Еспресо. Захід

У Львові й області дозволять викликати таксі двох служб у комендантський час

28 жовтня, 2024 понедiлок
15:04

Попри дозвіл на роботу таксі, в ОВА зазначили, що на пересування в комендантський час все ще необхідна буде перепустка для водіїв

Зміст

Про це повідомили на брифінгу Львівської обласної військової адміністрації. 

Персональна відповідальність та потреба ініціативи

Як наголосив керівник апарату Львівської ОВА Тарас Грень, усі мобілізаційні процеси, як і наявність військово-облікових документів та відстрочки від мобілізації, залишаються персональною відповідальністю водіїв та пасажирів. 

Окрім того, чиновник вказав, що метою цього пілотного проєкту є налагодження цивілізованих відносин в частині перевезень пасажирів в нічний час, адже Львів є туристичним та логістичним хабом. 

"Львів є великим хабом, куди приїхало багато українців та бізнесів, сюди на лікування приїжджає багато українців. В проміжок з 12 ночі до 5 ранку до Львова прибуває близько 20-30 потягів. Це та кількість людей, яка потенційно потребує того чи іншого пересування в нічний час", – додав перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко. 

Також перший заступник міського голови підкреслив, що коли немає легальної альтернативи, то ця послуга надається нелегально і поїздка коштує в 3-4 рази більше.

Коли, кому та як дозволять перевозити людей

Наразі йдеться про дозволи на перевезення для двох компаній – Bolt та Uklon. Реалізувати ж пілотний запуск цього проєкту планують до кінця цього тижня. 

Як також зазначили у відповідному пресрелізі, у межах пілотного проєкту виконувати замовлення під час комендантської години у Львові та Львівській області зможуть лише ті водії, які мають необхідну перепустку для правомірного перебування на вулицях та у громадських місцях уночі. 

"Ці послуги будуть надаватися водіями зі спеціальними дозволами, забезпечуючи суворе дотримання місцевих правил та пріоритет громадської безпеки. Тож важливо зазначити, що ми закликаємо всіх користуватися сервісами замовлення поїздок під час комендантської години лише в разі гострої потреби", — додав керівник напрямку райдхейлінгу компанії Bolt в Україні Сергій Павлик.

Контроль щодо наявності перепусток у водіїв здійснюватиме комендантський патруль міста.

Як отримати перепустку

Для отримання перепустки необхідно надіслати на електронну адресу [email protected] усі нижчезазначені документи, вказавши у темі електронного листа назву підприємства чи установи.

1) Письмове подання керівника організації з обґрунтуванням необхідності перебування зазначених осіб на території Львівської області під час комендантської години.

2) Додаток до подання - інформація про осіб у форматі Excel таблиці.

Перепустки виготовляються за рішенням коменданта протягом 7 днів з моменту отримання подання і є безкоштовними. Однак не всі перепустки, які надійшли до ОВА для продовження терміну, будуть продовжені. 

  • У Львові та і загалом області останнім часом добратися на вокзал чи з нього під час комендантської години ставало все важче. У чому проблема – раніше спробувала розібратися журналістка "Еспресо.Захід";
  • Де пасажирам нічних поїздів у Львові перечекати комендантську годину.
Теги:
Читайте також:
Львів
+15°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
7 червня
21:53
троянди на все літо
На Львівщині 8 червня очікується хмарна погода з проясненнями, без опадів
21:37
На концерті Ірини Федишин у Галичі чоловік провалився під сцену під час освідчення
20:55
"Кручу педалі, щоб вони жили"
У Львові під час благодійного велопробігу зібрали 2 млн грн для дітей з онкозахворюваннями
20:14
У Львові 8 червня попрощаються з воїнами Денисом Войналовичем та Віталієм Огоринським
19:45
Ексклюзив
сміттєпереробний завод у Львові
Новий підрядник сміттєпереробного заводу у Львові: як влада міста усуває польську компанію від виконання робіт
16:00
меморіальна дошка журналістам Миколі Ротману та Богдану Гарасимчуку
У Тернополі відкрили меморіальну дошку журналістам Миколі Ротману та Богдану Гарасимчуку
15:30
виявили партії літій-іонних акумуляторів на понад 1,2 млн грн
У "Краківці" виявили партії літій-іонних акумуляторів на понад 1,2 млн грн
14:51
Спільна українсько-польська експедиція у Львові
На Львівщині проведуть пошукові дослідження місць поховання жертв трагедії 1944 року
13:39
Інтерв’ю
Андрій куліков Рейнджер
Море відстані між фронтом і тилом. Інтерв'ю з оборонцем Маріуполя Рейнджером про Львів, справу Каганяк і суспільство
12:31
Ексклюзив
У Львові пройшов Прайд: учасники вимагають прав для ЛГБТІК+-військових та відкликання нового Цивільного кодексу
11:07
На Буковині під вагою понад 30 дітей обвалився підвісний міст
На Буковині під вагою понад 30 дітей обвалився підвісний міст: шестеро госпіталізовані
2026, субота
6 червня
14:45
Пілоти FPV дронів 14-ї волинської бригади знищили дві гармати, безпілотники і авто росіян
Пілоти FPV дронів 14-ї волинської бригади знищили дві гармати, безпілотники і авто росіян
13:49
Оновлено
Обмін полоненими 05.06.2026
Шестеро жителів Львівщини повернулися з російського полону: прізвища
13:31
Історичне панно "Збір винограду" з Погулянки у Львові реставрували й перенесли на територію Jam Factory
Історичне панно "Збір винограду" з Погулянки у Львові реставрували й перенесли на територію Jam Factory
13:01
У рейсовому автобусі на кордоні з Польщею вилучили 120 незадекларованих шкурок песця
У рейсовому автобусі на кордоні з Польщею вилучили 120 незадекларованих шкурок песця
12:22
Інтерв’ю
Руслан Неровня на позивний Таблиця
"Мені важливо зафіксувати свій час і досвід": начальник штабу танкового батальйону 125-ї бригади про війну і творчість
12:10
Інтерв’ю
Нікіта Кісельов
"Мені б на сніданок твій поцілунок". Ідеальний рецепт схуднення від співака Нікіти Кісельова
11:43
Львівщина 6 червня попрощається з воїнами Юрієм Котелком і Богданом Довбушем
Львівщина 6 червня прощається з воїнами Юрієм Котелком і Богданом Довбушем
Більше новин