Польські лікарські ради сумніваються у кваліфікації колег з України
За минулий рік на роботу до Польщі виїхав 41 український лікар та 11 медсестер.
Масового відтоку медиків зі львівських лікарень до Польщі, про який почали говорити наприкінці минулого року, немає. У листопаді 2020 року Польща офіційно заявила про спрощення процедури працевлаштування лікарів з України та Білорусі, аби покрити дефіцит медичних кадрів. Однак на практиці процедури залишаються складними, тож кадрові агенції не хочуть займатись працевлаштуванням медиків, заявили в Аналітичному центрі Gremi Personal, передає "Еспресо.Захід".
"На початку 2021 року Аналітичний центр Gremi Personal зафіксував ріст потенційної зацікавленості з боку медиків України та Білорусі, після того, як польський уряд ухвалив відповідний закон. Медиків-іноземців спочатку привабила заявлена можливість приступити до роботи без процедури підтвердження диплома, яка раніше тривала понад два роки. Однак на практиці виявилося, що процедури все одно залишаються доволі складними, – кажуть в Аналітичному центрі. – Лікар, який скористається новим спрощеним режимом працевлаштування, отримує таке саме право, як польський лікар без спеціалізації. Якщо надалі він виконає всі необхідні умови для визнання повного права на роботу (нострифікація диплома, мовний екзамен), то зможе практикувати в Польщі як фахівець на рівні з польськими колегами. Якщо ж протягом п'яти років лікар не зробить спроб підтвердження кваліфікації, його позбавлять права на роботу і він муситиме покинути Польщу".
За даними Вищої лікарської палати, в Польщі працюють 1594 іноземні лікарі. Серед них 550 – з України, 330 – з Білорусі. За минулий рік на роботу в Польщі влаштувався 41 лікар з України й 11 медсестер.
"На початок квітня цього року до регіональних лікарських палат подано лише 29 заяв від іноземців на отримання обмеженого права на професійну лікарську діяльність, з яких 10 отримали позитивний висновок, 3 – негативний, інші перебувають на розгляді. МОЗ Польщі навіть звинуватило лікарське самоврядування в блокуванні процесу з метою зберегти монополію, – кажуть у Gremi Personal. – Натомість очільники регіональних лікарських рад Польщі виступили зі спільною позицією, де пояснили, що заради безпеки пацієнтів мусять ретельно перевіряти документи. У них виникають сумніви у фаховості лікарів з України чи Білорусі, які отримують спеціальність через рік-півтора після закінчення університету, тоді як у Польщі медичну спеціальність здобувають 5-6 років".
Щодо медичних сестер, то для них працевлаштування в Польщі не спростили взагалі. Відтак кадровим агенціям, які займаються працевлаштуванням українців у Польщі, не цікаво працевлаштовувати медиків через складні бюрократичні процедури. Тому якщо лікар має бажання виїхати до Польщі на роботу, він має сам знайти клініку, дізнатися про вакансії та залагодити всі формальності з документацією. Охочих самостійно займатися бюрократичними процедурами наразі небагато.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе