"Поки Захід не зрозуміє, чим є Росія, війну не виграти": у Львові представили Маніфест сталого миру
Міф про велику культуру впливає на рішення західних партнерів щодо допомоги Україні. Тому інформацію про агресора і його злочини потрібно доносити якнайширше. До цього можуть долучитися й органи місцевого самоврядування, які тісно співпрацюють з іноземними партнерами
Документ презентували на 10 Всеукраїнському форумі місцевого самоврядування, що розпочався у Львові 29 листопада.
До Маніфесту сталого миру увійшли економічні, політичні, енергетичні, дипломатичні, військові, гуманітарні питання, які показують шлях до припинення війни та встановлення миру.
Україна повинна працювати над тим, щоб змінити трактування Росії західною аудиторією, вважає один з авторів маніфесту, виконавчий директор Асоціації "Енергоефективні міста України" Святослав Павлюк
"Західні партнери бояться думати про Росію в минулому. Вони звикли до її нинішнього статусу, страх перед Росією дивним чином переплітається з певною колонізацією свідомості. Нашим завданням є це змінити. Бо якщо в Заходу немає бачення, що робити з Росією, то така візія є в України. Якщо позиція "що робити" не буде розроблена українською стороною, то вона буде розроблена французами, німцями, британцями американцями – кимось, але без нас. І цей маніфест є першою спробою викласти власну, українську візію того, що робити з Росією", – зазначив Павлюк.
Він вважає, що органи місцевого самоврядування, які є учасниками міжнародних відносин, мають стати каналом донесення інформації до західних політиків.
"Автори й інші люди, які підтримують цей документ, докладають багато зусиль, аби представити маніфест західним політикам. Декотрі з них уже почали використовувати фразу "сталий мир", і це вже є великим поступом. Але західні суспільства поки не вірять, що Росію можна виключити з міжнародних стосунків. Вони не звикли до таких категорій мислення", – зазначив Святослав Павлюк.
Лікар-педіатр, а тепер військовослужбовець батальйону "Вовки Да Вінчі" Олександр Ябчанка наголосив, що Україні потрібно розуміти, чим є перемога, якої вона прагне. Бо навіть вихід на кордони 1991 року не вирішить всіх проблем.
"Зараз Росія сприймає нас як "ісконно рускіє землі", які "окуповані нацистами". Якщо ми вийдемо на кордони 1991 року, чи для російських шовіністів щось зміниться? Для них просто територія, яка, на їхню схиблену уяву, "окупована нацистами", буде більшою, а війна, боюся, на цьому не закінчиться. Відповідь на запитання "що таке закінчення війни?" є в Маніфесті сталого розвитку. Потрібно донести до наших колег за кордоном, що завершення війни можливе лише перемогою України і чим саме є перемога, тут теж дуже зрозуміло написано", – зазначив Ябчанка.
Він переконаний, що війна в Україні надовго. А щоб наблизити перемогу, потрібно доносити західним партнерам якомога більше інформації.
"Ми (люди, що воюють) виснажуємось. А є пряма залежність між забезпеченням підрозділу і між його втратами. Чим краще забезпечений підрозділ, тим менші він зазнає втрат, і тим більше втрат завдає ворогу. Тому хотів би подякувати за підтримку, яку місцева влада надає Силам оборони, і попросити множити цю підтримку, наскільки можливо", – зазначив військовослужбовець.
- Актуальне
- Важливе