Еспресо. Захід

Львівська філармонія запрошує на унікальний українсько-американський проєкт "Зерно Джазу"

11 червня, 2026 четвер
17:30

У неділю, 21 червня, у Львівській національній філармонії відбудеться концерт "Зерно Джазу"

Зміст

Про це повідомила промоутерка Галина Гузьо.

Ідея проєкту "Зерно Джазу" належить видатному американському музиканту українського походження Петрові Крисі, який геніально поєднує класичну американську традицію джазу та блюзу з українською музичною культурою. 

У Львівській філармонії прозвучать світові прем’єри творів, натхненні українською ідеєю та написані американськими композиторами Gene Pritsker, Michael Owcharuk, Colin Pulkrabek –   спеціально для концертної програми "Зерно Джазу". Також у концерті – твори українських композиторів, корифеїв українського джазу Мирослава Скорика й Олександра Козаренка. Родзинкою унікального вечора музики стануть джазові обробки відомих оперних арій, а також сучасне аранжування музики Дюка Еллінгтона, Джорджа Гершвіна і групи Led Zeppelin. 

фото: надали організатори

"Мені цікаво з'єднувати культури і мистецтва різних народів, – ділиться скрипаль Петро Криса. – А також робити  ф'южн різних жанрів: від класики до електроніки, фолку та джазу".

Проєкт "Зерно Джазу" об’єднає на одній сцені Петра Крису (скрипка), Оксану Рапіту (фортепіано), Мирослава Драгана (фортепіано), Софію Соловій (сопрано), а також камерний оркестр "Віртуози Львова". Спеціальний гість концерту – Колін Пулкрабек (тромбон, США). Також присутні побачать презентацію колекції бренду ЗЕРНО – патрона проєкту. А комусь навіть пощастить отримати подарунки від бренду під час розіграшу. 

"Ми створюємо проєкти на перетині різних видів мистецтва: через одягову культуру формуємо образ української інтелігенції, запрошуючи до спільнодії у формуванні новітньої української культури, – зауважує засновниця бренду ЗЕРНО, патрон проєкту "Зерно Джазу" Христина Дуда. – Адже саме культура є тим, що визначає націю, і тим, що нам найбільше треба захищати. Опираючись на традиції, скеровуємо погляд у майбутнє України". 

Початок концерту – о 18:00 (відкриття дверей і пригощення вином - з 17:30). Квитки на концерт "Зерно Джазу" доступні у квиткових касах, а також онлайн

фото: надали організатори

Довідка. Українсько-американський скрипаль Петро Криса здобув музичну освіту в Manhattan School of Music у Нью-Йорку, Університеті Торонто та The Glenn Gould School при Королівській консерваторії музики в Торонто. Активно виступає у США та Європі. Упродовж своєї кар’єри Петро Криса підтримує сучасну музику й міждисциплінарні творчі проєкти. Його інноваційні програми поєднують скрипку з електронікою, імпровізацією, світовими музичними традиціями, spoken word та мультимедійним перформансом, створюючи унікальний мистецький стиль, що об’єднує класичну традицію із сучасними звуковими ландшафтами. 

Петро Криса є засновником і колишнім артистичним директором фестивалю Lake Winnipesaukee Music Festival (1995–2002) у штаті Нью-Гемпшир і концертної серії Music at Whistler (2012–2014) у Британській Колумбії. Останніми роками започаткував нову концертну серію у Львові, присвячену культурному обміну та творчій співпраці між українськими й американськими музикантами та композиторами. 

Понад десять років Петро Криса був музикантом Vancouver Opera Orchestra. Сьогодні скрипаль працює між Ванкувером, Сіетлом і Львовом, беручи участь у класичному й сучасному музичному житті. У Сіетлі є постійним музикантом оркестру Pacific Northwest Ballet Orchestra, а також регулярно співпрацює з фанк-, джаз-, рок- та експериментальними музикантами.

Петро Криса грає на рідкісній 300-річній італійській скрипці роботи Alessandro Mezzadri.

Теги:
Читайте також:
Львів
+15.9°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
11 червня
18:07
СЕС на даху лікарні у Трускавці
В окремі години електрика вже коштує 1 копійку: СЕО "Прикарпатенерготрейд" про ризики для енергосистеми від хаотичного будівництва сонячних станцій
17:09
погода літо
На Львівщині 12 червня очікуються дощі та грози, місцями прохолодніше
16:36
Завод "Бетонбуд"
АРМА готує до конкурсу на управителя арештований завод "Бетонбуд" у Львові, пов’язаний з Медведчуком
16:17
Криворівня
Криворівня та Вигода претендують на звання найкращих туристичних сіл світу
15:45
ДТП
На Львівщині у двох ДТП загинули чоловік і жінка
15:10
затримання керівників ТЦК
На Тернопільщині викрили керівників ТЦК, які завищували показники мобілізації
14:45
лікарі
У Львові 15-річному хлопцю успішно пересадили нирку від посмертного донора
11:43
Артем Рибак
Талант з "Буковини": футболіст Артем Рибак підписав контракт з "Барселоною"
10:48
На форумі з енергетичної стійкості мер Львова Садовий закликав уряд переглянути тарифну політику
10:00
рись
Міжнародний день рисі: що загрожує одному з найрідкісніших і найпотаємніших хижаків України
2026, середа
10 червня
20:30
Свято Пресвятої Євхаристії
Коли святять віночки: як в Україні відзначають свято Пресвятої Євхаристії
19:30
соціальне житло на Миколайчука
Проєкт соціального житла на Миколайчука у Львові відзначили двома нагородами LUN Місто Awards
18:40
афіша вистави "Дідусевий скарб"
У Львові покажуть прем’єру казки "Дідусевий скарб" ветерана Володимира Завгороднього
18:09
На Закарпатті вантажівка в’їхала в людей
На Закарпатті вантажівка в’їхала в людей, які виходили з автобуса: двоє загиблих
17:35
Лариса Криворучко
Ларисі Криворучко, яка захищає обвинуваченого в убивстві Фаріон Зінченка, зупинили право на адвокатську діяльність
16:50
автобуси
У Львові з 15 червня скоротять кількість автобусів на маршрутах
16:25
збірка нот "Музичні історії України"
Вийшла друком перша фентезійна збірка нот "Музичні історії України", яку підтримали в Голлівуді
15:39
затримання 22-річного організатора незаконного переправлення чоловіків за кордон
На Рівненщині затримали 22-річного організатора незаконного переправлення чоловіків за кордон за $20 тис.
15:02
Оновлено
пошукові роботи на території Гути Пеняцької
На території колишнього села Гута Пеняцька на Львівщині розпочали пошукові роботи для виявлення жертв трагедії 1944 року
14:46
PR
Олексій Гнатковський
Гнатковський збере аншлаг у Львові за ініціативи blago
14:20
У "Шегині – Медика" понад рік не пропускатимуть автобуси на виїзд до Польщі через ремонтні роботи
12:00
парковка на Садовій
У Львові парковку для мешканців, яку створили під час "єврореконструкції" вул. Садової, вирішили зробити платною
10:45
У Рясному з 15 червня стартує капітальний ремонт вулиці Шевченка з поетапним перекриттям руху
У Рясному з 15 червня стартує капітальний ремонт вулиці Шевченка з поетапним перекриттям руху
10:01
Львівщина 10 червня попрощається з військовими Романом Лозинським і Віталієм Гнидиним
Львівщина 10 червня попрощається з військовими Романом Лозинським і Віталієм Гнидиним
09:25
У центрі Львова спалахнула пожежа в 4-поверховому будинку
У центрі Львова спалахнула пожежа в 4-поверховому будинку
09:06
У Рівному збудують перший в Україні сучасний православний собор
У Рівному збудують перший в Україні сучасний православний собор
08:25
На Волині чоловіки з лопатами та сокирою пошкодили службові авто ТЦК
На Волині чоловіки з лопатами та сокирою пошкодили службові авто ТЦК: що відомо
Більше новин