Зможе виробляти 700-1000 протезів щороку: у Львові на базі Незламних збудують центр протезування
У вівторок, 30 січня, у Львові урочисто заклали капсулу під будівництво центру протезування, який стане частиною Національного реабілітаційного центру "Незламні"
Про це повідомляє Львівська міська рада, передає "Еспресо.Захід".
Профінансує будівництво уряд Німеччини, заразом також необхідне обладнанням та навчання спеціалістів-протезистів. Тим часом місто фінансуватиме мережі та частково благоустрій. Ініціативу реалізують в межах проекту "EU4ResilientRegions – Спеціальної програми підтримки України", а здійснює GIZ Ukraine. Будівля розрахована на 40 робочих місць. Орієнтовно завершити будівельні роботи планують у травні 2024 року.
Фото: Роман Балук
"GIZ Ukraine від імені уряду Німеччини сприяє розробці та будівництву центру передового досвіду протезування у Львові. Ми були уповноважені урядом Німеччини для підтримки міста та будівництва цього об’єкту, а також у питанні створення можливостей для забезпечення поранених внаслідок війни протезами, які є необхідними для їх життя. На будівництво цього об’єкту та на його обладнання надали близько 5 мільйонів євро", – каже директор GIZ Ukraine Даніель Буше.
Як розповідають у міськраді, одноповерхова мультифункціональна будівля загальною площею 1 тисяча кв м включатиме приміщення для виготовлення протезів, аудиторію для проведення навчання та досліджень, кімнати для примірки та випробування протезів пацієнтами, а також внутрішній дворик для відпочинку.
Фото: Роман Балук
"Майстерня буде повністю укомплектована обладнанням для виготовлення протезів для верхніх і нижніх кінцівок, вартістю 650 тис. євро. Модульна конструкція майстерні виготовлена з місцевої відновлюваної сировини (з використанням деревʼяних CLT панелей). Будівля має сучасний рівень теплоізоляції і обладнана сучасною системою опалення та вентиляції", – додають в ЛМР.
Окрім того, упродовж 2024 року близько 60 осіб візьмуть участь у навчальних програмах різного рівня за підтримки уряду Німеччини та GIZ Ukraine. Також передбачена розробка матеріалів для національної програми підготовки українських вчителів-протезистів, які зможуть передавати свій досвід у майбутньому та збільшувати кількість спеціалістів своїй сфері.
Фото: Роман Балук
"В рамках програми "EU4ResilientRegions – Спеціальної програми підтримки України", ми також готуємо три групи спеціалістів, які будуть навчатись на новому обладнанні, а потім продовжать навчати своїх колег в Україні. Крім того, в рамках цього навчання, в протезній майстерні буде вироблено протези для близько 100 осіб", – додає директор кластеру GIZ Ukraine: Resilient Society Георг-Себастіан Хольцер.
- У Львові створили 3D-модель зруйнованого музею Шухевича.
- Актуальне
- Важливе