
Залучать учителів: до 2030 у Львові всі школи матимуть сортувальні майданчики для сміття
У Львові розпочалось громадське обговорення програми "Чисте місто" на 2025-2030 роки". Її головна мета – розвиток екологічної освіти та поширення культури поводження з відходами у закладах освіти Львова. До навчання поводження з сміттям будуть залучати освітян
Про це під час громадського обговорення зазначила депутатка львівської міськради, заступниця голови комісії екології, природокористування Марія Чижишин.
"Завдання програми є залучення освітянської програми до культури поводження ТВП, шляхом організації навчання та інших просвітницьких заходів у закладах освіти", - йдеться у пояснювальній записці до проєкту ухвали.
"Зосередились саме на закладах освіти, бо розуміємо, що коли навчаємо дітей, то навчаємо їхній соціум, оточення. І коли діти приходять в сім'ю, вони навчають батьків", – розповіла депутатка.
Цього року, каже Чижишин, хотіли б створити платформу, де буде розміщена різна інформація для учителів та учнів про сортування сміття. Для її фінансування шукатимуть партнерів.
"Плануємо навчання екологічного стримування для педагогів та працівників освіти. Співпрацюватимемо з різними підприємствами та організаціями. "Чисте місто" в освіті - це не є наш основна мета. Ми хочемо, щоб чисте місто було в усьому Львові", – розповіла вона.
У рамках програми цього року планують провести тематичні екологічні заходи, конференції та форуми. А на території ЛКП "Спецкомунтрансу" планують провести коворкінг для вчителів і учнів, зокрема аби розробити планування на 2026 рік.
"Ще з важливого – придбання контейнерів для сортування відходів. З 2021-го року і станом на зараз 20 шкіл Львова мають контейнерні майданчики. Ці діти не тільки отримують теоретичні знання, а в цих школах є окремі контейнерні майданчики. де діти наочно бачать, що ці відходи потрапляють не в одну машину, а окремо збираються і вивозяться на перероблення, сортування. В 2025-му році закладаємо кошти на придбання контейнерів і сподіваємося, що до 2030 усі школи будуть мати контейнерні майданчики і контейнери для сортування відходів", – наголосила Чижишин.
Фінансуватись програма буде за кошти Львівської міської територіальної громади, але, шукатимуть і грантові кошти.
Зауваження та пропозиції до проєкту програми можна подавати до 26 квітня 2025 року включно до Департаменту освіти та культури Львівської міської ради.
- Як ми писали раніше, будівельні роботи на сміттєпереробному заводі на Пластовій у Львові виконані на 70%, але уже за місяць тут планують монтувати перше обладнання



- Актуальне
- Важливе



