На Тернопільщині незаконно видобули піску на понад 40 млн грн: деталі
Правоохоронці у Тернопільській області викрили організовану злочинну групу, яка незаконно видобула піску на понад 40 млн грн
Про це повідомили у Національній поліції України, передає "Еспресо.Захід".
Так, згідно з інформацією правоохоронців, організував діяльність злочинної групи з метою незаконного видобування корисних копалин 58-річний житель Тернопільської області. До незаконної оборудки він залучив також свого сина і двох водіїв спецтехніки.
Фото: поліція Тернопільської області
Організатор схеми оформив себе як фізичну особу-підприємця
"Останні відповідали за підготовку родовища та видобуток піску з подальшим його відвантаженням до місць реалізації. Для прикриття своєї протиправної діяльності організатор схеми оформив себе як фізичну особу-підприємця, після чого отримав дозвіл на видобування корисних копалин. Він орендував ділянку для ведення бізнесу, проте безпосереднє видобування піску здійснював без дозвільних документів на суміжних земельних площах, які перебувають у комунальній власності. Здобутий пісок відвантажували на майданчики з продажу будівельних матеріалів та реалізовували фізичним та юридичним особам на території регіону", - йдеться у повідомленні.
Торік у жовтні правоохоронці провели обшуки за адресами місцезнаходження фізичних та юридичних осіб, місцями проживання фігурантів та їхніх автомобілях. Вони тоді вилучили службову документацію, печатки, спецтехніку та гроші. Крім того, був проведений огляд земельних ділянок на території Чортківського району, де учасники злочинної групи здійснювали незаконний видобуток піску.
Фото: поліція Тернопільської області
Що загрожує учасникам злочинної групи
"У ході проведення інженерно-екологічної експертизи встановлено, що зловмисники незаконно видобули 35,5 м.куб. корисних копалин місцевого значення, чим завдали державі збитків у великих розмірах - понад 40 млн грн. За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора чотирьом фігурантам повідомлено підозру за ч. 2 та 3 ст. 27 ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів", - зазначили у поліції.
Відтак за порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми.
Застереження: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- До слова, на Прикарпатті викрили керівництво лісгосп, яке роками незаконно рубало ліс на заповідній території. Збитків екології завдано на 250 млн грн.
- Актуальне
- Важливе