На Тернопільщині викрили керівників ТЦК, які завищували показники мобілізації
На Тернопільщині військова контррозвідка СБУ та ДБР викрили трьох керівників районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, які, за даними слідства, вносили неправдиві відомості до електронного реєстру та штучно завищували показники мобілізації у звітності
Про це повідомила Служба безпеки України.
За даними слідства, посадовці вносили недостовірні відомості до електронного реєстру мобілізованих, завдяки чому штучно збільшували кількість призваних громадян у звітних документах. Для цього вони повторно реєстрували дані військовозобов’язаних, які вже були мобілізовані раніше, і подавали їх як нових призовників.

фото: Служба безпеки України
Таким чином керівники ТЦК створювали видимість виконання мобілізаційних планів замість фактичного залучення нових військовозобов’язаних до лав Збройних сил України.
Правоохоронці задокументували, що лише на одному з етапів реалізації схеми фігуранти сфальсифікували дані щодо понад 70 призовників.
Наразі трьом посадовцям повідомили про підозру за ч. 1 та ч. 3 ст. 362 Кримінального кодексу України — несанкціоновані дії з інформацією, яка обробляється в автоматизованих системах.
На час розслідування їх відсторонили від виконання службових обов’язків. Санкція статті передбачає до шести років позбавлення волі. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи та можливих причетних осіб.
- На Закарпатті вантажівка в’їхала в людей, які виходили з автобуса: двоє загиблих
- Актуальне
- Важливе