Відійшов у засвіти Олександр Герешко – відомий продюсер, режисер, журналіст та медіаексперт
Помер продюсер, режисер, журналіст, медіаексперт, засновник і керівник Академії культури і мистецтв "КіМ Медіа", викладач Олександр Герешко
Про це повідомили на фейсбук-сторінці АКіМ, передає "Еспресо.Захід".
"12 серпня передчасно відійшов у засвіти відомий продюсер, режисер, журналіст, медіаексперт, засновник і керівник медіаканалу Академії культури і мистецтв "КіМ Медіа", викладач аудіовізуального мистецтва та виробництва циклової комісії мистецьких дисциплін АКіМ (один із відкривачів нової спеціальності на Закарпатті - Аудіовізуального мистецтва та виробництва) Олександр Віталійович Герешко. Він був одним із найяскравіших представників мистецької еліти краю, досвідченим, ерудованим фахівцем, авторитетним педагогом, яскравим журналістом, доброзичливою людиною, що володіла даром надихати інших та об´єднувати заради добра рідного краю", – йдеться у повідомленні.
Біографічна довідка
Олександр Герешко у 1977 році закінчив Ужгородську СШ № 4. У цьому ж році поступив на фізичний факультет Ужгородського державного університету. Після закінчення навчання в 1982 році працював в учбовому телецентрі університету, що тоді створювався. Після запрошення на роботу в Закарпатське обласне телебачення, вступив на навчання на Вищі режисерські курси, де здобув другу вищу освіту режисера телебачення. Обійняв посаду головного режисера Закарпатського обласного телебачення.
"Брав участь у розбудові телеканалів на Закарпатті. Створював ТРК "Спектр", ТРК "Край", очолював Ужгородське бюро ТРК "М-студіо", керував Ужгородським бюро Західнорегіональної ТРК "НБМ", що згодом стала Київським "5 каналом". Консультував Ужгородський "21 канал", ТРК "Хуст. На запрошення керівництва УМВС в Закарпатській області у 1995 році створив першу в Україні телевізійну студію, що висвітлювала правоохоронну тематику, працювала з органами внутрішніх справ області, прокуратури, судів, Служби безпеки. Паралельно для втілення власних творчих розробок створив продюсерський центр, який сьогодні відомий під назвою "cineVIR". На рахунку центру телевізійні фільми, що стали лауреатами міжнародних та українських телеконкурсів, мали успішну дистриб’юцію в країнах СНД", – зазначили в АКіМ.
У 2005-му році повернувся на обласне телебачення та став заступником генерального директора. На цій посаді пропрацював 13 років. А вже у 2007 році став членом Національної спілки журналістів України.
У 2018 році Герешко долучився до розбудови в області освіти в галузі телевізійного та кіномистецтва, сучасних медійних технологій на посаді викладача Ужгородського коледжу (через рік інституту).
"З відомих робіт – зняті О.Герешком телевізійні фільми "Дерево, яке посадив ангел»" (переможець престижного телевізійного конкурсу "Відкрий Україну") та "Вінко моє, вінко червеноє", "Європровінція", цикл "Маленькі історії маленького міста". Автор багатьох аналітичних публікацій у центральних галузевих виданнях. Активно працював у закритих загальноукраїнських професійних групах медійного та телекомунікаційного напрямку в соціальних мережах, де користувався авторитетом, як галузевий експерт. Був засновником і редактором відомих в краї інтернет-ресурсів, що продовжують традиції колишнього обласного державного телеканалу "Тиса". Публікував матеріали як архівного плану, так і новостворений медійних контент. Олександр Герешко відомий також, як дослідник історії Ужгорода, де надавав регулярну допомогу таким відомим авторам, як Тетяна Літераті, Олександр Волошин, Михайло Басараб та іншим. Вів дослідження історії Закарпатського телебачення. Вів роботу заснованої ним відомої студії "cineVIR", яка під час карантинних заходів останнього часу стала успішною в проекті обміну своїми роботами між телеорганізаціями України. Успішно займався фотоартом, створені ним роботи часто ставали окрасою сторінок різних друкованих фотоальбомів та інтернет-видань. Першим в країні зі студентами Ужгородського інституту культури і мистецтв опублікував дистанційно створений в умовах карантину спільний музичний проект, який відмітила преса. Працював над дослідженням нових форм дистанційних медіапроектів, що стали викликом часу", - додали в академії.
Нагороди
Олександр Герешко нагороджений почесною грамотою Кабінету Міністрів України, грамотами Закарпатської обласної державної адміністрації та ради, грамотами Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Грамотами Національної спілки журналістів України, грамотами Служби безпеки України, грамотами Держтелерадіо України, відзнакою МВС України "За сприяння органам внутрішніх справ". Лауреат обласної журналістської премії імені Михайла Фатули. Має церковні нагороди. Лауреат міжнародних і українських конкурсів телерадіопрограм.
Прощання з Олександром Герешком відбудеться сьогодні, 14 серпня, о 15:00 в панахидній на Кальварії.
Інші нещодавні втрати
17 липня у Чернівцях відійшов у вічність народний художник України Ярослав Пасічанський. Він був відомим майстром художньої обробки дерева і шкіри
У США помер відомий український винахідник, Начальний Пластун Любомир Романків. Він родом зі Львівщини. Також нещодавно відійшов у вічність заслужений працівник культури України, засновник та керівник народного хору "Верес" Петро Невірковець
На Буковині відійшов у засвіти всесвітньо відомий учений, академік НАНУ та директор Інституту термоелектрики Лук'ян Анатичук. Йому було 86. Також нещодавно помер актор, народний артист України, перший декан факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка Богдан Козак.
Крім того, відійшов у засвіти педагог, професор і заслужений працівник освіти України Іван Небесник. А у Тернополі на 74 році життя помер сумівець, похресник Степана Бандери, духівник і виховник Спілки Української Молоді, отець Роман Мірчук. А на Буковині помер Олександр Чорний - заслужений журналіст України, почесний громадянин міста Вашківці.
- Актуальне
- Важливе