"Результати голосування за проєкти президента показують, що монобільшість є фікцією", – представник КВУ Львівщини
Зеленський виходить за сферу своєї компетенції як президент. Такі дії – не зовсім професійні та не перебувають у правовому руслі.
Про це в коментарі для Еспресо.Захід розповів координатор програми спостереження Львівського Комітету виборців України Микола Бучин. Він прокоментував заяву КВУ стосовно того, що Верховна Рада України за два роки роботи прийняла лише половину законопроєктів, які запропонував Володимир Зеленський.
Бучин вважає, що, можливо, так нардепи демонструють, що їм не подобається діяльність Зеленського.
"Людина, яка за своєю компетенцією за це не відповідає, навряд чи може розуміти всі моменти нововведень. Президент відповідає за дві сфери – зовнішня політика і питання безпеки. Більшість законопроєктів і нормативних актів загалом стосуються управління, економіки, суспільного життя, де президент де-юре не є відповідальним і це не є сфера його компетенції", – додав він.
Микола Бучин зазначив такі кілька моментів: "Перше – чому підтримано такий низький відсоток (трошки більш ніж половина) законопроєктів президента? Це свідчить про те, що поняття монобільшості до певної міри є умовним. Якби це була дійсно монолітна монобільшість у парламенті, яка повністю є співзвучна і контролюється президентом, то ми бачили б значно більше підтриманих законопроєктів. А, можливо, президент і висунув би значно більше законопроєктів, що в підсумку отримали б статус закону.
А так ми можемо говорити про те, що сама монобільшість є певною фікцією. Бо певна кількість депутатів перебуває у сфері впливу Зеленського, частина – у сфері впливу інших депутатів чи бізнес-структур. Тому припускаю, що контроль Зеленського над своєю фракцією в парламенті щонайменше частково обмежений".
У Комітеті виборців повідомляють, що всього за період із 29 серпня 2019 року до 24 червня 2021 року Президент подав на розгляд народних депутатів 144 законопроєкти. Із них 83 стали чинними законами. Ще 8 законопроєктів було прийнято, але вони ще не підписані. Решту ініціатив народні депутати наразі не підтримали.
Лише 7% законопроєктів, що їх подав президент, безпосередньо стосувалися сфери безпеки й оборони України, в якій глава держави має ключові повноваження. 43% законопроєктів були направлені на питання, пов’язані із зовнішньою політикою України.
Читайте також: "У Зеленського є багато рішень, сумнівних з точки зору Конституції", - політолог Микола Бучин
"58% підтриманих законопроєктів Зеленського – це вкрай низькі показники. До прикладу, парламент VIII скликання підтримав 90% законопроєктів Петра Порошенка за перші два роки роботи (подано 85 проєктів законів, прийнято 77). При цьому, на відміну від монобільшості, в парламенті VIII скликання працювала нестійка коаліція "Європейська Україна", що ускладнювало прийняття президентських законопроєктів", – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе