Причиною конфлікту у поліклініці на Мазепи став брак комунікації, - Самчук

Богдан Білан
3 квітня, 2021 субота
10:45

Лікарі від початку не отримали однозначної відповіді на питання, які їх хвилювали. Це стало приводом для непокори міській владі.

Після трьох днів активних переговорів, консультацій з НСЗУ та підготовки гарантійного листа, ситуація зрушилась, розповів у коментарі для "Еспресо.Захід" головний лікар Лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук.

Рішення про передачу комплексу поліклініки на Мазепи зі складу КНП "Львівська 1-а міська клінічна лікарня імені Князя Лева" на баланс КНП "Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова" прийняв виконком ЛМР 17 березня.

Цьому передувала зустріч Андрія Садового з персоналом медичного закладу, на якій лікарі відмовились без гарантій для себе виконувати вимоги міської влади. Йшлося про звільнення дитячої поліклініки, в якій, крім педіатрів, працювали також сімейні лікарі.

Лікарів поліклініки важко звинуватити у нерозумінні ситуації. Навпаки, вони передали під ковідний шпиталь триповерховий корпус, розміщений найближче до лікарні та має окремий вхід.

Проте міській владі цього було мало і вони продовжили тиск на медиків, вимагаючи добровільно передавати приміщення дитячої поліклініки під ковідний шпиталь і писати заяви про перехід в підпорядкування ЛШМД. Натомість їм ніхто не гарантував збереження штатної одиниці у новій лікарні та робочих місця, які вони, часом за власні кошти, облаштовували.

Читайте також: "Ми ведемо 95% хворих на COVID-19" – медики поліклініки на Мазепи бунтують проти Садового

Та основне питання, яке непокоїло сімейних лікарів: чи потрібно буде їм переукладати декларації з пацієнтами, і чи збережуться для них виплати з НСЗУ.

Чіткої однозначної відповіді вони не могли отримати ні від міської влади, ні від адміністрації лікарні швидкої допомоги. Навпаки, і Андрій Москаленко, який взяв на себе основний тягар переговорів з медиками, і головний юрист Ратуші Гелена Пайонкевич запевняли, що переукладати декларацій не доведеться.

Не знали остаточної позиції підлеглих Андрія Садового навіть депутати ЛМР та члени медичної комісії, які стали на бік лікарів та проголосували на засіданні ради протокольне доручення про внесення змін у рішення виконкому.

Така неоднозначність та невизначеність вивела людей на вулиці та навіть призвела до перекриття дороги. Врешті у міській раді та адміністрації ЛШМД зрозуміли, що медиків треба переконувати, давати їм відверті відповіді і йти на компроміс.

Функцію модератора цього процесу і взяв на себе Олег Самчук. Відтак лікарі врешті зрозуміли справжні наміри міської влади щодо поліклініки і пішли назустріч. Ось основні проблемні питання цього конфлікту та відповіді на них з боку головного лікаря ЛШМД:

Усі перейдуть до нас на постійне місце роботи з покращеними умовами

Ситуація в поліклініці викликала багато чуток і непорозумінь. Тоді я вирішив сам піти туди, щоби все пояснити і зняти зайві питання. Хочу запевнити, що ми беремо у свій штат усіх працівників, від завідувачів відділень до санітарок. Наш заклад вже має укладений з НСЗУ пакет послуг амбулаторного лікування. Також маємо для них штатний розпис. Тому забираємо усіх до нас, не скорочуючи жодну посаду, на постійне місце роботи.

Я видав наказ лікарні про створення поліклініки, підготували гарантійні листи, які мали б заспокоїти колектив. У них ми описуємо, на яких умовах запрошуємо людей на роботу до себе. Гарантією того, що усі умови будуть виконані, є мій підпис, моє слово, яке я давав цим людям. Це означає, що вони після звільнення перейдуть на роботу до нас. До того ж деякі з них хотіли покращення умов – кожному ми намагались піти на зустріч.

Сімейних лікарів не виселятимуть з кабінетів

Також не йдеться про звільнення ФОПів, які є сімейними лікарями. Усі вони залишаються працювати. У нас є пакет сімейної медицини і вони переходять у наш штат.

Чи будуть переселяти дитячу поліклініку і створювати там ковідне відділення – рішення за міським головою. Зі свого боку, пропонуватиму, щоби якнайшвидше зробити ремонт у корпусі, який поліклініка надала під шпиталь – тут можна розмістити додатково 600-700 ліжок. Якщо це зробити швидко, то цього кроку робити не доведеться.

Так само це залежить від ситуації з розвитком захворювання. Якщо все буде у тих рамках, що зараз, коли ми встигаємо лікувати і виписувати хворих і маємо лише невеликий плюс у заповненні ліжок, то не доведеться. А якщо буде значно більший притік пацієнтів, то, може, й доведеться. Та я наголошую, що прихильник якнайшвидшого розгортання шпиталю у корпусі, що нам надала поліклініка. Зараз будівельники наростили інтенсивність робіт і обіцяли завершити їх впродовж трьох тижнів.

Читайте також: Конфлікт у поліклініці на Мазепи: в НСЗУ підтвердили, що декларації переукладати треба

Переукладати декларації таки треба, але у цьому допоможуть фахівці НСЗУ

Переукладати декларації таки треба. Я сьогодні мав розмову з керівником НСЗУ, який розповів, що є два варіанти, як це зробити. Перший, коли вдасться їх автоматично перереєструвати, адже вони переходять до нас переводом. Якщо цей варіант не вдасться реалізувати, то ми силами наших працівників, в механічному режимі переукладемо усі їхні угоди. Це питання не торкнеться сімейних лікарів, які спокійно працюватимуть. Вони не втрачають зарплати, що передбачено у гарантійному договорі, який ми їм надали. З понеділка НСЗУ надасть нам фахівця, який мав би провести цю операцію в автоматичному режимі.

Величезне приміщення дорослої поліклініки потребує суттєвого ремонту

Поліклініка зараз має три корпуси: перший - той, що відходять під ковідний шпиталь. Далі дитяча поліклініка на три поверхи та доросла – на сім. Якщо у дитячій умови добрі, то у дорослій – просто неприйнятні. Там треба робити суттєвий ремонт. Ми готові взяти ці роботи на себе, відновити ці приміщення, встановити там сучасне обладнання і залучити ще фахівців, які розширять спектр послуг для пацієнтів. Там потрібно ревматолога, імунолога, гематолога, кардіохірурга, торакального хірурга, судинного хірурга, тобто спеціалістів, яких там ніколи не було.

Вже зараз ми вкладаємо багато коштів у поліклініку, окрім переобладнання ковідного шпиталю, скерували у поліклініку одного з наших спонсорів, який проведе ремонт цілого четвертого поверху.

У поліклініці прекрасний колектив, але була проблема комунікації з ним

У поліклініці прекрасний колектив, який у нас буде на тих же умовах, що й наші працівники. Не буде поділу. Серед них зараз ходить чимало фейків, які загострюють ситуацію. Вони виникли унаслідок неправильної комунікації. Ми намагались спростувати їх у нашому гарантійному листі. Після того, як я там пропрацював впродовж трьох днів, багато працівників вже зрозуміли нашу позицію і готові переходити на роботу у ЛШМД. Дуже класні працівники, з якими ми хочемо працювати і вони готові йти до нас. Є кілька людей, особливо насторожених до цих процесів, але і з ними ведемо діалог. Заяви про перехід написали вже близько 100 працівників поліклініки з 300 – тобто третина. Я маю перед ними зобов'язання і мушу їх виконати. Впродовж тижня-двох ми стабілізуємо роботу, а через пів року, сподіваюсь, вже буде видно результат – будуть задоволені і працівники і пацієнти.

Нам критично необхідна поліклініка

Ми вже давно звертались у Львівську міську раду з пропозицією створити при ЛШМД поліклініку. У нас близько тисячі пацієнтів щодня і більшість з них - ті, які мали б звертатись у поліклініку. Місто пішло нам на зустріч і погодилось, що немає сенсу, маючи поліклініку біля лікарні, будувати ще одну. Краще вкласти кошти в ту, що вже є, відремонтувати її, докупити обладнання і використовувати. І зараз цей процес відбувається.

Після розмови з Олегом Самчуком журналісти "Еспресо.Захід" ще раз зустрілися з активістами поліклініки. Вони зазначають, що лише зараз чують відповіді на питання, які ставили від першого дня конфлікту. Схильні вірити у те, що порозуміння і консенсус знайдено. Залишається ще хіба відчуття недовіри до слів та дій міської влади, проте після того, як діалог перейшов у професійне медичне середовище, сподіваємось і вона невдовзі зникне – лікарі отримають гідне місце праці, а пацієнти якісні послуги.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Читайте також:
коронавірус
16 квітня, 2021 п'ятниця
На Львівщині зафіксували понад тисячу нових випадків COVID-19
Тарнавська
Автор Ярина Коваль
15 квітня, 2021 четвер
Коли "Не бійся" сильніше за повороти долі
Олег Дуда
13 квітня, 2021 вiвторок
"Як батька, мене дуже обурює ця ситуація", - Олег Дуда про булінг у Соснівці
Львів
 • Львів
 • Київ
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 27.84
  Купівля 27.84
  Продаж 28.08
 • EUR
  Купівля 33.19
  Продаж 33.62
 • Актуальне
 • Важливе
2021, п'ятниця
16 квітня
22:06
акценти
Продовження посиленого карантину, суд на вбивцею Вербицького та інші акценти від "Еспресо.Захід"
21:49
Ганна Гопко
У Кремля є поліваріантність можливостей тиснути на Україну, – Ганна Гопко
21:32
карантин школи
У Львові з понеділка учні 1-4 класів повернуться за парти
20:54
американські військові
Дві сотні американських військових прибули на ротацію на Львівщину
20:41
газ
Працівників ТЕЦ Нового Роздолу та Новояворівська переведуть на триденний робочий тиждень
20:21
коронавірус
Посилений карантин у Львові продовжили до 4 травня
20:02
пошуки
На Золочівщині знайшли поховання солдат загиблих в часи Другої світової війни
19:48
Борковський
"Борковський & Валевська" на "Еспресо": "Французька місія" президента України: як вплине візит на ситуацію на фронті?
19:20
футбол
ПФК "Львів" переміг одного з лідерів українського футболу "Олександрію"
19:11
В підвалі будинку у центрі Львова знайшли кілька ящиків з ртутними термометрами
18:58
суд
Обвинуваченого у вбивстві львів'янина Вербицького засудили до 9 років
18:47
На Львівщині працівниця соцзахисту вкрала 290 тис. грн
18:28
заморозки
На Львівщині оголосили штормове попередження
18:11
залізниця
На Великдень до Львова пустять додаткові поїзди
17:55
Лозинський
Старост не обиратимуть, а призначатимуть – Рада проголосувала закон
17:43
криниця
У Раві-Руській жінка впала у криницю і загинула
17:30
ведмідь
Ведмежий притулок "Домажир" запрошує на каву з ведмедями
17:16
У Дрогобичі затримали 30-річного продавця метадону
17:04
перинатальний
Оновлений корпус у Львівському перинатальному центрі планують відкрити через місяць
16:52
Крістіна Квін
"За потреби США розглянуть збільшення кількості своїх військовослужбовців в Україні", – Крістіна Квін на Львівщині
16:46
бронетанковий
Львівський бронетанковий завод першим серед підприємств Укроборонпрому розпочав вакцинацію від COVID-19
16:31
змія
"Чорне на білому": на Львівщині змії прокидаються зі сплячки
16:26
Темпи вакцинації від COVID-19 на Львівщині вп'ятеро вищі, ніж в середньому по Україні 
16:15
візуалізація
У Львові на місці кінотеатру збудують житлово-офісний комплекс з басейном
16:01
У Львові збиратимуть у банк цікаві ідеї мешканців
15:55
свято музики
Попри все: Львів готується до Свята музики
15:42
Брифінг прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля і Тимчасової повіреної у справах США Крістіни Квін (відео)
15:22
Андрій Тетерук
"Зеленський як головнокомандувач повинен виступити зі зверненням до нації", – Тетерук
15:16
лікарня
У 5-й лікарні Львова збудують скляний ліфт за 6 мільйонів
15:03
суд
Директорка львівського ліцею, де працювала громадянка Росії, намагається поновитися на посаді
14:50
Сергій Кривонос
Генерал ЗСУ закликав Садового не ганьбитись, а братися за організацію територіальної оборони
14:46
Борис Возницький
На Личаківському кладовищі вшанували пам'ять Бориса Возницького
14:32
операція
Львівські хірурги врятували орган хлопчику з важкою формою опущення яєчок 
14:18
Павло Клімкін
Клімкін розповів, що Зеленський має "на пальцях" пояснити Макрону
14:07
хабар
У Львові на хабарі у 10 тис. доларів від підприємця спіймали чиновника Київської ОДА
13:55
Огляд
Десятки вбитих у Львові: згадуємо про "кривавий квітень", коли перекидали трамваї
13:38
Тетерук-Веніславський
"Рішення відводити українські війська з української території деморалізує значно більше, ніж балаканина посадових осіб в ефірах", – Тетерук
13:22
коронавірус
На Львівщині побільшало "ковідних" хворих із серцево-судинними ускладненнями
13:12
субсидії
В уряді хочуть перевіряти банківські вклади й поїздки за кордон при призначенні субсидій
13:00
Музей давньої німецької колоніїм
Музей давньої німецької колонії на Львівщині оновить експозиції
Більше новин