Поліція в жіночому монастирі УПЦ МП на Тернопільщині: деталі конфлікту
Комісії, яка проводить облік майна у Богоявленському жіночому монастирі в Кременці, довелося працювати в супроводі поліції
Про це "Еспресо.Захід" повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільщини.
Приміщення монастиря належать державі, московський патріархат користувався ними з 1990 року. Останній договір оренди, за повідомленням УПЦ МП, було укладено монастирем на 5 років у 2018-му. Термін угоди добіг кінця.
"Завершився термін оренди цим жіночим монастирем нерухомого майна, яке є власністю Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника. Керівництво заповідника звернулося до поліції Тернопільщини з проханням забезпечити публічний порядок під час роботи комісії заповідника з повернення майна і користування монастирем у державну власність. Зараз поліцейські забезпечують публічну безпеку та порядок під час роботи комісії. Станом на 13 годину, порушень порядку не допущено", – повідомив заступник начальника відділу комунікації поліції Тернопільської області Андрій Василик.
Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ зазначив, що настоятелька монастиря ігуменя Димитрія звернулася до Міністерства культури та Фонду держмайна з проханням продовжити договір оренди. Поки монахині відповіді не отримали і виселятися наразі не планують.
Як миписали раніше, 4 вересня, зранку правоохоронні органи прибули в Кременецький жіночий монастир на Тернопільщині. В УПЦ переконують, що це роблять з метою подальшого закриття та виселення монахинь.
- Нагадаємо, військовий ЗСУ назвав хресний хід вірян УПЦ МП до Почаєва "плювком в обличчя загиблих родин воїнів та захисників".
- Актуальне
- Важливе