Перші кроки - завдяки ботулотоксину: львівські лікарі допомогли стати на ноги дворічній дівчинці з ДЦП
Ін'єкції молодості можуть допомогти дітям при спастичному ураженні ніг.
Ортопеди львівського "Охматдиту" запроваджують у Львові сучасну методику лікування спастики у дітей - введення препарату ботулотоксину (диспорт). Раніше цим займалися неврологи, але тут важливий супровід таких дітей і подальше ведення таких дітей. Після реабілітації діти зможуть вперше стати на ноги. Перша така пацієнтка уже на реабілітації. Про це інформують в "Охматдиті", передає "Еспресо.Захід".
Ботулотоксин може допомогти дітям з ураженнями нервової системи, що супроводжуються спастичністю верхніх та нижніх кінцівок (у першу чергу - ДЦП), стати на ноги. Перша пацієнтка з таким діагнозом - дівчинка з Львівщини. У свої 2,5 рочки маленька пацієнтка з ДЦП і органічним ураженням ЦНС у своїх 2, 5 рочки не ходила через виражені контрактури, ніжки могли ставати лише на пальчики, але після такого лікування і реабілітації зможе зробити свої перші кроки.
Ботулотоксин – це білок, який порушує передачу імпульсів від нервового закінчення до м’яза, а це допомагає напруженому м’язу розслабитися. Отже, маленькі ніжки зможуть ступати цілою стопою і самостійно піти.
Читайте також: "Ювелірна робота": у Львові зробили унікальну операцію 8-місячному хлопчику
Лікарі ввели препарат на максимально безпечному рівні і з дотриманням усіх сучасних вимог. Загальна седація значно зменшила стрес для дитини, а УЗД-контроль дозволив ввести препарат прицільно точно у м’язи-мішені однієї ніжки.
"Дія диспорту наступає поступово, у процесі реабілітації. Ми залишаємося поруч з нашою пацієнткою і коригуємо всі подальші кроки. Після введення ботулінічного токсину А доцільно проводити ортезування з метою підвищення розтягнення тимчасово ослаблених м'язів, формування нових рухових навичок. Якщо ортез важко встановити після введення ботулінічного токсину А через обмеження пасивних рухів, рекомендується проведення етапного гіпсування для розтягнення м’язів. Дітям і молодим людям, яким був введений ботулотоксин А, необхідно забезпечити своєчасну ортопедичну корекцію. І, на жаль, це не завжди виконується, що призводить до зменшення терміну зниження спастичності м’язів, рецидиву контрактур і, по суті - дискредитації досить ефективного методу етапного лікування дітей з ДЦП. Ми залишаємося поруч з дитиною упродовж усього етапу лікування, щоб забезпечити максимальний ефект від новітньої методики", - розповіла "Еспресо.Захід" завідувачка ортопедичного відділення "Охматдиту" Злата Кузьо.
Медики обіцяють, що уже зовсім скоро дівчинка зможе ходити повноцінно сама.
Команда в операційній: ортопеди-травматологи Олександр Корольков, Злата Кузьо, Назар Росоловський, анестезіологічний супровід - Віра Приймакова.
- Нагадаємо, нещодавно львівські медики врятували чоловіка, який 25 років жив зі стороннім предметом у серці.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе