Проросійський блогер Коцаба вперше вийшов на зв'язок у суді: деталі
У Коломиї на Івано-Франківщині 14 липня відбулося судове засідання у справі журналіста і блогера Руслана Коцаби, якого звинувачують у державній зраді
Як передає Суспільне, обвинувачений вперше за майже рік свого перебування за кордоном, вийшов онлайн на зв'язок під час судового засідання.
На минулому судовому засіданні 22 червня судді призначили Руслану Коцабі державного захисника. Адже його адвокатка Світлана Новицька подала клопотання, у якому повідомила, що не може брати участь у засіданнях, бо доглядає за хворою матір'ю.
На засідання Руслан Коцаба вийшов на зв'язок із суддями онлайн. Він відмовився від безоплатного адвоката та наполіг на участі в судових засіданнях його захисниці Тетяни Монтян.
"Вона може брати участь онлайн у судовому засіданні як чинний адвокат. Вона перебуває на території України у місті Донецьк, а Донецьк - це Україна", - наполягає Коцаба.
Проте адвокатку обвинуваченого Тетяну Монтян, зі слів прокурора Олексія Безрукого, теж звинувачують у державній зраді.
"На жаль, до цього часу все ще адвокат Монтян Тетяна є підозрюваною за чотирма статтями. Три з них є тотожними з обвинуваченням Коцаби. Це є повалення конституційного ладу і захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність України, колабораційна діяльність. А те, що вона перебуває в Донецьку, свідчить лише про ґрунтовність підозри", — наголосив Олексій Безрукий.
На прохання обвинуваченого Руслана Коцаби, колегія суддів призначила наступне судове засідання на 31 серпня 2023 року, аби в ньому могла взяти участь захисниця Світлана Новицька.
Передісторія
Варто зазначити, що 56-річний Руслан Коцаба перетнув український кордон зі Словаччиною ще 24 серпня минулого року через пункт пропуску у "Малому Березному" на Закарпатті, попри те, що українським чоловікам віком до 60 років на час дії воєнного стану заборонений виїзд з країни.
Зараз Коцаба перебуває у США за програмою "Єднання заради України", запровадженої для допомоги українським біженцям. Він має намір оформити там статус політичного біженця. При цьому у Штатах блогер продовжує поширювати проросійські наративи.
Як вдалося з’ясувати журналістам, Коцаба зміг виїхати з України завдяки своїй матері. Адже, як свідчать надані Коцабою під час перетину кордону медичні документи, номери яких опинилися у розпорядження журналістів, проросійський блогер зміг виїхати з України на підставі того, що супроводжував матір з інвалідністю.
Довідково. 8 лютого 2015 року Руслана Коцабу затримали за підозрою в державній зраді і шпигунстві. Він активно виступав проти проведення мобілізації, а вже 12 травня 2016 року Івано-Франківський міський суд засудив Коцабу до 3,5 року позбавлення волі, визнавши винним у перешкоджанні Збройним силам України, проте виправдав за звинуваченням у державній зраді.
14 липня 2016 року Апеляційний суд Івано-Франківської області виправдав Коцабу, і він вийшов на волю. При цьому після звільнення Руслан Коцаба неодноразово брав участь у проросійських акціях.
А вже 7 червня 2018 року Вищий спеціалізований суд України скасував виправдувальний вирок Коцабі, ухвалений раніше апеляційним судом Івано-Франківщини, та призначив нове провадження в суді апеляційної інстанції.
7 грудня 2021 року суд у Коломиї відновив розгляд справи журналіста Руслана Коцаби, обвинуваченого у держзраді.
- Актуальне
- Важливе