Як живуть люди, яких поселили у модульне містечко після атаки на Львів 4 вересня
П'ять сімей, які постраждали внаслідок ракетної атаки на Львів 4 вересня, переселили у модульне містечко на вулиці Пулюя.
Про це в коментарі "Еспресо.Захід" повідомив директор Центру соціальної підтримки Львівської міської ради Володимир Головатий.
За його словами, модульні будинки, куди переселили людей, які постраждали внаслідок останнього ракетного удару по Львову, оперативно розконсервували та привели до звичного вигляду. Наразі у містечку проведені всі комунікації та є генератор на випадок відключень світла. Водночас, як вважає Володимир Головатий, люди не залишатимуться у модульних будинках надовго.
"На жаль, у нас вже є досвід розміщення людей, які постраждали від атаки. Місто забезпечує їх грошовими компенсаціями на оренду житла тощо. Відтак, люди, які зараз живуть на Пулюя не будуть тут довго. Вони й самі говорять про те, що хочуть просто оговтатись, розібрати те, що залишилося у зруйнованих квартирах. Більшість із них не проводить час у модулі. Вони прокидаються вранці, ідуть кудись - або до свого дому, або оформляти компенсації чи ще кудись по справах і повертаються ввечері", - каже Володимир Головатий.
Він зазначив, що до модульного містечка переселили п'ять сімей, тобто вісім людей. У частини із них квартири зруйновані повністю, в когось - вже проводять будівельні роботи.
Володимир Головатий додав, що модульні будинки на Пулюя були законсервовані впродовж року.
"Перш за все, модульні будинки були розраховані на розміщення переселенців зі східних, південних областей, які приїжджали до Львова на початку повномасштабного вторгнення. Проте, оскільки взимку 2023 року місто відкрило на Сихові велике модульне містечко, що облаштоване відповідно до зимових погодніх умов, людей із модулів на вулиці Пулюя переселили. Тоді ж і прийняли рішення законсервувати модульне містечко на цій локації", - пояснив він.
Модульне містечко на вулиці Пулюя функціонувало за принципом коридору: людина в свій модуль житловий заходить з вулиці, і відповідно з вулиці заходить і в туалет. На Сихові ми зробили двоповерхові модулі, повністю облаштовані, інклюзивні. Відтак, модульне містечко на вулиці Пулюя вирішили законсервувати: спустили воду та провели інші підготовчі роботи. Але будинки в доброму стані, всюди прибрано і чисто, бо там жили люди. В кожній кімнаті є двоярусне ліжко, стіл, стільці, обігрівач.
Володимир Головатий каже, щоб розконсервувати модулі варто було лише провітрити приміщення, та відновити комунікації: злити воду, полагодити пральні машини, запустити всі процеси.
"Я не знаю, звідки інформація про брак модульних будинків у містах. В Полтаві є модульні містечко, теж не заповнене на 100%. Якщо говорити про евакуацію, до прикладу, з Покровська, то левова частка їде до Рівного. До Львова їде менше людей", - пояснив Володимир Головатий.
- У Львові 14 людей, чиє житло пошкодила російська атака, поселились у модульному містечку та готелях міста
- Актуальне
- Важливе