Перестала чути на одне вушко: медики встановили кістковий імплант 7-річній дівчинці з Самбірщини
Отоларингологи львівської дитячої лікарні св. Миколая дитині, яка втратила слух на одне вухо, встановили кістковий імплант. Це друга така операція в медзакладі, яку лікарі провели самостійно, без допомоги колег із-за кордону
Про це повідомили у Першому медоб'єднані Львова, передає "Еспресо.Захід".
У Софійки з Самбірського району Львівщини вроджена вада сім років не давала про себе знати. Проблеми почалися, коли дівчинка захворіла на отит. Ось тоді мама помітила, що донька недочуває й одразу звернулася до лікарів.
Медики провели дитині діагностику, після чого виявили нейросенсорну правобічну втрату слуху. Спеціалісти дійшли висновку, що повернути дитині здатність повноцінно чути можна, якщо вживити кістковий імплант.
Спершу батьки планували вести дитину за кордон, а коли довідалися, що такі операції роблять і у Львові, то привезди доньку в лікарню св. Миколая.
"Зазвичай звук надходить до мозку людини через зовнішнє, середнє та внутрішнє вухо. Звідти слуховий нерв передає електричні імпульси в мозок. Після встановлення імпланта звукові вібрації надходитимуть до скроневої кістки, а звідти - у внутрішнє вухо й до мозку", – зазначили у медзакладі.
Софії кістковий імплант встановили завідувачка ЛОР-відділення Тетяна Заброварна та лікар-отоларинголог Данута Чорній. Це друга така операція в лікарні, яку лікарі провели самостійно, без допомоги колег із-за кордону.
Медики очікують, що слух у Софійки повністю відновиться. Перше підключення до звукового процесора буде за місяць після операції.
За словами лікарів, однобічна втрата слуху – поширена вада серед дітей. На кожну тисячу пологів народжується один малюк з такою проблемою. І впродовж перших двох-трьох років життя ще троє-четверо діток втрачають слух частково. Однобічну глухуватість батькам помітити складно, бо слухову функцію бере на себе інше вухо. Тому важливо періодично обстежувати дітей у спеціалістів.
- Раніше львівські лікарі врятували однорічну дитину, в якої були забиті арахісом легені.
- Актуальне
- Важливе