Ошукали громадян ЄС на 13 млн грн: на Закарпатті затримали організатора й 18 учасників call-центру
Слідство встановило 17 громадян ЄС, які були ошукані закарпатськими шахраями. Збитків завдали на понад 13 млн грн
Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора, передає "Еспресо.Захід".
На Закарпатті затримали організатора та учасників call-центру, які ошукували громадян ЄС. Правоохоронці встановили, що шахраї "оселилися" в орендованому приміщенні, який облаштували комп'ютерною технікою з відповідним програмним забезпеченням. "Працівники" сформували клієнтську базу, представлялися співробітниками банків, вводили потерпілих в оману та одержували доступ до їхніх рахунків. Після цього виводили гроші на підконтрольних осіб і отримували можливість розпоряджатися ними на власний розсуд.
Наразі слідчі встановили 17 потерпілих – громадян країн ЄС. Їм завдали збитків на понад 13 млн грн. Однак постраждалих продовжують встановлювати - загальна сума матеріальної шкоди може становити близько 1 млн доларів США.
Для того, аби знайти шахраїв провели 40 санкціонованих обшуків на території Ужгородського та Мукачівського районів на Закарпатті, а також в Дніпропетровській області. Вилучили сотні одиниць техніки, банківські картки, чорнові записи, готівку у сумі майже 50 тисяч доларів і 12 автомобілів.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Як шахраї виманюють гроші в українців
Жертвою аферистів нещодавно також стала жінка з Тернополя. Дівчина знайшла на OLX оголошення про продаж цуценят популярної породи, але продавці виявились шахраями.
На Рівненщині ще два мешканці потрапили на гачок до шахраїв. Так потерпілі втратили понад 140 тисяч гривень, перерахувавши гроші зловмисникам.
Крім цього на Рівненщині на гачок "працівника служби безпеки" банку потрапив 44-річний житель обласного центру. Аферист зателефонував чоловіку на мобільний телефон та назвавши його дані та останні чотири цифри банківської карти, запевнив, що шахраї намагаються зняти кошти з його рахунку. Тож, аби врятувати заощадження, псевдобанкір наполягав продиктувати код, який надійде йому на телефон. Рівнянин так і зробив, а в результаті з його рахунків зникло 103 тисячі гривень.
- Актуальне
- Важливе