На Прикарпатті виявили 12 туш свиней породи "Чорний мангал", їх перевіряють на африканську чуму
Неподалік лісопосадки між Рожнятівською та Брошнів-Осадською громадами виявили несанкціоноване поховання свиней
Про це інформує Брошнів-Осадська громада, передає "Еспресо.Захід".
Зазначається, що 31 січня на території земель сільськогосподарського призначення з боку села Сваричів неподалік лісопосадки у напрямку до сміттєзвалища Брошнів-Осади виявили 12 туш загиблих свиней породи "Чорний мангал".
На місце прибули усі відповідні служби. Фахівці відібрали проби паталогічного матеріалу та провели захоронення тварин. Відібрані зразки скерували до Івано-Франківської регіональної державної лабораторії, аби зʼясувати причину загибелі тварин.
"Ситуація виглядає тривожною не тільки з причини несанкціонованого вивезення трупів свиней без відповідних дозволів, що є прямим порушенням національного законодавства, а й тому, що ставить під сумнів саму причину загибелі "Чорних мангалів" на предмет виявлення у них вірусу африканської чуми свиней", – йдеться у повідомленні.
Правоохоронці розшукують причетних до несанкціонованого вивезення свиней.
Читайте також: У лебедів, які масово загинули у заплавах Західного Бугу на Львівщині, підтвердили вірус грипу
Африканська чума свиней
Африканська чума свиней – це вірусне захворювання, яке вражає домашніх та диких свиней. Хвороба характеризується здебільшого гострим перебігом та проявляється лихоманкою, крововиливами, синюшністю та змертвінням шкіри, ураженнями внутрішніх органів та високою смертністю.
Вірус АЧС залишається життєздатним в м’ясі від хворих тварин – до 155 днів; у гною та ґрунті – до 3 місяців; у трупах свиней – до 2,5 місяців; у копчених м’ясопродуктах – до 6 місяців; в солонині – до 1 року; в замороженому м’ясі – до 3 років.
Для людини африканська чума свиней безпечна.
- На території НПП "Гуцульщина" знайшли двох мертвих диких кабанів. Після проведених аналізів фахівці виявили збудник африканської чуми серед диких свиней.
- Актуальне
- Важливе