Потрібно до психотерапевта чи психіатра. У НСЗУ пояснили, як отримати допомогу цих фахівців безплатно
Українці міцні неначе зі сталі "Азовсталі", проте після масованих ракетних обстрілів 10 жовтня багато хто може потребувати психологічної підтримки й навіть медикаментозного лікування
У Національній службі здоров'я нагадали, як безплатно отримати фахову психологічну допомогу, а також ліки при розладах психіки та поведінки, передає "Еспресо.Захід".
Програма медичних гарантій передбачає широкий перелік послуг. Щоб їх отримати, пацієнту потрібно звернутися до сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, навіть якщо він не підписав декларації з лікарем "первинки" або немає змоги сконтактуватися зі своїм лікарем. Лікар першого контакту проведе скринінг і при потребі випише направлення до психіатра. Звернутися до цього фахівця можна й без направлення, і так само отримати допомогу безплатно. Психіатр огляне, складе індивідуальний план лікування та за необхідності випише рецепт на препарати, що включені до переліку "Доступні ліки". Це 30 торгових назв, з них 13 — повністю безплатні лікарські засоби, зокрема ті, які застосовують при посттравматичному стресовому розладі, депресії, невротичних порушеннях, афективному розладі й шизофренії.
Перший рецепт мусить виписати психіатр. Всі наступні може виписувати "сімейник". Сьогодні "Доступні ліки" для пацієнтів з розладами психіки й поведінки відпускає більш як 11,5 тисяч аптек по всій Україні. З початку року необхідні препарати з повним або частковим відшкодуванням отримало понад 22 тисячі українців. Щоб знайти найближчу аптеку, яка відпускає "Доступні ліки", слід зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
За даними електронної системи охорони здоров'я, з початку року по допомогу до психіатрів і психотерапевтів звернулося понад 640 тисяч українців.
За потреби сімейний лікар, психіатр або інший лікуючий лікар може направити пацієнта до закладу, який уклав договір з НСЗУ на пакет "Стаціонарна психіатрична допомога". Цей пакет включає проведення діагностики (всіх необхідних лабораторних та інструментальних досліджень) та лікування, зокрема забезпечення ліками з Нацпереліку й препаратами, витрати на які покриваються іншими програмами, а також харчування в умовах стаціонару. З початку року стаціонарну психіатричну допомогу отримало майже 117 тисяч пацієнтів.
Якщо у пацієнта немає гострого перебігу хвороби, він може отримувати психіатричну допомогу вдома або за місцем свого перебування. Така допомога передбачена пакетом "Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами". В межах цього пакету безоплатними є:
● психіатричний огляд та допомога за місцем перебування;
● індивідуальний план лікування;
● необхідні психодіагностичні тести у динаміці;
● медикаментозне лікування;
● контроль за станом пацієнта;
● амбулаторні візити до одужання або досягнення стійкої ремісії тощо.
З початку року допомогу від мобільних мультидисциплінарних команд отримало близько 4,5 тисяч українців.
- У Львові запрацював новий Центр ментального здоров'я: тут допомагатимуть українцям, які постраждали від війни
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе