"ОП брехав про проведення спецоперації, бо Зеленський вірив, що домовиться з Путіним", − Віталій Портников
На час проведення спецоперації з затримання "вагнерівців" Зеленський загравав не з патріотичним електоратом, а з проросійським. Він вірив, що домовиться з Путіним.
Про це заявив журналіст, публіцист Віталій Портников у прямому етері програми "Вечір з Миколою Княжицьким", передає "Еспресо.Захід".
Портников зауважив: "Мене хвилює, чому влада брехала. Вони могли вийти й сказати: "Ми проводили спецоперацію, проте через дії білоруських спецслужб нам не вдалося затримати злочинців. Однак ми маємо велику доказову базу про причетність російських військових структур до війни на Донбасі". Натомість Офіс Президент брехав. Навіщо? Все просто: вони хотіли не проводити цю спецоперацію. На момент, коли вона відбулася, в ОП була зовсім інша політична тактика щодо Росії. Тоді Зеленський загравав не з патріотичним електоратом, а з проросійським. Він вірив, що домовиться з Путіним. У той час був наратив від Офісу президента, що не можна ображати Козака (Тарас Козак, нардеп від ОПЗЖ. – Ред.), бо він на нас образиться й не "захистить перед Путіним".
Читайте також: "Не певен, що Бурба доживе до розслідування зриву спецоперації щодо "вагнерівців", − журналіст Станіслав Речинський
Також Портніков додав, що зміну дати спецоперації аргументували початком режиму "тиша" на Донбасі, проте це алогічний привід.
"Ви перенесли спецоперацію, бо начебто домовилися про перемир’я на Донбасі. Проте через кілька днів зібралися затримати російських найманців? Це пряма образа Путіна й Козака. Гадаю, Зеленський та Єрмак думали так: відкладімо це, може, воно само собою розсмокчеться", – додав журналіст.
Окрім того, він зазначив, “що між днем перенесення спецоперації та днем затримання “вагнерівців” білоруськими спецслужбами є подія, про яку нам не відомо − чи за цей період Мінську повідомили про перебування "вагнерівців" на території Білорусі, чи ні".
- Нагадаємо, 29 липня 2020 року білоруське державне інформагентство БелТА повідомило, що у санаторії під Мінськом затримали 32 росіян, які є "бойовиками неофіційної російської ПВК "Вагнера".
- Президент України Володимир Зеленський та голова Офісу президента Андрій Єрмак заперечували проведення операції. Однак, Зеленський згодом заявив, що розповів Лукашенку про спецоперацію щодо затримання "вагнерівців".
- 8 вересня видання CNN з посиланням на заяви трьох експосадовців української військової розвідки повідомило, що спецоперація із затримання "вагнерівців" в Україні відбувалася "з відома Сполучених Штатів".
- 17 листопада міжнародна група розслідувачів Bellingcat опублікувала дві частини розслідування про українську спецоперацію із затримання бойовиків ПВК Вагнера.
- Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що розслідування Bellingcat щодо вагнерівців не робить жодних висновків про те, що інформація про операцію була "злита".
- 18 листопада шеф-редактор The Insider Роман Доброхотов, видання якого разом із Bellingcat досліджувало зрив спецоперації, сказав, що представники української влади намагалися вплинути на журналістів, які розслідували зрив затримання бойовиків ПВК Вагнера.
- Пізніше журналіст-розслідувач Bellingcat Христо Грозєв назвав приховування українською владою інформації про "вагнергейт" політичним злочином, який не має виправдання.
- 19 листопада президента Володимира Зеленського та голову ОПУ Андрія Єрмака запросили на ефір одного з телеканалів про розслідування Bellingcat щодо вагнерівців. В Офісі президента назвали це "хайпом".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе