Резніков і Верещук. Нові посади "львівського десанту" в уряді
Відтепер армією та реінтеграцією окупованих територій займатимуться вихідці з Львівщини.
"Еспресо.Захід" проаналізував біографії обох урядовців, які відтепер матимуть ключовий вплив на політику держави в одній з найважливіших сфер в умовах війни.
Олексій Резніков
Народився у Львові. Зараз йому 55 років. Його батько Юрій Резніков був професором, проректором Львівського державного інституту фізичної культури. Він колишній спортсмен, майстер спорту з акробатики. Мати – Олена Резнікова, теж колишня спортсменка, майстер спорту з художньої гімнастики, згодом стала лікарем-невропатологом, працювала у Львівській обласній психіатричній лікарні.
Олексій Резніков закінчив Львівський університет ім. Івана Франка, юридичний факультет. Багато років працював у різних юридичних компаніях.
З 2008 року займається політикою. Депутат Київської міської ради VІ та VІІ скликання. У владу прийшов від блоку Миколи Катеринчука. У другому скликанні, з 2014 року – голова комісії з питань поновлення прав реабілітованих, згодом заступник міського голови, секретар Київської міської ради. Також був радником Київського міського голови.
У 2016-18 роках – заступник голови Київської міської державної адміністрації з питань провадження самоврядних повноважень. 2017-го відповідав за організацію і проведення пісенного конкурсу "Євробачення" в Києві з боку КМДА, а 2018 року – за організацію і проведення фінального матчу Ліги чемпіонів УЄФА.
На посаду віце-прем‘єр-міністра України – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України призначений 4 березня 2020 року. Відтак став членом РНБО та представником України у Тристоронній контактній групі.
Окрім цього, Олексій Резніков був адвокатом Віктора Ющенка у 2004 році (разом із Сергієм Власенком) та членом наглядової ради "Ощадбанку".
Також він є професором кафедри публічного права юридичного факультету Міжнародного Соломонового університету.
Одружений. Від першого шлюбу має двох дітей. Другою дружиною стала ведуча ICTV Юлія Зорій.
Ірина Верещук
Народилась у місті Рава-Руська на Львівщині. Зараз їй 41 рік. Навчалась у Військовому інституті при "Львівській політехніці" за спеціальністю "Міжнародна інформація". Згодом – на юридичному факультеті Львівського університету ім. Франка. Також – у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Проходила службу на офіцерських посадах у Збройних силах України, працювала юристом Рава-Руської міської ради. 2010 року була заступницею голови Жовківської РДА з гуманітарних питань та зовнішньої політики.
Читайте також: Депутатка зі Львівщини стала другою у рейтингу рагулих року
У 2010 році обрана міською головою Рави-Руської від партії "Сильна Україна" Сергія Тігіпка. Тоді ж присвоїла собі титул наймолодшого мера в Україні, хоча цю інформацію спростували журналісти. Своєї помилки вона, щоправда, не визнала.
2013 року виступала із сепаратистськими ідеями про підписання асоціації з ЄС лише з містом Рава-Руська.
2014 року балотувалася на виборах у Верховну Раду, але програла їх Володимиру Парасюку.
2015 року подала у відставку "через постійний тиск і звинувачення псевдопатріотів".
2017 року стала доцентом кафедри політології Національного педагогічного університету ім. Драгоманова.
2019 року стала депутаткою Верховної Раді IX скликання за списком партії "Слуга народу". Членкиня Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова підкомітету з державної безпеки та оборони. Упродовж кількох місяців була представницею уряду у ВРУ.
Читайте також: Наче з тих самих "темників". У Садового й Верещук схожа риторика
На місцевих виборах 2020 року була офіційним кандидатом на посаду мера Києва від партії "Слуга народу", проте провалила вибори, посівши п'яте місце. Натомість стала постійною героїнею мемів у соцмережах через екстравагантну кампанію, зокрема політ над столицею з жовтою парасолькою.
Була учасницею низки скандалів, зокрема через безпідставні звинувачення Петра Порошенка, російську мову, відмову від намірів вступу в НАТО та з підтримкою скандальних депутатів президентської партії.
2013 року зізнавалась у любові до державного устрою Росії та її президента. Тоді вона назвала Росію "авторитаризмом з демократичним обличчям" і додала: "Але якби в нас був такий Путін, я б за нього голосувала. Він робить для Росії добре".
Також Верещук у медіа вважають близькою до кума Путіна, підсанкційного Віктора Медведчука. Свого часу вона була частою гостею на телеканалах 112, NewsOne та ZIK, які належать партнеру Медведчука Тарасу Козаку. Крім того, з Козаком Верещук знайома особисто:
"Він балотувався у нас по мажоритарному округу, а це зумовлює такий тісний контакт і знайомство з будь-яким міським, сільським, селищним головою".
Верещук пояснювала, що до Козака ставиться "нейтрально" і за час роботи в Раді бачила його лише двічі. А з Медведчуком узагалі не знайома особисто.
Одружена вдруге з Михайлом Кухаренком, обидва чоловіки – військові. Син від першого шлюбу вже студент, навчається в Києві.
-
Нагадаємо, фракція "Слуги народу" підтримала кандидатури Верещук та Резнікова на міністерські посади. Олексій Резніков стане міністром оборони, а його місце у міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій займе Ірина Верещук.
-
Про цю ротацію у медіа йдеться вже давно. ЗМІ повідомляли, що Резніков може стати новим міністром оборони. А його місце в Кабміні тоді може зайняти нардеп-"слуга" Ірина Верещук. Колишня мер Рави-Руської на Львівщині неодноразово заявляла, що прагне стати міністром, щоправда, переважно висловлювала бажання очолити Міністерство оборони.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе