Оригінальне освітлення та велопаркінг: у Чернівцях відкрили сквер Дня Вишиванки
По всій території скверу розташовані ліхтарі з орнаментами вишиванки кожного регіону України
Про це повідомив міський голова Чернівців Роман Клічук, передає "Еспресо.Захід".
На Соборній площі у Чернівцях, де раніше стояв пам'ятник радянському солдату, відкрили сквер. Особливістю скверу є освітлення. По всій його території розташовані ліхтарі з орнаментами вишиванки кожного регіону України.
"Радий повідомити, що ми завершили благоустрій скверу Дня Вишиванки. Тут зможете не тільки провести час з дітьми, друзями чи гостями міста, а й дізнатися багато нового. Адже розмістили 25 ліхтарів, які символізують вишивку всіх регіонів нашої рідної України. Багато цікавої інформації знайдете, відсканувавши QR-коди", - розповів Роман Клічук.
Що зробили у сквері
За словами міського голови, тут переосмислили простір: відремонтували всі доріжки, влаштували газони, розмістили 52 лавиці та 23 смітника, встановили дитмайданчик та сучасне, креативне освітлення. Подбали й про зелені насадження: замість семи знесених аварійних дерев, висадили 19 нових. А ще змонтували дві велопарковки на 18 місць.
Клічук додав, що це ще не всі ідеї, які планують реалізувати в цьому сквері.
"З цікавого. Під час підготовчих робіт під радянськими розбитими доріжками виявили елементи автентичного австрійського мощення. Вирішили не викидати нашу спадщину на смітник, як це роблять окупанти, натомість максимально її відреставрували. Мощення розмістили у сквері", - зазначив міський голова.
Довідково. Всесвітній день вишиванки, який ми тепер щороку відзначаємо у третій четвер травня, започаткували у Чернівцях.
Святу передувала акція "Всесвітній день вишиванки", котру в 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. До цього спонукав її друг Ігор Житарюк, який прийшов на пару у вишиванці. Леся запропонувала одногрупникам та іншим студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. Співзасновники Дня вишиванки надсилали листи до державних органів з проханням підтримати студентів у започаткуванні свята.
Перші роки свято найширше відзначалося в Чернівцях. Дата, третій четвер травня, була обрана з наміром підкреслити, що святкування припадає на будній день, і що вишиванка – органічна складова повсякденної культури українців.
- До слова, у Львові на території спорткомплексу СКА повністю знищили величезну мозаїчну композицію, це вже друга мозаїка з охоронного списку, яку у місті знищили упродовж двох місяців.
- Актуальне
- Важливе