Мешканці сіл на Закарпатті понад місяць не можуть отримати спецдозволи на перебування у прикордонні
Холмківська громада входить у прикордонну смугу, тож її мешканці подали заяви на вироблення спецдозволів на перебування у цій зоні. Попри те, що отримати перепустку вони мали б протягом 10 днів, на дозвіл довелося чекати майже місяць
Про це в коментарі "Еспресо.Захід" повідомив сільський староста Федір Коваль.
Жителі сіл Ботфалва, Тарнівці та Шишлівці на Закарпатті подали заяви на отримання спецдозволів на перебування у прикордонній зоні ще на початку місяця. За словами старости цих трьох сіл Федора Коваля, мешканці старшого віку не могли відправити потрібні документи онлайн, щоб виробити спецдозвіл. Тому на рівні громади вирішили, що органи місцевого самоврядування прийматимуть заяви від людей офлайн і передаватимуть їх прикордонникам.
Отримати дозвіл мешканці мають не пізніше десяти робочих днів із дня надходження звернення, але наразі після майже місяця очікування ніхто свого спецдозволу не отримав.
"До мене звернулися близько 350 жителів, це люди старшого віку. Це було ще на початку місяця. Досі жоден із них не отримав дозволу", - пояснює пан Федір.
Нагадаємо, що за відсутність дозволу передбачена адміністративна відповідальність. За словами сільського старости, поки що нікого не штрафували, але на в’їзді в села вже запитували про наявність перепустки.
"На в’їзді людей перевіряють. Якщо питають, де перепустка - їм так і відповідають, що подали заяву, бо мешканці мають копії цих заяв. Зазвичай запитують у молодих", - зазначив чоловік.
Чому для перебування в прикордонній смузі потрібний спецдозвіл
Жителі та люди, які працюють неподалік 5-кілометрової прикордонної смуги, мають виробити спеціальні дозволи від Державної прикордонної служби для перебування в цій зоні. Причиною цього стали зміни до постанови Кабінету Міністрів "Про прикордонний режим".
За перебування в прикордонній смузі без відповідного дозволу передбачена адміністративна відповідальність, а саме: накладання штрафу на громадян від 50 до 100 (850,00 – 1700,00 грн. ) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, на посадових осіб від 100 до 150 (1700,00 – 2550,00 грн) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Так, приміром, на Буковині наразі триває перехідний період, тому громадян не карають за відсутність дозволу. Проте з 1 червня прикордонники почнуть контролювати дотримання режиму і порушників притягуватимуть до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу.
Фото: Еспресо.Захід/Роман Гром
Кому потрібен дозвіл на перебування у прикордонній смузі
Оформити дозволи необхідно не лише військовозобов’язаним, а й жінкам і дітям. Документи необхідні у випадках рибальства, мисливства, пересування на транспортному засобі, провадження робіт тощо. Водночас громадянам, які в’їжджають у прикордонну смугу, щоб перетнути державний кордон у пунктах пропуску, не потрібні спеціальні дозволи.
- Раніше "Еспресо.Захід" розповідало, що селяни на Львівщині незадоволені нововведеннями, які передбачають оформлення спецдозволів на проживання та перебування у прикордонних населених пунктах. Люди вважають такі зміни порушенням їхніх прав, зокрема після того, як у селі провели громадські збори, усі 60 людей, які на них прийшли, сказали, що не збираються виконувати вимоги
- Для перебування в прикордонній смузі потрібний спецдозвіл: куди звертатися на Буковині та Львівщині
- Актуальне
- Важливе