Еспресо. Захід
Ексклюзив

"Олімпіада – не стримуючий фактор. Це російський вкид, димова завіса", – Андрій Санніков

30 січня, 2022 неділя
12:45

Нічого не завадило Росії під час пекінської Олімпіади (щоправда, літньої) напасти на Грузію і анексувати території, – наводить аналогію експерт.

Зміст

Про це в ефірі програми "Студія Захід" на Еспресо.TV, відповідаючи на запитання журналіста Антона Борковського, сказав ексзаступник очільника МЗС Республіки Білорусь, опозиціонер Андрій Санніков, інформує "Еспресо.Захід".

"Думаю, Олімпіада не є стримуючим фактором, – сказав експерт. – Це ж все-таки російський вкид, мовляв, ми на прохання Сі відкладемо наступ. Ці вкиди не офіційні, але такі лунають з російської сторони. Це може слугувати димовою завісою, а не фактором стримування агресії".

Але, на думку Саннікова, у Кремлі тепер не розраховують на запланований раніше бліцкриґ. "По-перше, вони прорахувалися з реакцією Заходу. Вони не очікували такої реакції з боку НАТО. Не очікували, що НАТО від слів перейде до справи, що почнуться поставки доволі серйозного озброєння. Не очікували, що в НАТО не буде ніякого пролому, хоча там напевно існують різні думки, але стосовно України Альянс зайняв дуже послідовну позицію. Вважаю, що генсек дуже чітко і ясно висловлює позицію всіх країн НАТО, особливо ключових. Те, що є певні розбіжності в думках, ми знаємо і чуємо. Однак це не впливає на загальну позицію щодо України і Росії. Власне, це і було несподівано".

Читайте також: "Те, що відбувається в Білорусі, – це найсерйозніший показник підготовки до війни", – Андрій Санніков

Але в Путіна залишаються варіанти для маневру – застерігає дипломат і опозиціонер.

"Хотів би не забувати, що існує така вразлива ділянка, яка називається Сувальський коридор. І от зверну увагу, що, наприклад, десантники вже висадилися в Брестській області, туди ж підганяють авіатехніку, буде інша техніка підганятися. Тобто той сценарій, який Росія припрацьовує постійно, існує – відрізати країни Балтії від Європи. Сьогодні Кремль створює напруження, як і обіцяв Путін, на всіх напрямках. А мета? Я от звернув увагу, що зовсім нещодавно відбулася зустріч Путіна з питань якраз ситуації на кордоні з Україною з "яструбами". Там були присутні тільки "яструби" - це начальник Генштабу Герасимов, секретар Ради безпеки Патрушев, керівник СВР Наришкін. Вони публічно заявляють свою позицію, позицію "яструбів". І це насторожує. Тому що Путін сьогодні вже не може відмотати назад безболісно, враховуючи, що він натворив уже".

Читайте також: "У Путіна нема жодних маневрів – лише або в Африку, або в ОРДЛО", – Андрій Піонтковський

Однак Санніков робить таки оптимістичний прогноз: "Якщо вони планують вторгнення, то це буде провал. Будуть санкції, причому жорсткі, і просто-напросто в них не вистачить сил".

Повне інтерв'ю з Андрієм Санніковим читайте сьогодні, 30 січня, на сайті "Еспресо.Захід".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.

Теги:
Читайте також:
Львів
+13.6°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
22 липня
20:48
Сила культури: об'єднуємо зусилля заради майбутнього. Івано-Франківськ
Чому культура — це фундамент перемоги: тези Миколи Княжицького на форумі в Івано-Франківську
20:10
погода дощ гроза
Дощі, грози та град: прогноз погоди на Львівщині на 23 липня
20:00
Сергій Криницький
Воїн львівської 24-ї бригади Сергій Криницький 346 днів тримав позицію: агенція Reuters опублікувала його відеощоденник
19:27
У Львові викрили організовану групу, що збувала наркотики військовослужбовцям
У Львові викрили організовану групу, що збувала наркотики військовослужбовцям
18:50
ЗУСТРІЧ З КОЛЕКТИВОМ «Карпатнафтохіму»
У Калуші попередили про ризики зупинки "Карпатнафтохіму" через невиплату зарплат
18:07
лікарі
У Львові 8-річному хлопчику з рідкісним захворюванням повернули можливість самостійно ходити
17:35
Почаївська Свято-Успенська лавра
Держслужба з етнополітики виявила ознаки звʼязку Почаївської лаври з РПЦ
16:53
смертельна ДТП у Бродах
Суд взяв під варту без права застави водія Mercedes після смертельної ДТП в Бродах, де загинуло троє неповнолітніх 
16:44
"Не можна заборонити весь джипінг у горах": мер Яремча пропонує узаконити маршрути для позашляховиків
16:15
виробництво фальшивих посвідчень і документів з печатками держорганів 
На Закарпатті викрили гараж із виробництва фальшивих посвідчень і документів з печатками держорганів 
15:53
будівництво, нерухомість, забудова
У Залізничному районі Львова найбільше подорожчали квартири: як змінилися ціни на житло
15:45
Фелліпе Вієйра Кардозу
"Карпати" підписали бразильського півзахисника Фелліпе Вієйру Кардозу 
14:46
Зберігають Псалтирі XVII століття та воюють за Україну: як на Буковині живе громада старовірів
14:16
На Львівщині підробляли батарейки Duracell: справу передали до суду
13:36
Огляд
Ігор Скибюк
Генерал нового покоління: як Ігор Скибюк пройшов шлях від десантника 80-ки до начальника Генштабу
13:35
У Польщі затримали чоловіка, який пошкодив могилу Богдана Лепкого у Кракові
12:57
Керівник БЕБ Волині не пройшов атестацію: Сергія Журавльова мають звільнити
12:11
Іменем уродженця Тернопільщини фізика Івана Пулюя назвали малу планету Сонячної системи
11:25
прощання із 12-ма загиблими у російському полоні військовими, Львів
На Львівщині 22 липня попрощаються із сімома полеглими захисниками України
11:05
На Львівщині розшукують 77-річного ексфутболіста "Карпат" і "Шахтаря" Ярослава Кікотя
10:46
Львів візьме до 3,2 млн євро кредиту від ЄІБ на реконструкцію аварійного водогону
10:13
Що буде з полониною Руна: у Мінекономіки відреагували на петицію про захист Карпат
09:33
У центрі Івано-Франківська готували подвійний вибух: СБУ затримала виконавця
07:04
Ексклюзив
Від Федорова до Сирського: як спалахнули "картонкові" протести у Львові та чому організатори не зупиняться на півдорозі
2026, вiвторок
21 липня
19:50
загиблі воїни
У Львові 22 липня прощаються з чотирма захисниками
19:32
Олексій Сич
Олексій Сич перейшов із "Карпат" до "Динамо" та підписав контракт на три роки
19:06
Тарас Лошак
Помер майстер із Долини Тарас Лошак, сопілки якого використовували Go_A та Kalush Orchestra
18:43
Суд повернув державі майже 3 га землі на території Нацпарку "Дністровський каньйон"
18:35
Ексклюзив
Антон Лубій
Військовий і музикант Антон Лубій розповів, як у Польщі зустріли фронтові пісні Joryj Kłoc
18:10
Ексголову Тернопільської облради Головка залишать у СІЗО до жовтня
17:35
фотовиставка "Не народжені для війни"
У Львові відкриють виставку "Не народженні для війни" про воїнів 82-ї ОДШБр
17:23
Вимагав $4 тис. за посаду лікаря: Верховний Суд відправив за грати ексочільника судмедекспертизи Франківщини
16:59
Працівники Львівводоканалу
Пошкоджений гідрант у Львові відремонтували: водопостачання відновили раніше запланованого
16:45
водій Range Rover, який біля Стрия збив поліцейського
На Львівщині затримали водія Range Rover, який біля Стрия збив поліцейського
16:28
Депутати Львівської облради у Празі обговорили визнання окупації Ічкерії та підтримку поневолених Росією народів
16:16
Любомир Паньків
Франківець Любомир Паньків повернуся додому після 2,5 року полону і зняв своє фото з Алеї Віри і Надії
16:03
Помер танцівник балету "Життя" Олександр Гарбарчук, який виступав із Русланою на "Євробаченні"
15:50
64 незадекларовані ноутбуки
На "Краковці" вилучили партію ноутбуків на 800 тис. грн
14:52
У Львові зафіксували перший у 2026 році випадок кліщового енцефаліту
13:51
У Львові провалилося дорожнє полотно під трамвайною колією: рух маршруту №9 обмежили
Більше новин