У Львові з’явиться вулиця на честь Ігоря Юхновського
У Львові вулицю Гіпсову перейменують на вулицю Ігоря Юхновського.
Відповідне рішення ухвалили на сесії Львівської міської ради.
За ухвалу проголосували 52 депутати.
Вулиця Гіпсова розташована у Франківському районі міста, між вулицями Кульпарківською та Максима Залізняка. Науковець був тісно пов'язаний із цим районом, він мешкав неподалік.
Також у Львові перейменували вулицю Східну. Тепер вона матиме ім’я відомого історика-сходознавця, філолога, засновника Українського наукового інституту Гарвардського університету Омеляна Пріцака.
Колишня вулиця Східна розташована в Шевченківському районі міста, сполучає вулиці Замарстинівську і Заповітну.
Довідково
Ігор Юхновський – фізик-теоретик, академік Національної академії наук України. Вважається одним з батьків-засновників Незалежності, адже став співавтором Декларації про державний суверенітет України та референдуму 1 грудня 1991 року. Обраний народний депутат України 1990-1998 рр., кандидат у президенти України на виборах 1991 року. У червні 2006 року Ігоря Юхновського призначено в. о. голови Українського інституту національної пам'яті, має статус Героя України.
Омелян Пріцак – історик світового рівня, сходознавець. Він жив і працював у США, де заснував Український науковий інститут Гарвардського університету. Після відновлення незалежності повернувся в Україні.
- Ігор Юхновський пішов з життя 26 березня 2024 року. До його 100-ліття, міськрада оголосила 2025-й роком академіка. У грудні минулоріч велись дискусії про зміну назв вулиць на честь діяча – тоді пропонували перейменувати вул. Наукову.
- Актуальне
- Важливе