Порушень на мільйони. Чому ОСББ не беруться за деякі новобудови
Частину львівських багатоповерхівок зводять буквально на болоті, але при цьому у будинках навіть не передбачений підвал.
При будівництві деяких нових будинків у Львові допускають стільки порушень, що управлінські компанії навіть не хочуть братись за їх обслуговування. Адже потім саме ОСББ платитиме за усунення недоліків. Про це "Еспресо.Захід" розповів голова Асоціації ОСББ " "Сихівчани" та засновник кількох управляючих компаній Василь Коцюк.
"Дуже багато новобудов взагалі без гідроізоляції, а це гірше, ніж старі багатоповерхівки. Адже під будинок затікає вода і через це постійно виникають проблеми, а отже і витрати, – каже Василь Коцюк. – Перед тим, як прийняти будинок на обслуговування, ми його обстежуємо. Виїжджаємо на місце командою: сантехніки, сажотруси, інженери. І нерідко буває, що нараховуємо недоліків на мільйони. Якщо забудовник погоджується заплатити за порушення - працюємо, якщо ні – хай шукають когось іншого".
За словами Василя Коцюка, проблеми є лише з бюджетним житлом, але й з будинками, де ціни на квадратний метр вищі за середні.
"Були ми в одному будинку на Кульпарківській. А там уже тріщина в стіні. Труби завужені: порахували по металу, а поставили пластик. Але там є різниця не лише у ціні, а й у розмірах. 32-га пластикова – це 25 металева, – каже Василь Коцюк. – Проблему з завуженими трубами ми мали й з одним будинком на Червоної калини. Коли всі квартири заселили, води просто не вистачило, бо діаметр труб був замалий на таку кількість користувачів. Але там забудовних погодився заплатити за заміну труб".
Ще одна проблема – у Львові надто мало вільних ділянок, тому будуть і нас карстах, і на болотах.
"Недавно були в одному будинку недалеко від автовокзалу. Будинок фактично на болоті, але при цьому там навіть нема підвалу. Уся каналізація виведена на перший поверх – це нежитлові приміщення, які призначені під комерцію. А каналізація забивається дуже просто.Наприклад, роблять ремонт. Що, будівельник буде виносити брудну воду на двір? Ні, зливають у каналізацію воду з залишками будматеріалів. Буде там камінець – полетить з дев'ятого поверху, то на першому буде дірка в коліні. А затопить якийсь офіс, ОСББ змушене буде компенсувати, – каже Василь Коцюк. – Схожа ситуація була в одній з новобудов на бічній Стрийської. Зекономили на фундаменті, зробили нижчим, ніж мало бути. За якийсь час пішов дощ і затопило кабінет нотаріуса, який був у напівпідвальному приміщенні. А це ж купа документів. Я навіть не уявляю, скільки вони тоді тому нотаріусу заплатили".
Часті також проблеми з вентиляційними каналами та електричною проводкою.
"В одному з будинків на 12 під’їздів ми тільки по вентиляційних каналах нарахували недоліків на мільйон гривень. Ще в одному поставили електрощитову у вологому підвалі, і там уже почало ржавіти. Кажу, люди добрі, та воно ж за рік-два взагалі заіржавіє і почне коротити. Вибивайте хоча б вентиляційний отвір, щоб було сухіше. Замірів ізоляції взагалі ніхто не робить, – каже Василь Коцюк. – Я працюю в ОСББ з 2008 року, зараз ми маємо в обслуговуванні близько 50 багатоповерхівок, – маю з чим порівняти. І знаю, у скільки коштів потім виливаються усі ті порушення, допущені на етапі будівництва. Відповідальність за усі інженерні мережі потім несе ОСББ, тому ми так детально усе обстежуємо".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе