Обкрадав українців під виглядом держдопомоги: судитимуть 19-річного львів'янина, підозрюваного в шахрайстві
Зловмисник виманював дані карток українців, розсилавши повідомлення через чат-бот Telegram з інформацією про можливість отримання допомоги від держави
Про це повідомляє Львівська обласна прокуратура, передає "Еспресо.Захід".
Прокурори Галицької окружної прокуратури міста Львова скерували до суду обвинувальний акт стосовно 19-річного львів’янина. Йому інкриміновано шахрайство та несанкціоноване втручання в роботу інформаційних електронних комунікаційних систем.
Деталі шахрайської схеми
Розслідуванням встановлено, що обвинувачений організував шахрайську схему під час якої обкрадав українців за допомогою так званих фішингових сайтів. Для цього він розсилав повідомлення через чат-бот Telegram з інформацією про можливість отримання допомоги від держави. Зокрема, це стосувалось внутрішньо переміщених осіб, одиноких матерів або ж допомоги громадянам від ООН.
У повідомленнях він долучав посилання на фейкові сайти під виглядом банківських установ. Там потерпілі вводили свої особисті дані для доступу до онлайн-банкінгу. Таким чином чоловік отримував коди доступу до рахунків потерпілих та міг проводити операції з їх коштами.
"А після отримання даних потерпілих, фігурант розповсюджував їх дані третім особам за допомогою цього ж месенджеру", – додали прокурори.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Яких порад варто дотримуватися, щоб не потрапити в пастку шахраїв:
- не виконувати умови на прохання людей, які телефонують і представляються працівниками банку;
- не розголошувати реквізити платіжної картки та контролювати гроші на рахунку;
- не перераховувати гроші на рахунки людей, які телефонують і представляються працівниками банку;
- тримати в таємниці три цифри на звороті картки (CVV/CVC код), одноразові паролі банків та мобільних операторів;
- встановити індивідуальні ліміти на платіжні операції вашої картки;
- якщо ви зрозуміли, що випадково розкрили дані картки шахраям або що вашою карткою здійснюють підозрілі операції, потрібно негайно заблокувати її та доступ до інтернет-банкінгу, зателефонувавши до банку;
- якщо ви стали жертвою шахраїв, повідомте про це на лінію "102".
Як шахраї виманюють гроші в українців
Жертвою аферистів нещодавно також стала жінка з Тернополя. Дівчина знайшла на OLX оголошення про продаж цуценят популярної породи, але продавці виявились шахраями.
На Рівненщині ще два мешканці потрапили на гачок до шахраїв. Так потерпілі втратили понад 140 тисяч гривень, перерахувавши гроші зловмисникам.
Крім цього на Рівненщині на гачок "працівника служби безпеки" банку потрапив 44-річний житель обласного центру. Аферист зателефонував чоловіку на мобільний телефон та назвавши його дані та останні чотири цифри банківської карти, запевнив, що шахраї намагаються зняти кошти з його рахунку. Тож, аби врятувати заощадження, псевдобанкір наполягав продиктувати код, який надійде йому на телефон. Рівнянин так і зробив, а в результаті з його рахунків зникло 103 тисячі гривень.
- Актуальне
- Важливе