"Омікрон" поступово витісняє "Дельту" на Львівщині
Видовий штам вірусу змінюється: з 30 зразків, які Центр контролю і профілактики хвороб у Львівській області МОЗ України скерував у референс-лабораторію у Київ, "Омікрон" підтвердився у 28.
"Ще два зразки опрацьовуються", - повідомила під час пресбрифінгу керівниця обласного Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко, передає "Еспресо.Захід".
"Тиждень перед тим (31 січня – 6 лютого. - Ред.) з 20 зразків "Омікрон" виявили у 18, у двох – "Дельта". Перед цим, відсоток "Омікрону" у досліджуваних зразках становив 70%, "Дельта" – 30%. Тобто ми бачимо, що "Омікрон" поступово витісняє "Дельта" штам", - зауважила фахівчиня.
Вона нагадала, що вчора (у понеділок, 7 лютого), МОЗ України скоротив терміни обов’язкової самоізоляції при COVID-19.
"Період заразності (від моменту інфікування людини за відсутності у неї клінічних симптомів) становить лише п’ять днів. Тобто якщо у людини відсутні ознаки хвороби і вона лише перебувала у контакті з хворим, обстежилася або методом "швидкого" тесту на антиген, або методом ПЛР і у неї підтвердився COVID-19, заразною вона вважатиметься впродовж п’яти днів, а далі ми можемо відпускати її на роботу в організовані колективи, не проводячи додаткового обстеження. Навіть якщо людина й виділятиме якісь залишкові "уламки" вірусу, ця доза не буде інфікуючою для оточуючих. Якщо ж людина має клінічні симптоми і проходить лікування у стаціонарі, через п’ять днів їй можуть провести додаткове обстеження і якщо вона більше не виділяє вірусу або виділяє його "уламки", її можна перевести у стаціонар вже не для коронавірусних хворих, а той, де їй можуть допомогти ліквідувати наслідки (ускладнення), які спричинив коронавірус. Ці рекомендації прописані на підставі обґрунтованих наукових досліджень, які проводяться не лише в Україні, а в усіх країнах, де циркулює коронавірус", - підкреслила Наталія Іванченко.
"Держава у жодному разі не робить нічого гіршого для людей, - запевнила вона. - Ми не хочемо розповсюдження пандемії, а прагнемо її локалізації. Але для цього не потрібно тримати здорових людей вдома 14 днів. Вони можуть вийти на роботу через п’ять днів, при умові, що добре почуваються і у них немає жодних клінічних ознак хвороби".
- Нагадаємо, кожен десятий госпіталізований пацієнт раніше вже хворів на COVID-19
- Стало відомо, скількох дітей на Львівщині планують вакцинувати від COVID-19 цього року.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе