У Карпатах гірський рятувальник знайшов 2-кілограмовий білий гриб
Своєю знахідкою поділився у соцмережі керівник Чорногірського пошуково-рятувального поста на горі Піп Іван Чорногірський, фотограф і краєзнавець Василь Фіцак
Фото гриба Василь Фіцак опублікував на своїй фейсбук-сторінці, передає "Еспресо.Захід".
За словами гірського рятувальника, 2-кілограмовий білий гриб йому вдалося знайти в Осмолоді Перегінської громади на Івано-Франківщині.
Насправді знайти гігантського "здорового" білого гриба – велике везіння, пишуть "Вікна". Такі гриби трапляються дуже рідко. Зазвичай, більшість грибів ростуть до шести днів, досягаючи середніх розмірів до одного кілограма. Після дозрівання спорів гриби відмирають і швидко псуються.
З початком сезону грибів зросла кількість людей, загублених у лісі. Розповідаємо про те, що варто знати про орієнтування у просторі, і як безпечно вирушити по гриби та повернутися додому.
Правила збору грибів
Для походу вдягайте зручний одяг: це зручне взуття, бажано гумові чоботи. На природі ви не завжди зможете передбачити, в яку місцевість зайдете. Обирайте за змоги світлий одяг із яскравими елементами. Це допоможе вас легше помітити в разі необхідності. Також можна використовувати стрічки чи інші помітні позначки, щоб позначати свій шлях. Яскравий одяг не тільки допоможе іншим вас знайти, а й знизить ризик потрапляння в ситуацію, коли вас можуть не помітити в густій рослинності.
Орієнтуйтеся на погоду, стежте за прогнозами синоптиків, майте біля себе одяг на довгий рукав. Також із собою беріть речі, які будуть необхідні в лісі: гострий ніж, целофанові пакети, в які можна заховати речі, щоб вони не намокли. Також із собою бажано мати сірники. Якщо таки заблукаєте – зможете розвести вогонь та зігрітися. Ліхтарик, вода, їжа, невеликий набір для першої допомоги – усе це може стати в пригоді в разі непередбачених обставин. Варто взяти свисток, який допоможе подати сигнал у разі, якщо ви загубитеся.
Подбайте про те, щоб ваш телефон був заряджений. Візьміть про всяк випадок павербанк, яким можна зарядитися й бути завжди на зв’язку.
Якщо йдете до лісу з компанією, тримайтеся разом, не відходьте в невідомих напрямках самотужки, навіть якщо здається, що знаєте дорогу. В разі розділення групи домовтесь про місце зустрічі або тримайтеся в полі зору одне одного.
Читайте також: Навіть здоровим не рекомендовано їсти у значних кількостях: медики про те, як не отруїтися грибами
- Актуальне
- Важливе