На Тернопільщині та Львівщині двоє киян заробили понад 6 млн грн на втікачах за кордон призовного віку
Затримані допомагали чоловікам призовного віку за 8000 доларів виїхати за кордон. Послугами скористалися близько 20 людей, дані яких зловмисники незаконно вносили до інформаційної системи
Про це повідомляє ГУ ДСНС на Тернопільщині, передає "Еспресо.Захід".
Слідчі заблокували "схему" з незаконного переправлення чоловіків призовного віку через кордон. Так організував бізнес 48-річний киянин. Він викупив підприємство з ліцензією на здійснення міжнародних перевезень пасажирів з електронним ключем доступу до особистого кабінету автоматизованої системи.
Чоловік придбав два автомобілі та знайшов трьох спільників. Вони підшуковували клієнтів, оформляли їх на своє підприємство водіями з правом виїзду за межі країни та готували для цього необхідний пакет документів.
Щоб не бути спійманим, організатор кожних два тижні перереєстровував транспортні засоби та змінював номерні знаки.
Правоохоронці скерували обвинувальний акт до суду.
Організатору та учасникам угрупування, залежно від ролі у "схемі", інкримінують: ч. 2 та 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) та ч. 5 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних систем, вчинені під час дії воєнного стану) Кримінального кодексу України.
За скоєне обвинуваченим може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі від 7 до 15 років. Процесуальне керівництво у провадженнях здійснювала Тернопільська обласна прокуратура.
Примітка: згідно зі статтею 62 Конституції України особа вважається невинуватою в скоєнні злочину і не може бути кримінально покарана, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
-
Біля державного кордону затримали автівку з військовозобов'язаними чоловіками та водієм-переправником. Організатору незаконного переправлення світить кримінальна відповідальність
- Актуальне
- Важливе