Путін потрапив у пастку в закритому світі, який сам створив, - ВВС
Західні розвідки вважають, що російський лідер Володимир Путін потрапив у пастку в закритому світі, який сам створив. І це їх турбує.
Про це пише ВВС, - інформує "Еспресо.Захід".
Оскільки російські війська, здавалося б, загрузли в Україні, потреба в тому, щоб зрозуміти хід думок кремлівського лідера стає дуже необхідною, оскільки світ намагається визначити, як він реагуватиме під тиском іноземних держав та невдачами на українському фронті.
"Проблема розуміння кроків Кремля полягає в тому, що Путін є єдиним, хто приймає рішення в Москві", – пояснює Джон Сіфер, який раніше керував операціями ЦРУ в Росії. І навіть попри те, що його погляди часто висвітлюються через публічні заяви, знати, як він буде діяти щодо них, є складним завданням для розвідки.
"У такій захищеній системі, як Росія, надзвичайно важко мати хороші розвідувальні дані про те, що відбувається в голові лідера, особливо коли так багато його власних людей не знають, що відбувається", — колишній глава сера Джона Соверса. британської МІ-6, сказав BBC.
Читайте також: Коли бачиш, як російський солдат розстрілює дітей, а пілот кидає бомби на спальні райони міст, думаєш: звідки такі взялися, - Княжицький
Співробітники розвідки кажуть, що пан Путін ізольований у створеній ним бульбашці, куди проникає дуже мало сторонньої інформації, особливо будь-якої, яка може кинути виклик його думкам.
"Він є жертвою власної пропаганди в тому сенсі, що він слухає лише певну кількість людей і блокує все інше. Це дає йому дивний погляд на світ", - каже Адріан Фернхем, професор психології та співпраця. автор майбутньої книги "Психологія шпигунів та шпигунства". Ризик — це те, що називається "груповим мисленням», у якому кожен підкріплює свою точку зору. "Якщо він жертва групової думки, ми повинні знати, хто ця група", — каже професор Фернем.
Коло тих, з ким розмовляє пан Путін, ніколи не було великим, але коли справа дійшла до рішення про вторгнення в Україну, воно звузилося до кількох людей, вважають західні розвідники, усіх тих "істинно віруючих", які поділяють думку Путіна. і нав'язливі ідеї.
Деякі припускають, без особливих доказів, про можливе погане здоров’я або вплив ліків. Інші вказують на психологічні фактори, такі як відчуття, що його власний час закінчується, щоб виконати те, що він вважає своєю долею, захистивши Росію або відновивши її велич. Російський лідер помітно відгородився від інших під час пандемії Covid, і це також могло мати психологічний вплив.
"Путін, швидше за все, не є психічно хворим, і він не змінився, хоча він більше поспішає, і, ймовірно, останніми роками більше ізольований", – каже Кен Деклева, колишній лікар і дипломат США, а зараз старший науковий співробітник. Фонд американо-китайських відносин Джорджа Буша-старшого.
Нагадаємо, РФ посилила невибіркові обстріли міських районів в Україні, – Міноборони Британії
Лукашенко намагається стояти осторонь, але Путін хоче воювати в Україні руками білоруської армії, - Казарін
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе