
Оперують військових зі складними травмами обличчя: у Франківську почали працювати медики зі США та Канади
В Івано-Франківську стартувала 5-а міжнародна місія , у межах якої 18 медиків з Канади та США оперують українців з мінно-вибуховими травмами обличчя та шиї
Про це повідомила Івано-Франківська обласна клінічна лікарня, інформує Еспресо.Захід.
До Івано-Франківська у межах 5-ї міжнародної місії "Face the Future Ukraine" приїхало 18 медичних спеціалістів зі США та Канади, щоб спільно з українськими лікарями допомогти людям з мінно-вибуховими травмами обличчя та шиї. Цього разу тут планують прооперувати понад 30 пацієнтів. Медики вже почали працювали в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.
Як зазначили в повідомленні, у перший день роботи місії відбувся традиційний симпозіум для лікарів, що цього разу мав декілька локацій і складових.Зокрема практичний майстер-клас, симпозіум для офтальмологів і щелепних хірургів та симпозіум для анестезіологів. Серед учасників симпозіуму для лікарів, окрім франківців, представники Києва, Чернівців, Сум, Запоріжжя, Житимира та Роздільної.
Як розповів американський лицевий пластичний і реконструктивний хірург Ентоні Бріссет, під час практичного курсу гості навчають українських колег різних методів закриття рани. Також піднімають тему використання різних, особливо біологічних, пов'язок. Це якраз є чимось новим у сфері медицини упродовж останніх років. Такі пов'язки допомагають пропрацювати дефекти з великою втратою тканин. Їх можна зробити в лабораторії, а також з людської шкіри або зі шкіри тварин. Вони накладаються напряму на відкриту рану, фактично їх вшивають і пов’язки стають частиною організму, інтегруються в пацієнта. Це найбільш інновативні засоби, які можна використовувати саме для лікування важких травм у солдатів".
"Для мене як для лікаря-хірурга – це дуже цінна інформація і досвід", – каже лікар-оториноларинголог Ярослав Грицун з Вінниці. У цивільному житті він – працівник Вінницької обласної лікарні та медуніверситету. Але з 2022 року надає медичну допомогу військовим на сході країни: спочатку працював в 59-му військовому мобільному госпіталі, а з 2024 року служить військовим лікарем у складі третьої окремої штурмової бригади. Чоловік зізнається, що давно хотів потрапити на цю місію, де досвідом діляться хірурги зі США та Канади й наші лікарі, які мають великий досвід лікування бойової травми та реконструктивних оперативних втручань. Розповідає, що надає першу допомогу саме пацієнтам із пораненнями обличчя, ЛОР-органів.
"Теми, які сьогодні обговорюються, є максимально актуальними, – каже лицевий хірург Київської лікарні Богдан Ягодка, який на симпозіум у межах місії приїздить вчетверте.– Зокрема ми говоримо про травми військових, пов'язані з втратою очей, та їх реабілітацію. Дуже було цікаво побачити, як має виглядати очний протез, який заміщує втрачене око, зрозуміти, що він потребує постійної постійного нагляду, постійного полірування. А ще показували нам цікаві доступи, які використовуються в дитячій щелепно-лицевій хірургії для того, щоб мінімізувати ризики естетичного порушення в дітей внаслідок оперативного втручання".
Симпозіум створив БФ "Пацієнти України" за підтримки Фонду дитячої стійкості: розвиток спроможності та фінансування українських організацій громадянського суспільства (Children's Resilience Fund: Providing Capacity Building and Funding to Ukrainian Civil Society Organisations) в Україні. Програма реалізується Crown Agents Ukraine та Integrity Action.
У Франківську медики із США та Канади безоплатно оперуватимуть українців з пораненням обличчя



- Актуальне
- Важливе





