
Єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ призначили на посаду у Ватикані
Папа Франциск прийняв зречення владики Діонісія Ляховича та призначив нового Апостольського адміністратора в Італії
Про це інформує пресслужба Святого Престолу, передає "Еспресо.Захід".
7 березня 2025 року у Ватикані повідомили, що Святіший Отець Франциск прийняв зречення владики Діонісія Ляховича з уряду екзарха Апостольського екзархату в Італії. Тимчасовим керівником екзархату (sede vacante et ad nutum Sanctae Sedis) призначено владику Григорія Комара, який до цього часу був єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії.
Біографія владики Григорія Комара
Владика Григорій Комар народився 19 червня 1976 року в селі Летня на Львівщині. У 2000 році закінчив Львівську духовну семінарію Святого Духа, а згодом здобув ліцензіат із східного богослов’я в Папському східному інституті в Римі.
22 квітня 2001 року отримав священничі свячення з рук владики Юліана Вороновського. Виконував душпастирське служіння у Стебнику та Дрогобичі, працював проректором і економом Дрогобицької духовної семінарії. Також був цензором єпархії, радником Богословського відділу Патріаршої курії УГКЦ та протосинкелом Самбірсько-Дрогобицької єпархії.
25 червня 2014 року Папа Франциск затвердив його обрання єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Єпископську хіротонію владика Григорій прийняв 22 серпня 2014 року з рук Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Його співсвятителями стали митрополит Львівський Ігор Возьняк та єпископ Самбірсько-Дрогобицький Ярослав Приріз.
У липні 2022 року Блаженніший Святослав призначив владику Григорія головою Патріаршої літургійної комісії. Він володіє кількома іноземними мовами, зокрема італійською, англійською та польською.
Апостольський екзархат в Італії
Папа Франциск заснував Апостольський екзархат для українців-католиків візантійського обряду в Італії 11 липня 2019 року. Тимчасовим адміністратором тоді було призначено кардинала Анджело Де Донатіса. У жовтні 2020 року екзархом став владика Діонісій Ляхович. Досягнувши 75-річного віку, він подав прохання про зречення, яке Святіший Отець прийняв тепер.
Апостольський екзархат охоплює всю територію Італії. Нині тут діє 173 громади, у яких душпастирську опіку здійснюють 82 священники.
Катедральним храмом та осідком екзархату є парафіяльний храм Святих Сергія і Вакха в Римі.
Масова присутність українських греко-католиків в Італії розпочалася наприкінці ХХ століття. До створення екзархату душпастирська опіка здійснювалася в межах Служби "Migrantes" Італійської Єпископської Конференції, а священників призначали місцеві дієцезальні єпископи. Зв’язок із Українською Греко-Католицькою Церквою підтримувався через апостольського візитатора.
Читайте також: "Кожен єпископ підтримує Україну": владика Гудзяк у Вашингтоні подякував американським католикам за допомогу



- Актуальне
- Важливе




