Що відбувається із 3-D школою у Львові, яку планували відкрити 5 місяців тому
Торік у травні у Львові стартувало будівництво корпусу школи за 3D-технологією. Завершили його вже 10 липня, тобто менше як за два місяці, а відкриття планували на 1 січня цього року. Однак на кінець квітня про відкриття нічого не відомо
"Еспресо.Захід" дізнавався, на якій стадії зараз перебуває будівництво шкільного 3D-корпусу.
Що кажуть у міській раді
Зараз у школі на Варшавській, 126 зведені стіни, територія обгороджена бляшаним парканом і видніються купи будівельного сміття.
Фото: Еспресо
Фото: Еспресо
Після того, як гуманітарний фонд Team4UA у липні минулого року надрукував основний каркас школи, за завершення будівництва взялось ЛКП "Рембуд", яке є генеральним підрядником. Тоді ж, улітку, в департаменті містобудування ЛМР зазначали, що невдовзі тут повинні звести несучі каркаси та змонтувати плити-перекриття. Далі – прокласти внутрішні й зовнішні мережі.
Журналісти зверталися по офіційний коментар до пресслужби Львівської міської ради. Але за два тижні ані управління освіти, ані генпідрядник робіт ЛКП "Рембуд" не знайшли часу, щоб розповісти, на якій стадії перебуває будівництво та коли воно врешті закінчиться. Водночас депутати з комісії освіти Львівської міської ради в неофіційних розмовах щодо 3D-корпусу повідомили, що зараз там нічого не відбувається. Від офіційних коментарів утрималися, порадивши звернутися в управління освіти.
Передісторія будівництва школи за новітньою технологією
Навчальний корпус для першокласників школи № 23, що на вул. Варшавській, 126, почали будувати саме в такий, новітній спосіб, бо він мав бути в десятки разів швидший. Зекономити на такому будівництві не вдасться.
"Мета 3D-будівництва – бути не дешевшим, а швидшим", – заявляв тоді засновник гуманітарного фонду Team4UA Жан-Крістоф Боні. Власне цей фонд і привіз до Львова технологію 3D-друку, щоб показати, як можна швидко і якісно відбудовувати Україну.
Школа мала стати найбільшим навчальним закладом у світі, побудованим за допомогою такого 3D-принтера та відкритися вже у 2024 році. Чиновники обіцяли, що тут зможуть навчатися 100 учнів початкових класів.
"Цей одноповерховий об’єкт матиме навчальні класи, комфортний хол для спілкування дітей, вчительську та санвузли. Також тут передбачено великі скляні поверхні, а монолітні стіни із бетону відповідатимуть новим стандартам безпеки", – писали в міськраді.
Керівник управління освіти Андрій Закалюк відзначав, що корпус розвантажить навчальний заклад, який потребує додаткових місць.
"Корпус будують для цієї школи з трьох причин: цей навчальний заклад потребує додаткових приміщень, тут є площа, де можна це робити, і проведені всі необхідні комунікаційні мережі для такого будівництва". А перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко на брифінгу повідомив, що від старту будівництва за рік, тут з'явиться початкова школа.
"Завдяки фонду TEAM4UA ми можемо наступного тижня розпочати реалізацію цього проєкту і вже наступного навчального року у нашому місті з'явиться сучасна початкова школа", – сказав Москаленко у 2022 році.
Фото: Еспресо
Фото: Еспресо
Довідка про ЛКП "Рембуд" - генпідрядника робіт 3-D школи на Варшавській
ЛКП "Рембуд" забезпечує потреби населення в будівництві й капітальному ремонті житлового фонду, об’єктів комунального господарства. Підприємство підпорядковується департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР. Його директором є Олег Поліщук. Як повідомляли у Державній аудиторській службі України, минулого року на ЛКП "Рембуд" виявлено 126,5 млн грн непродуктивних видатків і втрат на суму 4,7 млн грн.
- Актуальне
- Важливе