
Правоохоронці прийшли в Кременецький жіночий монастир на Тернопільщині: УПЦ МП заявила про блокування роботи
Сьогодні, 4 вересня, на територію Богоявленського жіночого монастиря в місті Кременець, що на Тернопільщині, прийшли правоохоронці
Про це повідомив інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП, передає "Еспресо.Захід".
В УПЦ МП заявили, мовляв, сьогодні, 4 вересня, зранку правоохоронні органи оточили Кременецький жіночий монастир на Тернопільщині. Як стверджують в УПЦ, зробили це з метою подальшого закриття закладу та виселення монахинь.
Монастир у Кременці, кажуть в УПЦ МП, існує із 1990 року. Комплекс його приміщень належить державі, а останній договір було укладено монастирем у 2018 році на 5 років, тобто цього року його дія завершується.
Настоятелька монастиря ігуменя Димитрія стверджувала, нібито направила лист до директора Кременецького заповідника. За її словами, монастир звернувся до Міністерства культури та Фонду держмайна з проханням продовжити договір. Поки не було відповіді, вона просила заповідник не виселяти монахинь з приміщення.
"Зі свого боку монастир зробив все можливе для того, щоб продовжити користуватися державним майном на законних підставах (або на праві безоплатного користування або на праві оренди). Проте держава не вчинила необхідних і залежних від неї дій. Наразі сьогодні 04.09.2023 р. зранку правоохоронні органи оточили монастир з метою подальшого закриття та виселення монахинь. Людей до святині пускають лише за пред’явлення паспорта. Поліція чекає подальших вказівок від влади", – запевняють в УПЦ МП.
Очевидці кажуть, начебто на територію монастиря пропускають не всіх. Зокрема туди нібито не дозволяють проходити паломникам, які не мають місцевої прописки.
"Еспресо.Захід" звернувся по коментар у поліцію Тернопільської області, щоб отримати роз'яснення, та стежить за розвитком цієї ситуації.
- Раніше ми розповідали, що на території Кременецько-Почаївського заповідника було знайдено факти порушень щодо використання землі.
- У червні Господарський суд Тернопільської області ухвалив рішення повернути Миколаївський собор з келіями XVI-XVII століть, що в Кременці, Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику.
- У серпня ж представники Української православної церкви московського патріархату подали апеляцію, щоб не виїжджати з храму і далі судитимуться.
- Актуальне
- Важливе






