"Поліція намагається довести, що ґрунту, який я бачив, − нема", – справа пам'яткоохоронця Василя Петрика
Львівського пам'яткоохоронця Василя Петрика звинуватили у тому, що на територію заповідника "Древній Звенигород" не завезли ґрунт для вирівнювання ландшафту, що є частиною проєкту реконструкції.
На думку слідства, ніякі роботи проведено не було, а Петрик та підрядники вступили у злочинну змову. Проте сьогодні ґрунт лежить на території заповідника: журналісти "Еспресо" провели власне розслідування та зафіксували ґрунт з квадрокоптера. Про це йдеться у розслідуванні журналістів програми "Вечір з Миколою Княжицьким", – інформує "Еспресо.Захід".
Заповідник "Древній Звенигород" – це унікальна пам’ятка, перша столиця Галицької землі, ще до Галича та Львова. У землі досі збереглися залишки середньовічних ферм, агломераційних мереж та бастіонів. Петрик вважав своєю місією зберегти ці скарби.
Пам'яткоохоронець розповідає: "Мені висунули звинувачення, і підряднику, субпідряднику і технагляду, що ми нібито зібрались, зробили таку змову і вирішили заволодіти державними коштами на суму в мільйон гривень. Тепер поліція намагається довести, що цього ґрунту, який я бачив, − нема, або стверджує, що це інший ґрунт".
Нагадаємо, заяву до правоохоронних органів на Василя Петрика у лютому цього року написав його колега, також пам’яткоохоронець Валерій Потюк. Він був очільником структури, яка подала клопотання про те, що укріплення Миколаївської фортеці знищені на 80%. Це було зроблено для того, аби Мінкульт визнав, що об'єкт втрачений, а там натомість бізнесмени отримали зелене світло для видобутку піску.
Василь Петрик як пам'яткоохоронець взявся доводити існування та історичну цінність Миколаївської фортеці та планував зробити на території історико-культурний парк, за що і поплатився.
- Нагадаємо, 16 червня У Галицькому суді Львова обрали запобіжний захід держслужбовцю ЛОДА Василю Петрику, якого звинувачують у привласненні коштів. Його засудили на два місяці тримання під вартою із правом внесення застави.
- Після цього родина Василя Петрика попросила допомогти зібрати суму застави - 567 тисяч гривень. Наступного ж дня після суду заставу було внесено.
- Після виходу зі слідчого ізолятора керівник управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Василь Петрик, який днями повідомив, що його звинуватили в розтраті бюджетних коштів, розповів про попередні погрози.
- 6 липня У Галицькому районному суді Львова винесли рішення про відсторонення Василя Петрика з посади.
- Українське товариство охорони пам'яток історії та культури стало на захист пам'яткоохоронця. За нього заступилися і народні депутати України від Львівщини.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе