Еспресо. Захід
Огляд

На Львівщині розробляють аналог німецької зенітки Gepard: що відомо

7 лютого, 2024 середа
19:24

Нещодавно влада Львівщини розповіла про розробку нової зенітної системи, яка має бути українським аналогом німецьких "Гепард"

Зміст

Що відомо про цю українську зенітну установку, розповість "Еспресо.Захід".

Коли вперше заговорили про аналог самохідної зенітної гармати Gepard

Вперше про український аналог німецьким "Gepard" заговорив голова Львівської ОВА Максим Козицький в інтерв’ю Укрінформу, яке вийшло 1 грудня 2023 року.  

"Завдання, яке ми перед собою поставили – це створення якнайбільшої кількості мобільних та автоматичних груп, які можуть збивати ворожі БПЛА. Загалом заплановано передача 10-ти авто ПВК "Захід", на яких можна буде розмістити зенітні комплекси. Основним завданням їх буде відслідковування повітряних цілей, захоплення через акустичні датчики, радари, візуальне спостереження і знищення. Це український аналог відомої німецької установки "Gepard", - сказав Козицький.

За його словами, завершити укомплектування 10-ти вогневих груп зенітними установками з автоматичними турелями планують до кінця зими. Вони можуть вести вогонь по повітряних цілях без безпосередньої участі людини. Таке рішення дозволить українським воїнам ППО ще ефективніше захищати об’єкти критичної інфраструктури. Відомо, що Львівський ІТ Кластер інвестує у цей проєкт 30 млн грн.

"Будемо мати класний, вітчизняний і значно дешевший комплекс. Львівські компанії створюють таку систему, сподіваємося, що вона пройде усі випробування, і ми надамо для оборони країни якісні автоматичні комплекси", - додав голова ОВА.

Також він відзначив, що надіється на отримання Львівщиною також систем "Patriot", "IRIS-T", "NASAMS", бо самостійно закрити небо над областю власними силами не вийде, але "ми можемо доповнювати та підсилювати системи великої та середньої дальності і автоматизовані системи".

"Завдання, яке ми перед собою ставимо, – в першу чергу, захист об’єктів критичної інфраструктури і забезпечення мешканцям можливості почуватися безпечно у себе на батьківщині", - сказав Козицький.

15 грудня під час брифінгу за підсумками Конгресу місцевих та регіональних влад розповів очільник Львівської ОВА Максим Козицький відзначив, що загалом на Львівщині за останній час покращили ППО.

"Ми не оголошували, але якщо брати за останній місяць, ми явно покращили протиповітряну оборону, що стосується саме ракет. Я не можу називати, які саме системи були доставлені, але це суперсучасні системи західного зразка. Величезне дякую за це", — сказав Максим Козицький.

Після цього в інфопросторі не було новин про розробку або якихось деталей про характеристики нової зенітної установки про яку згадував Максим Козицький. Тому можна робити лише припущення, стосовно цього комплексу.

Чи є розробка компанії "Піранья Тех" аналогом німецьких "Гепард"

Цікавою є заява заступника генерального директора компанії "Піранья Тех", українського розробника та виробника систем РЕБ Юрія Момота, яку той дав 26 січня 2024 року у етері телеканалу "Еспресо" про те, що Львів зацікавлений у тому, щоб мати комплексну систему захисту неба, що передбачає інтеграцію різних засобів виявлення, придушення дронів або безпілотних апаратів.

"Вже є певні протоколи намірів. Я зустрічався у Львові з Садовим Андрієм Івановичем, він зацікавився цією системою. До РЛС, над якими ми сьогодні працюємо, готується програмний комплекс. До них додаватимуть пасивні системи виявлення. Тобто буде комбінація вогневого враження і придушення. Все це працюватиме разом, з одного командного пункту", - сказав Момот.

Він додав, що у концепцію "Закрити небо", яку вже певний час розробляють у компанії, входить також вогневе ураження.

"Ми підбираємо вогневе ураження. Стрільбовий модуль українського виробництва буде використовуватись на машині. Він вже пройшов випробування і стоїть на озброєнні у ЗСУ", - сказав директор компанії "Піранья Тех" Момот.

Власне, зенітна установка "Гепард" – це, по-суті, також машина з стрільбовим модулем, яка виявляє та знешкоджує цілі на малих відстанях. Чи є саме ця розробка компанії "Піранья Тех" аналогом про який розповів голова Львівської ОВА, невідомо. Однак варто відзначити, що як сказав голова Львівської ОВА – ця система буде оснащена автоматичними турелями, чим точно не може похвалитися Gepard, яких німці поставили на озброєння ще 50 років тому.

Відзначимо, що українська компанія "Піранья Тех" на ринку з 2014 року. Продукція підприємства використовується в більше ніж 25 країнах світу.

Фото: Вікіпедія

 

З відкритих джерел можна дізнатися, що у жовтні 2022 року "Піранья-Тех" запустила пілотний проєкт "Закрите небо" у Дрогобичі. Ця система складається із радарів різного радіусу дії – 20 км для виявлення ворожої цілі і 6 км для визначення точного місця її розташування, із багатофункціональних станцій радіоперешкод, що заглушають сигнал дрона і позбавляють противника можливості керувати ним, і з антидронових рушниць, що виводять дрон з ладу за допомогою електромагнітних хвиль. У Дрогобичі працюють декілька базових і мобільних комплекси (встановлених на авто), що дозволяє закрити небо від розвідувальних дронів і безпілотників у Дрогобичі, Трускавці, Стебнику і Бориславі.

"Ціна однієї 3-діапазонної рушниці — 480 тис. грн, 5-діапазонної — 580 тис. грн. Система виявляє 100% дронів у радіусі досяжності радарів, а ефективність збиття — майже 80%. Проєкт збираються розширити, щоб покрити радіус у 30 км. Для армії вартість антидронового ротного комплексу — 5 млн грн. Дозволяє прикрити ділянку фронту у 6 км", - написали у виданні Speka, що спеціалізується на ІТ-новинах.

Характеристики німецьких "Гепард"

Фото «Gepard»

Фото: tagesschau.de

 

Декілька слів розповімо про особливості та характеристики німецької зенітно установки Gepard.

Загалом кажучи, зенітні артилерійські установки призначені для оборони від атак повітряних цілей, таких як військові літаки, вертольоти, ракети і дрони. Їх основним завданням є захист важливих об'єктів, до яких належать військові бази, міста, промислові установки, аеропорти, кораблі та інші об'єкти.

"Гепард" - це зенітна самохідна артилерійська установка німецького виробництва. Основною задачею якої є знищення повітряних цілей на відстанях від 100 м до 4000 м і на висотах до 3500 м, що летять на дозвуковій швидкості, а також для враження наземних цілей на дальності до 4500 метрів, рідше – для прикриття піхоти.

Читайте також: Що таке "зенітні танки" Gepard, та як з їхньою допомогою ЗСУ боронять повітряний простір

Проектування почались у 1966 році, щоб замінити взяті на озброєння бундесвера американські M42 Duster. Розробка такої бойової машини базується на основі шасі танка від Leopard 1 та обертовій на 360 градусів башті, в якій розміщувалися системи стеження та керування вогнем - радари, а також основне озброєння - гармати.

У 1976 році "гепарди" стали на озброєння Німеччини. Згодом ЗСУ "Гепард" почали експортувати до інших країн – Бельгія, Нідерланди. У 90-х роках самохідна зенітна установка була модернізована, але вже в 2000-х країни Європи почали знімати її з озброєння та частину перепродавали за кордон. На їх місце стали більш ефективні зенітно-ракетні комплекси.

Фото: Armyinform

 

Основний боєкомплект становить 320 снарядів для застосування проти повітряних об'єктів, і додатково в магазині знаходиться 20 снарядів для атаки по наземним цілям. При своїй значній масі в 47,5 т, він може розвивати максимальну швидкість до 65 км/год. Ця зброя потребує лише трьох членів екіпажу – командира, водія та навідника.

Загалом Німеччина передала ЗСУ близько 30 зенітних установок Gepard.

  • Нагадаємо, в Україні триває будівництво заводу з виробництва безпілотників Bayraktar. За словами виконавчого директора турецької компанії Baykar Халука Байрактара, на ньому планують виробляти близько 120 дронів щороку

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.16
    Купівля 41.16
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.1
    Продаж 43.87
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
22:45
унікальний орган на Львівському вокзалі
На Львівському залізничному вокзалі звучав унікальний орган із фрагментами розірваних російських ракет
22:22
Біля кладовища на Тернопільщині невідомі вкрали туї
21:37
Під час відпустки в ДТП загинув військовий із Прикарпаття
21:22
Схуд на 18 кг: який стан 15-річного студента, якого старшокурсники побили у Хмельницькому
21:00
Збірку Жадана продали за 220 тис. грн: у Франківську на благодійному аукціоні зібрали майже 2 млн грн
20:42
новини Львівщини
На фронті загинув захисник із Тернополя Віталій Бабій
20:23
Львівські "Карпати" з мінімальним рахунком здолали "Колос"
20:03
Відчути місто на дотик: у Жовкві відкрили мініскульптуру центру міста
19:38
Огляд
Сніг
Місцями невеликий сніг: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 23 листопада
19:25
На кордоні з Румунією снігові замети перевищили пів метра: прикордонники показали фото
19:00
Оновлено
світло
Відключення електроенергії на 22 листопада скасовані, – Львівобленерго
18:25
прощання
Львів 23 листопада попрощається із захисником Михайлом Новиком
18:12
У Шептицькому демонтували металеві літери старої назви міста
17:54
"Галки" і "Сойки": Львівщина відправила не передову потужні українські розробки для військових
17:42
"Не відчув, що наїхав": на Рівненщині розшукали водія вантажівки, який збив жінку та зник з місця ДТП
17:26
ресторан
У центрі Львова понад пів сотні ресторанів закривають і продають, – ресторатор Юрко Назарук
17:21
світло
Коли на Львівщині не буде світла 23 листопада: графік вимкнень
17:17
У Чернівцях вперше після початку повномасштабного вторгнення РФ встановлять новорічну ялинку
17:14
Оновлено
вшанування пам'яті жертв Голодомору у Львові
Куди піти у Львові з 18 по 24 листопада: "Запали свічку пам'яті" та "Зерно" від INSO-Lviv
16:56
Як викликати медичну допомогу, коли нема зв'язку і електрики на Львівщині
16:43
"Домівка врятованих тварин" у Львові прихистить на зиму білих лебедів з одного з парків
16:27
Мешканку Тернопільщини підозрюють у торгівлі людьми
16:12
У Тернополі протестують студенти коледжу: причина
15:56
Рейковий автобус Pesa курсуватиме за маршрутом Івано-Франківськ –  Ворохта
15:49
передача Львову титулу Молодіжної столиці Європи 2025
Львову офіційно передали титул Молодіжної столиці Європи 2025
15:42
На Закарпатті доцентка університету за хабарі влаштовувала чоловіків на навчання: жінці оголосили підозру
15:28
У Львові ветерани й захисники можуть відвідувати міські заклади культури безкоштовно
15:06
Судовий вирок
Буковинця судитимуть за переправлення військовозобов'язаних до Румунії
14:52
Переховували чоловіків у кількох будинках: на Рівненщині оголосили підозру двом жителям за організацію незаконних переправлень
14:33
На Закарпатті зіткнулися рейсовий автобус та Audi, загинула 22-річна водійка
14:32
Керецьківська сільрада
Депутату, який підірвав гранати на сесії сільради на Закарпатті, винесли вирок
14:13
На Хмельниччині 70% іноземців, які проживають в області, є росіянами
14:02
затримані біля Білоруського кордону
На Волині викрили двох жителів прикордоння, які переправляли чоловіків до Білорусі
13:45
парк Знесіння у Львові
У Львові в парку "Знесіння" облаштують інклюзивний спортмайданчик та доріжку для прогулянок
13:32
Оновлено
У Львові розпочинають ремонт частини вулиці Сяйво, тролейбус на Левандівку не курсуватиме
13:27
кайданки
У Луцьку затримали 15-річного хлопця, який вимагав 1 млн грн викупу після фейкових замінувань
13:05
земля, земельна ділянка
Депутата зі Львівщини оштрафували на пів мільйона за корупцію
12:59
Оновлено
На Закарпатті викрили чергову схему ухилення від мобілізації
На Закарпатті посадовиця ТЦК, лікарка ВЛК і психіатри торгували діагнозами про психічні розлади
12:50
На Львівщині викрили підпільний склад сировини для виробництва сигарет
12:39
На Львівщині погіршилась ситуація з захворюваністю на кашлюк та правець
Більше новин