Причиною конфлікту у поліклініці на Мазепи став брак комунікації, - Самчук
Лікарі від початку не отримали однозначної відповіді на питання, які їх хвилювали. Це стало приводом для непокори міській владі.
Після трьох днів активних переговорів, консультацій з НСЗУ та підготовки гарантійного листа, ситуація зрушилась, розповів у коментарі для "Еспресо.Захід" головний лікар Лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук.
Рішення про передачу комплексу поліклініки на Мазепи зі складу КНП "Львівська 1-а міська клінічна лікарня імені Князя Лева" на баланс КНП "Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова" прийняв виконком ЛМР 17 березня.
Цьому передувала зустріч Андрія Садового з персоналом медичного закладу, на якій лікарі відмовились без гарантій для себе виконувати вимоги міської влади. Йшлося про звільнення дитячої поліклініки, в якій, крім педіатрів, працювали також сімейні лікарі.
Лікарів поліклініки важко звинуватити у нерозумінні ситуації. Навпаки, вони передали під ковідний шпиталь триповерховий корпус, розміщений найближче до лікарні та має окремий вхід.
Проте міській владі цього було мало і вони продовжили тиск на медиків, вимагаючи добровільно передавати приміщення дитячої поліклініки під ковідний шпиталь і писати заяви про перехід в підпорядкування ЛШМД. Натомість їм ніхто не гарантував збереження штатної одиниці у новій лікарні та робочих місця, які вони, часом за власні кошти, облаштовували.
Читайте також: "Ми ведемо 95% хворих на COVID-19" – медики поліклініки на Мазепи бунтують проти Садового
Та основне питання, яке непокоїло сімейних лікарів: чи потрібно буде їм переукладати декларації з пацієнтами, і чи збережуться для них виплати з НСЗУ.
Чіткої однозначної відповіді вони не могли отримати ні від міської влади, ні від адміністрації лікарні швидкої допомоги. Навпаки, і Андрій Москаленко, який взяв на себе основний тягар переговорів з медиками, і головний юрист Ратуші Гелена Пайонкевич запевняли, що переукладати декларацій не доведеться.
Не знали остаточної позиції підлеглих Андрія Садового навіть депутати ЛМР та члени медичної комісії, які стали на бік лікарів та проголосували на засіданні ради протокольне доручення про внесення змін у рішення виконкому.
Така неоднозначність та невизначеність вивела людей на вулиці та навіть призвела до перекриття дороги. Врешті у міській раді та адміністрації ЛШМД зрозуміли, що медиків треба переконувати, давати їм відверті відповіді і йти на компроміс.
Функцію модератора цього процесу і взяв на себе Олег Самчук. Відтак лікарі врешті зрозуміли справжні наміри міської влади щодо поліклініки і пішли назустріч. Ось основні проблемні питання цього конфлікту та відповіді на них з боку головного лікаря ЛШМД:
Усі перейдуть до нас на постійне місце роботи з покращеними умовами
Ситуація в поліклініці викликала багато чуток і непорозумінь. Тоді я вирішив сам піти туди, щоби все пояснити і зняти зайві питання. Хочу запевнити, що ми беремо у свій штат усіх працівників, від завідувачів відділень до санітарок. Наш заклад вже має укладений з НСЗУ пакет послуг амбулаторного лікування. Також маємо для них штатний розпис. Тому забираємо усіх до нас, не скорочуючи жодну посаду, на постійне місце роботи.
Я видав наказ лікарні про створення поліклініки, підготували гарантійні листи, які мали б заспокоїти колектив. У них ми описуємо, на яких умовах запрошуємо людей на роботу до себе. Гарантією того, що усі умови будуть виконані, є мій підпис, моє слово, яке я давав цим людям. Це означає, що вони після звільнення перейдуть на роботу до нас. До того ж деякі з них хотіли покращення умов – кожному ми намагались піти на зустріч.
Сімейних лікарів не виселятимуть з кабінетів
Також не йдеться про звільнення ФОПів, які є сімейними лікарями. Усі вони залишаються працювати. У нас є пакет сімейної медицини і вони переходять у наш штат.
Чи будуть переселяти дитячу поліклініку і створювати там ковідне відділення – рішення за міським головою. Зі свого боку, пропонуватиму, щоби якнайшвидше зробити ремонт у корпусі, який поліклініка надала під шпиталь – тут можна розмістити додатково 600-700 ліжок. Якщо це зробити швидко, то цього кроку робити не доведеться.
Так само це залежить від ситуації з розвитком захворювання. Якщо все буде у тих рамках, що зараз, коли ми встигаємо лікувати і виписувати хворих і маємо лише невеликий плюс у заповненні ліжок, то не доведеться. А якщо буде значно більший притік пацієнтів, то, може, й доведеться. Та я наголошую, що прихильник якнайшвидшого розгортання шпиталю у корпусі, що нам надала поліклініка. Зараз будівельники наростили інтенсивність робіт і обіцяли завершити їх впродовж трьох тижнів.
Читайте також: Конфлікт у поліклініці на Мазепи: в НСЗУ підтвердили, що декларації переукладати треба
Переукладати декларації таки треба, але у цьому допоможуть фахівці НСЗУ
Переукладати декларації таки треба. Я сьогодні мав розмову з керівником НСЗУ, який розповів, що є два варіанти, як це зробити. Перший, коли вдасться їх автоматично перереєструвати, адже вони переходять до нас переводом. Якщо цей варіант не вдасться реалізувати, то ми силами наших працівників, в механічному режимі переукладемо усі їхні угоди. Це питання не торкнеться сімейних лікарів, які спокійно працюватимуть. Вони не втрачають зарплати, що передбачено у гарантійному договорі, який ми їм надали. З понеділка НСЗУ надасть нам фахівця, який мав би провести цю операцію в автоматичному режимі.
Величезне приміщення дорослої поліклініки потребує суттєвого ремонту
Поліклініка зараз має три корпуси: перший - той, що відходять під ковідний шпиталь. Далі дитяча поліклініка на три поверхи та доросла – на сім. Якщо у дитячій умови добрі, то у дорослій – просто неприйнятні. Там треба робити суттєвий ремонт. Ми готові взяти ці роботи на себе, відновити ці приміщення, встановити там сучасне обладнання і залучити ще фахівців, які розширять спектр послуг для пацієнтів. Там потрібно ревматолога, імунолога, гематолога, кардіохірурга, торакального хірурга, судинного хірурга, тобто спеціалістів, яких там ніколи не було.
Вже зараз ми вкладаємо багато коштів у поліклініку, окрім переобладнання ковідного шпиталю, скерували у поліклініку одного з наших спонсорів, який проведе ремонт цілого четвертого поверху.
У поліклініці прекрасний колектив, але була проблема комунікації з ним
У поліклініці прекрасний колектив, який у нас буде на тих же умовах, що й наші працівники. Не буде поділу. Серед них зараз ходить чимало фейків, які загострюють ситуацію. Вони виникли унаслідок неправильної комунікації. Ми намагались спростувати їх у нашому гарантійному листі. Після того, як я там пропрацював впродовж трьох днів, багато працівників вже зрозуміли нашу позицію і готові переходити на роботу у ЛШМД. Дуже класні працівники, з якими ми хочемо працювати і вони готові йти до нас. Є кілька людей, особливо насторожених до цих процесів, але і з ними ведемо діалог. Заяви про перехід написали вже близько 100 працівників поліклініки з 300 – тобто третина. Я маю перед ними зобов'язання і мушу їх виконати. Впродовж тижня-двох ми стабілізуємо роботу, а через пів року, сподіваюсь, вже буде видно результат – будуть задоволені і працівники і пацієнти.
Нам критично необхідна поліклініка
Ми вже давно звертались у Львівську міську раду з пропозицією створити при ЛШМД поліклініку. У нас близько тисячі пацієнтів щодня і більшість з них - ті, які мали б звертатись у поліклініку. Місто пішло нам на зустріч і погодилось, що немає сенсу, маючи поліклініку біля лікарні, будувати ще одну. Краще вкласти кошти в ту, що вже є, відремонтувати її, докупити обладнання і використовувати. І зараз цей процес відбувається.
Після розмови з Олегом Самчуком журналісти "Еспресо.Захід" ще раз зустрілися з активістами поліклініки. Вони зазначають, що лише зараз чують відповіді на питання, які ставили від першого дня конфлікту. Схильні вірити у те, що порозуміння і консенсус знайдено. Залишається ще хіба відчуття недовіри до слів та дій міської влади, проте після того, як діалог перейшов у професійне медичне середовище, сподіваємось і вона невдовзі зникне – лікарі отримають гідне місце праці, а пацієнти якісні послуги.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе