
Як зміна погодних умов може вплинути на наше самопочуття: коментар медикині
У дні, коли спостерігаємо перепади погоди, важливо не пропускати рутинних справ, не перевантажуватися, добре висипатися: вчасно лягати й мати спокійний сон, аби повністю відновитися й організм не був виснажений
Про це "Еспресо.Захід" розповіла завідувачка центру терапії Першого медоб'єднання Львова Галина Димид.
За словами фахівчині, при зміні погоди часто є перепади атмосферного тиску, а він впливає на наш артеріальний тиск. Таким чином у зону ризику потрапляють ті, хто має серцево-судинні недуги, гіпертоніки. У ці дні можна спостерігати підвищення тиску, особливо в людей старшого віку або ж молодого, які вже раніше мали серцево-судинні події, як-от інфаркти чи інсульти.
"Ці люди також мають високі ризики ішемічних атак, підвищення тиску, а відповідно - підвищення ризиків тромбоемболій. Адже коли підвищується тиск, ті, в кого є відповідні захворювання, мають вищий ризик тромбоемболічних ускладнень", - пояснила медикиня.
Медикиня радить: аби врятувати себе, в жодному разі не можна пропускати прийом своїх таблетованих препаратів, тому що це збільшує ризики гіпертонічних криз і тому подібного.
Варто також не пропускати рутинні справи, не перевантажуватися, добре виспатися: мати спокійний сон, вчасно лягати, щоб повністю відновитися й організм не був виснажений. Також старайтеся не перенавантажуватися ввечері перед новим днем.
"Ну і, враховуючи похолодання, старайтеся не переохолоджуватися, тому що серцево-судинні захворювання – це ризик, який важче передбачити, а від застудних захворювань усе-таки легше уберегтися. Тому правильно одягайтеся за погодою", - додає вона.
Галина Димид каже: якщо бачимо, що немає передумов поганого самопочуття, немає температури, застуди, але є біль голови або запаморочення, потемніння в очах, стискання в грудній клітині - це перший симптом того, що щось у стані здоров'я недобре. У такому випадку варто першочергово виміряти тиск.
Коли в людини гіпотонія (пониження тиску), можна собі допомогти: поїсти, якщо пропустили якийсь прийом їжі, прийняти бажане горизонтальне положення тіла, трошки полежати, закинути ноги догори.
Навіть якщо людина схильна до гіпотонії, під час перепадів погоди вона може зафіксувати підвищення тиску. Тож за своїм тиском варто стежити не лише тоді, коли вам зле, а фіксувати його у спокійному стані.
"У старшому віці люди переважно знають цей "робочий тиск". Якщо це молода людина, вона зазвичай ще не знає, тому що молоді люди не так часто його міряють", - додала медикиня.
Якщо ж тиск доходить до 140 і більше, потрібно його понизити. Варто перерватися у своєму робочому процесі, прийняти сидяче або лежаче положення, відпочити й через годину знову виміряти тиск. Якщо нічого не змінилося, звернутися по допомогу або прийняти відповідні ліки.
- У неділю, 6 квітня, весняний сніг випав у кількох областях України. Рятувальники попередили про погіршення погодних умов і закликали до обачності на дорогах.
- Актуальне
- Важливе




