Повернення податкових перевірок: кому чекати в гості податківців
У грудні в Україні відновили планові документальні перевірки: яких підприємців перевірятимуть у першу чергу
Про це "Еспресо.Захід" розповів заступник начальника управління – начальник відділу перевірок у сфері послуг управління податкового аудиту ГУ ДПС у Львівській області Олег Рущишин.
8 грудня набув чинності закон, який фактично скасував мораторій на планові документальні перевірки. Відтак податкова склала новий план-графік перевірок на 2023 та 2024 роки.
"Оновлений план-графік оприлюднюється на офіційному веб-сайті ДПС не пізніше останнього числа місяця, в якому він був затверджений. Документальні планові перевірки можуть розпочинатися не раніше ніж через 30 календарних днів, наступних за датою оприлюднення оновленого плану-графіка", – каже Олег Рущишин.
З детальним планом-графіком проведення документальних планових перевірок платників податків на 2023 рік можна ознайомитись за посиланням.
Кого перевірятимуть цьому і наступному році
З 1 грудня 2023 року по 31 грудня 2024 року включно до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2023 та 2024 роки можуть бути включені виключно:
1. Платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції.
2. Платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес).
3. Платники податків, які надають/надавали фінансові, платіжні послуги.
4. Нерезиденти, які здійснюють/здійснювали в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, та/або відокремлені підрозділи, які відповідають хоча б одному з таких критеріїв:
- рівень зростання податку на прибуток на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень зростання доходів платника податків;
- декларування нарахованої заробітної плати за відсутності декларування об’єкта оподаткування податком на прибуток або декларування доходу, звільненого від оподаткування відповідно до міжнародного договору України.
5. Інші платники податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають хоча б одному з таких критеріїв:
-
рівень сплати податку на прибуток на 50 і більше відсотків менший, ніж
-
рівень сплати податку у відповідній галузі. Цей критерій не поширюється на платників єдиного податку;
-
рівень сплати податку на додану вартість на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі. Цей критерій не поширюється на платників податків, у яких операції з вивезення товарів за межі митної території України становлять 25 і більше відсотків загального обсягу постачання та одночасно рівень сплати податку на прибуток становить не менше 50 відсотків рівня сплати податку на прибуток у відповідній галузі;
-
дебіторська заборгованість перевищує кредиторську заборгованість більше ніж у два рази;
-
загальна сума витрат, відображених у податковій декларації про майновий стан і доходи, становить 75 або більше відсотків суми загального річного доходу, задекларованого у такій декларації, за умови що сума загального річного доходу, отриманого від провадження підприємницької діяльності, становить 10 мільйонів гривень і більше;
-
Нарахування та/або виплата податковим агентом – юридичною особою доходів у вигляді заробітної плати в розмірі менше середньої заробітної плати у відповідній галузі у відповідному регіоні (за основним місцем обліку в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику).
За який період перевірятимуть документи
Контролюючий орган має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, за днем її фактичного подання.
Однак з 18 березня 2020 року було запроваджено мораторій на проведення через COVID-19, а потім через воєнний стан. Тому дата початку періоду, який буде перевірятись, становить 1095 днів, які передують 18 березня 2020 року та з врахуванням останнього дня граничного строку подання податкової декларації, припадає на 01 квітня 2017 року.
- Актуальне
- Важливе