілюмінацій можна буде почути на відкритті фестивалю у творі Бенджаміна Бріттена на поезію циклу "Ілюмінації" Артюра Рембо.

Це подія, яка збирає талановитих музикантів та любителів класичної музики і надихає глядача різноманіттям музичних творів. Фестиваль презентує 9 програм.

На відкритті фестивалю можна буде почути твір нашого сучасника Олександра Родіна, і відповідно музику шістдесятників та їхніх молодших сучасників Валентина Сильвестрова, Ганни Гаврилець, Віталія Губаренка, Юрія Шевченка, Олександра Козаренка, Володимира Зубицького та Золтана Алмаші.

Серед центральних акцентів Фестивалю лунатиме також знаменита музика Бориса Лятошинського та Євгена Станковича, зокрема, в камерному виконанні ансамблів "Vivere" (10 травня) та "NotaBene Chamber Group" (12 травня).

Початок відкриття о 18:00. Вартість квитків від 150 до 450 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

камерна музика

Фото: Львівський оперний театр

Флюгери Львова

Упродовж 11 – 12 травня у Львові знову лунатиме музика на культовому фестивалі "Флюгери Львова", а розпочнеться він із традиційного колись "Прокидання з Мертвим Півнем".

Квитком на подію буде добровільний внесок на підтримку українських військових. 

"Цьогоріч культовий міський фестиваль, що має тривалу історію (з 2003  року), буде трохи іншим – відповідним часу та стану, у якому живемо. Буде і лірика, українська поезія в музиці, і трохи драйву. Будуть події різного характеру і для різних аудиторій – дорослої й дитячої, зокрема тих дітей, що свого часу, з початку повномасштабного вторгнення, знайшли у Львові прихисток і живуть тут", – розповідають організатори.

У зв’язку із безпековими заходами подія відбудеться на новому майданчику – в Закапелку Маркіяна Іващишина, а не у подвір’ї міської Ратуші, як це було раніше.

"Символічно, що це буде цей закапелок, адже проєкт був заснований мистецьким об’єднанням "Дзиґа" на чолі з Маркіяном Іващишином", – додають у міськраді.

Програма за посиланням.

Мертвий Півень

Фото: Андріана Стахів

Coffee, books & vintage festival

Упродовж вихідних, 11 та 12 травня, !FESTrepublic запрошує гостей на Coffee, books & vintage.

На відвідувачів чекають національні кавові чемпіонати, кав’ярні і смаколики з цілої України, літературні івенти, книжковий ярмарок і здибанки з авторами, ринок вінтажних цікавинок та забавки для дітвори. А ще – аукціони на підтримку ініціативи "Рій помсти 24/7" та збір книг для деокупованого селища на Херсонщині.

Також на події можна буде побачити виставку вінтажних автівок та послухати концерти. Серед тих, хто виступатиме для гостей фестивалю, Геля Зозуля, Pianoboy, Danya Bilous, Nazva, Пиріг і Батіг, Vivienne Mort та інші.

Детальна програма за посиланням. Вартість квитків 270 гривень, придбати їх можна тут.

афіша

Гаївки, майстер-класи, лекції, екскурсії та презентації

Гаївкування біля пам'ятника Тарасові Шевченку

У вівторок, 7 травня, дітей і дорослих запрошують водити гаївки на проспект Свободи, біля пам'ятника Тараса Шевченка.

Гаївки водитимуть дівочий вокально-хореографічний ансамбль Панночка, парубочий вокально-хореографічний ансамбль Джура (Художній керівник та балетмейстер Ігор Федак, балетмейстер Заслужений артист України Володимир Городиський, хормейстер Соломія Волошин та Андрій Волошин).

Розпочнуться гаївки о 13:00. Дрес-код традиційний – вишиванка.

Великдень у Гаю

Фото: Андріана Стахів

Історія одного дорослішання в умовах війни: презентація книжки Марусі Щербини "Яра"

У середу, 8 травня, до Книгарні-кав’ярні Старого Лева (на вул. Галицькій, 17) завітає юна письменниця Маруся Щербина на книжкову розмову про нову підліткову історію, яку написала авторка, – книгу "Яра".

 Разом з авторкою та модераторкою Наталкою Малетич відвідувачі поговорять про історію дорослішання, якій випало статися в непростих умовах, про дружбу і кохання, про зневіру та віру у щось світле.

Коли тікаєш від війни, що забирає у тебе дім, рідних і таке спокійне життя, а лишає хіба що спогади, тривожні сни і багато болю, мимоволі забуваєш, як жити. Сімнадцятирічна Яра жила танцями, але після переїзду з рідного міста до маленького сірого містечка мусить заново вчитися танцювати і жити. Знаходити друзів, закохуватися, бути сильною і дорослою, коли рідним навколо бракує дорослості й сили, піклуватися про тих, кого любить, вірити у світло й усміхатися Богові.

Початок о 17:00.

афіша

Ой, нумо, нумо, заплетемо шума

У п'ятницю, 10 травня, львів'ян та госте міста запрошують до Львівської вілли Грушевських (вул. Івана Франка, 154) разом співати і водити гаївки.

"Виконувати гаївки будемо спільно з студентами Педагогічного фахового коледжу Львівського національного університету ім. І.Франка під керівництвом Галини Сенич, Світлани Ткачук та Ірини Каспрук. Сподіваємося гарної погоди та будемо раді бачити вас на садибі Грушевських у Львові", – кажуть у музеї.

Початок о 10:00.

афіша

Мистецький вечір "Він зробив це для тебе"

У суботу, 11 травня, та у неділю, 12 травня, львів'ян та гостей міста на мистецький вечір "Він зробив це для тебе", який відбудеться за адресою вул. Андрія Мельника, 21 (будівля Української Баптистської Теологічної Семінарії).

У програмі виступ оркестру Ffortissimo та хору Jesu Juva (понад 80 музикантів), кантата "Who is This King?" під керівництвом диригента Сергія Якобчука, а також презентаія авторської серії картин "For You" художником Олександром Кондрацьким, який фіксує історію війни на полотнах.

Окрім того, у межах мистецького вечора працюватиме благодійний ярмарок, де будуть представлені різні вироби ручної роботи, солодощі та іграшки-амігурумі з історією. Учасниці ярмарку – жінки з постраждалих громад, які внаслідок повномасштабної війни були змушені переїхати до Львова. Серед них Юлія з Херсонської області, чоловік якої боронить Україну. Вона виготовляє японські солодощі з українською душею, збирає донати на армію та мріє про відкриття кав'ярні. Здійснити мрію їй допомагають волонтери ГО "Простір Майбутнього України".

Початок о 17:00. Для участі необхідно зареєструватися та сплатити благодійний внесок від 250 гривень.

Кошти із благодійних внесків підуть на те, щоб допомогти закупити універсальну зарядну станцію EcoFlow для підрозділу "Ребат" 14 ОМБр імені Княза Романа Великого, що служить на Харківському напрямку, фінансово підтримати хлопчика Микиту, який втратив маму через ракетний обстріл їх будинку в Харкові і перебуває під опікою тітки та потребує щомісячного лікування через вроджене захворювання. А також, щоб закупити ліки для Богдана, який бореться з лімфомою.

Гроші з ярмарку будуть спрямовані на підтримку соціального бізнесу жінок ВПО та функціонування дитячого центру в Ізюмі.

афіша

Кіно

20 днів у Маріуполі

У суботу, 11 травня, Плац Гната Хоткевича запрошує на перегляд оскароносної стрічки "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова.

Стрічка "20 днів у Маріуполі" розповідає про перші тижні бойових дій у місті Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення росії в Україну 2022 року. Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення росією Маріуполя.

Команда отримала Пулітцерівську премію, а також у 2024 році їм присвоїли Шевченківську премію. Стрічка перемогла у номінації "Найкращий документальний фільм" британської кінопремії BAFTA та американської кінопремії "Оскар".

Перед переглядом фільму відбудеться екскурсія виставкою "Мій Маріуполь та світ довкола" військовослужбовця ЗСУ Мирослава Кобилянського, яку проведе маріуполець, волонтер і громадський діяч Євген Тузов.

Початок екскурсії о 15:00, початок перегляду стрічки – о 16:00. Вхід на події вільний за попередньою реєстрацією

афіша

Мистецтво

Олеся Казнох. Художник в історії

Із вівторка, 30 квітня, у галереї "Зелена канапа" можна буде оглянути цікаву виставку, яка презентує серію робіт Олесі Казнох "Художник в історії"

"У 2021 році я розпочала серію портретів відомих митців з минулого, щоб дослідити як час і місце вплинули на їх творчу реалізацію, славу та роль в історії. Я намалювала художників і художниць, почергово: Луїза Невельсон, Олександра Екстер, Аршил Горькі, Катерина Білокур, Яків Гніздовський, Тарас Шевченко, Олександр Богомазов і Олександр Архипенко, Лі Краснер, Федір Кричевський, Маргіт Сельська, Олександр Мурашко та Модест Сосенко, Марія Синякова, Андрій Ментух, Марія Башкірцева, Соня Делоне. Я закінчила цю серію у 2023. А тепер дивлюсь на неї іншими очима", – ділиться мисткиня.

Виставку можна оглянути до 26 травня.

афіша

"Пісня Пісень"

Нацмузей Львова запрошує львів'ян та гостей міста відвідати виставковий проєкт Ольги Погрібної-Кох "Пісня Пісень".

Малярська творчість Ольги Погрібної-Кох – це комплекс архетипних образів та сюжетів, створених з ретроспективи досвіду, знань, скрупульозного психосамоаналізу.

В експозицію виставки увійшли 100 малярських творів, пов’язаних у кілька тематичних циклів, зокрема "Пісня Пісень" (2010–2023), "Ренесанс України" (2022–2023), "Дівчата-квіти", "Сеанс гіпнозу", "Ритуали", "Сезони року" та "Колекція бажань" (2013–2014). Усі сім абсолютно різних "змістовних сонмів" об’єднує віддисциплінований, упізнаваний творчий метод художниці, який ґрунтується на сюрреалістичній стилістиці, змішаній із композиційно-колористичними критеріями галицького артдеко, де кожен образ і предмет мають право мандрувати різними часовими порталами і бути свідками різних національних парадигм.

Детальніше про проєкт за посиланням.

Вартість квитків: дорослі – 100 грн, студенти – 50 грн, учні, пенсіонери – 40 грн. Виставка триватиме до 25 травня.

афіша

Виставка старовинних плащаниць

У Львові у храмі Священномученика Климентія Шептицького виставили старовинні галицькі плащаниці, ікони страстей Христових та авторські ковані хрести Олега Боньковського.

14 плащаниць (віком від 16 століття) та ікони із зображенням Христових страстей з фондів меморіального музею Митрополита Андрея Шептицького, а також авторські ковані хрести Олега Боньковського виставили для огляду у храмі Священномученика Климентія Шептицького. Виставка приурочена пам'яті загиблих захисників України.

Триватиме експозиція до Великодня. Детальніше про виставку за посиланням.

Виставка старовинних плащаниць

"Крихкіші за скло": ікони з колекції Остапа Лозинського

Львівський скансен запрошує до своєї виставкової зали на першу цілісну виставку народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського "Крихкіші за скло".

"Остапова колекція становить понад сотню пам’яток і є, мабуть, найціннішою та найбільшою цілісною колекцією ікони на склі", – кажуть у музеї.

Читайте також: Найцінніша колекція: У Львові відкрили виставку ікон на склі, зібраних Остапом Лозинським

Зібрані ікони на склі із Покуття, Гуцульщини та Буковини є однією із найбагатших сучасних колекцій. А основу колекції заклали ще його батьки – Тарас та Роксоляна Лозинські – відомі львівські цінителі та збирачі українського мистецтва. Коли Остап Лозинський серйозно зацікавився колекціонуванням, їхня збірка нараховувала вже 17 ікон.

Виставка створена за кураторства мистецтвознавця та іконописця, керівника відділу науково-освітньої та виставкової роботи Музею Романа Зілінка і присвячена другій річниці смерті Остапа Лозинського.

Триватиме виставка до 26 травня.

"Крихкіші за скло": колекція ікон на склі Остапа Лозинського

Виставка "Писанкове розмаїття"

Львівський музей Михайла Грушевського (вул. І.Франка, 154) запрошує на великодню виставку "Писанкове розмаїття".

На виставці будуть представлені понад 200 авторських робіт писанкарок Марти Іваницької (1937-2014), Роксоляни Загайської, Олени Тіменик, Мирослави Могитич, Галини Соломійчук, Зоряни Грегорійчук, Наталі Білоус. Мальована краса на гусячих, курячих, перепелиних та папужих яйцях. А також великодні поштівки з колекції Роксоляни Загайської.

афіша

Виставка живопису Анатолія Мельника "Крізь призму"

У виставкових залах головної будівлі Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) триває персональної виставки живопису Анатолія Мельника "Крізь призму".

Анатолій Мельник – відомий український художник, музеєзнавець, академік Національної академії мистецтв України, народний художник України, член Національної спілки художників України.

Проєкт "Крізь призму" – це філософсько-мистецький дискурс на теми людського буття, що маніфестуються в доступних чуттєвому сприйняттю формах, лініях, силуетах, кольорах. У центрі авторських інтенцій – традиційні сюжети та образи, які зазнають формально-змістових перетворень.

афіша

Виставка "Несучі конструкції" Олега Путрашика

Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на виставку скульптур ужгородського художника Олега Путрашика.

Олег працює на Закарпатті у майстерні мистецького обєднання "ШПОР", яка зараз виконує волонтерську роботу для фронту. Тут поруч із мистецькими творами скульптор виготовляє металеві предмети для окопного побуту та боротьби українського війська.

Скульптури, експоновані у Львові, Олег Путрашик ділить на два періоди, які створювались під час війни: 2014 – 2022 року та 2022 – 2024 роки.

Протягом всієї виставки проходитиме збір коштів для майстері мистецького обєднання "ШПОР" на створення окопних пічок для нашого війська.

Експозиція триватиме до 1 червня.

афіша

Те, чого не видно

У львівському музеї "Івана Георгія Пінзеля" діє експозиція "Те, чого не видно", яка присвячена скульптурі Скорботного Христа з каплиці Боїмів.

Після двох років консерваційних робіт над скульптурою Скорботного Ісуса Христа, проведених завдяки співпраці Інституту "Полоніка" з Львівською національною галереєю мистецтв та львівськими реставраційними установами, її вдалося врятувати. А результати цієї чималої роботи можна буде побачити під час виставки "Те, чого не видно".

Читайте також: Скорботний Христос у музеї Пінзеля: як виглядає відреставрована скульптура з каплиці Боїмів зблизька

Виставка представлена трьома мовами (польською, українською, англійською). Конкретні дні та години відвідування варто уточнювати у музеї. 

Скульптура доступна для огляду у п’ятницю та суботу з 11:00 до 17:00.

Каса працює до 16:45. Вартість вхідних квитків у сектор для дорослих – 60 гривень, для студентів – 50 гривень, а для дітей та пенсіонерів – 20 гривень. 

презентація відреставрованої скульптури Скорботного Христа із каплиці Боїмів

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.37
    Купівля 39.37
    Продаж 39.91
  • EUR
    Купівля 42.65
    Продаж 43.36
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
19 травня
10:32
Ексклюзив
ЗСУ
Бачимо позитивну динаміку співпраці громад з військовою промисловістю, – голова правління ЛОК Максим Плєхов
10:07
Ніколас Карма
У Львові напали на популярного блогера Ніколаса Карму
09:43
західний кордон
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 19 травня
09:18
свічка
Підтвердили смерть волинянина Володимира Будька, який два роки вважався зниклим безвісти
08:52
тюльпани
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 19 травня
2024, субота
18 травня
21:47
МуМіфікація у МуМі
Гостинна МуМіфікація: у Львові ще один день можна потрапити до Музею Міста у підземеллі Ратуші. Фото
21:21
музика росії
На Волині невідомі влаштували гучні танці під російську музику
20:56
У Львові вшанували пам'ять жертв геноциду кримських татар
Львів'яни вшанували пам'ять жертв геноциду кримських татар
20:36
Андрій Крук
На передовій від рук окупантів загинув випускник Острозької академії Андрій Крук
20:21
Оновлено
Прокидання з Мертвим Півнем
Куди піти у Львові із 13 по 19 травня: "ДАХАБРАХА" із новою програмою та Міжнародний день музеїв
19:46
аукціон на Франківщині
У Франківську на благодійному аукціоні зібрали понад мільйон гривень для ЗСУ
19:12
Осінь, дощ
Короткочасні дощі та можливі грози: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 19 травня
18:43
"Карпати", Мирон Маркевич
"Карпати"визначились з планами на літо, готуючись до сезону УПЛ, – ЗМІ
18:18
Ексклюзив
Олександр Лабецький
18 громад Львівщини виділили 5% з бюджету на військо минулого року, – керівник ГО "Нескорені" Олександр Лабецький
17:54
паб на честь медика
У Запоріжжі на честь полеглого бойового медика Закарпатської бригади відкрили паб
17:17
гепатит А
На Івано-Франківщині виявили випадки захворювання на гепатит A
16:48
Іван Колодійчик
У Львові попрощалися з полеглим військовим Іваном Колодійчиком
16:24
втрати окупантів
Львівські воїни знищили танки окупантів в Курській області, які направлялись до кордону з Україною
15:57
відкриття пам'ятника Маркіяну Іващишину
Портал Марека: на Личаківському цвинтарі у Львові відкрили пам'ятник Маркіяну Іващишину. Фото
15:49
українські борці
Юні борчині з Франківщини здобули золоті медалі на чемпіонаті Європи
15:30
новини Тернопільщини
На Тернопільщині чоловік вчинив розбійний напад на місцевого жителя: зловмисника затримали
15:19
Карпати Львів – Лівий берег
Футбольний матч "Карпати" - "Лівий Берег" завершився результативною нічиєю
14:49
новини Рівненщини
Де купатися на Рівненщині: в області завершили перевірку водойм
14:29
Пункт незламності
Знеструмлення на Волині: в області буде діяти 99 пунктів незламності
14:15
ЗСУ генштаб війна з Росією
Волинські воїни знищили два російські танки та одну "мотолигу"
13:44
новини Хмельницького
У Хмельницькому на будівництві чоловік впав з висоти, його госпіталізували
13:12
новини Рівненщини
На Рівненщині упродовж року будуть оцифровувати музейні пам'ятки
12:49
новини Рівненщини
На Рівненщині в ДТП загинув неповнолітній мотоцикліст
12:30
кордон прикордонник
Скільки людей перетнули західний кордон України 17 травня
12:16
На кордоні з Польщею чоловіки намагалися підкупити прикордонників
На кордоні з Польщею чоловіки намагалися підкупити прикордонників, аби виїхати за кордон
11:54
електромережі ЛЕП світло
Через посилення вітру на Прикарпатті зафіксували знеструмлення у кількох громадах
11:33
Ростислав Вовк
Доросла розмова про бронювання, Favbet, кур'єрів та війну. Блог Ростислава Вовка
10:41
Юрій Федечко
"Йду воювати за Україну": львівський волонтер Юрій Федечко заявив про намір вступити в ЗСУ
10:09
У Львові водій BMW збив 6-річного хлопчика
У Львові водій BMW збив 6-річного хлопчика
09:50
Митрополит Епіфаній прибув на Буковину
Митрополит Епіфаній прибув на Буковину: деталі візиту
09:20
На Донеччині загинув 27-річний захисник зі Львівщини Роман Дах
На Донеччині загинув 27-річний захисник зі Львівщини Роман Дах
08:03
Огляд
перетин кордону, прикордонник
Мобілізація в Україні: хто зможе виїжджати за кордон після 18 травня
07:30
Ексклюзив
У громадах повинна бути ефективна система контролю військової продукції, - голова правління Львівського оборонного кластеру Максим Плєхов
07:02
Огляд
Підірвали на прохання росіян, які боялися Наполеона: таємниці й легенди Бродівського замку
2024, п'ятниця
17 травня
21:55
"Готові до всього": енергетики Бурштинської ТЕС провели навчання з ДСНС
Більше новин