Чи будуть погодинні графіки відключень на Львівщині і як вплинути на ситуацію
Аварійні відключення, які запровадили на Львівщині та в інших областях, було складно передбачити. Якщо дефіцит електроенергії матиме системний характер, можуть ввести погодинні виключення
Про це на брифінгу повідомив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.
"У зв'язку з дефіцитом потужностей диспетчери Укренерго запровадили низку обмежень для споживачів. Обмеження стосувались як побутових, так і не побутових споживачів. Як наслідок застосували аварійні відключення, які було складно передбачити. Обмеження стали надзвичайним кроком", – пояснив чиновник.
Він додав, що минулого тижня застосовували менш болісні для споживачів обмеження, вони стосувалися виключно промисловості, але зараз вимушені реагувати по-іншому.
Від чого залежить, чи будуть надалі аварійні вимкнення електроенергії
"Чи будуть і надалі аварійні відключення, залежить від низки факторів, які своєю чергою не залежать від когось конкретного. Це залежить лише від того, як будуть відбуватись удари ворога по об'єктах енергетики. Наступне – як швидко енергетики зможуть відновити пошкоджені чи знищені об'єкти.Те, що залежить від нас з вами, – наскільки ми будемо дослухатися до рекомендацій щодо обмеження споживання у пікові години", – зазначив Годик.
У Львівській ОВА і Львівобленерго закликали споживачів електроенергії з 18:00 до 22:00 зменшити використання енергомістких побутових приладів і перенести їх використання на день чи ніч.
"Якщо дефіцит матиме системний характер, оператор може запровадити інші обмеження, в тому числі графік погодинних відключень. Зараз про це не йдеться", – уточнив він.
Читайте також: При аварійних відключеннях графіки не діють: у Львівобленерго пояснили, чому світло вимикали без попереджень
Як можна допомогти енергосистемі впоратися з навантаженнями
Технічний директор ПрАТ "Львівобленерго" Роман Іванців нагадав: щоб знати усю достовірну інформацію, варто підписуватись на чат-боти. Крім того, він закликав зменшити включення зовнішньої реклами, зовнішнє освітлення у пікові години.
"Через похолодання Укренерго балансує систему, але потрібно допомогти це робити. Важливо – змістити використання всіх енергомістких приладів на інший час використання, в непікові години – це після 24-ї і до 18-ї", - розповів він.
У Львівській ОВА пояснили, що важливо, аби при вимкненні зовнішнього освітлення органи місцевого самоврядування підходили виважено до цього питання.
"Ми отримуємо інформацію від деяких ОТГ з пропозиціями повимикати все зовнішнє освітлення. Але розуміємо, що це занадто, адже є питання безпекової складової.
Від кожного з нас залежить, наскільки ми зможемо суттєво вплинути надалі й уникнути вимкнень на погодинній основі чи аварійних включень. Ситуація не є прогнозованою", – додали на брифінгу.
- 14 травня через дефіцит потужності, який виник через масовані атаки росіян по обʼєктах критичної інфраструктури України, по всій країні запровадили графіки аварійних відключень електроенергії.
- У Львові через раптове вимкнення світла 14 та 15 травня понад 20 людей застрягли у ліфтах. На місцях працювали аварійні бригади, які допомагали людям вибратись із кабін.
- Якщо на Львівщині запровадять планові відключення світла, вони відбуватимуться за графіками. Споживачі поділені на 6 груп, а світло вимикатимуть на 2-4 години двічі на добу.
- Актуальне
- Важливе